افزایش سطح مشارکت مردم برای حفظ «میراث فرهنگی» در اصفهان

فاطمه رشیدی
فاطمه رشیدی شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۶
افزایش سطح مشارکت مردم برای حفظ «میراث فرهنگی» در اصفهان

مدیر‌ کل میراث‌ فرهنگی اصفهان روز چهارشنبه ۱ آذر ماه ۹۶ در دیدار با شهرداران اصفهان به «نهادینه کردن ارزش میراث فرهنگی» با افزایش سطح مشارکت مردم در سطح استان تأکید کرد.

به‌ نقل از روابط‌ عمومی اداره‌ کل میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اصفهان؛ «فریدون الله‌ یاری» مدیر‌ کل میراث‌ فرهنگی اصفهان تصریح کرد:

یکی از سیاست‌های اداره‌ کل میراث‌ فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری اصفهان؛ تلاش در راستای ثبت ملی بافت تاریخی شهرهای استان است تا از این طریق بتوانیم به حفاظت از هویت‌های مردم محلی و خرده‌ فرهنگ‌های آن‌ها بپردازیم.

او در دیدار با شهردار و رئیس شورای اسلامی «علویجه» تأکید کرد:

تشکیل یک کمیته مشترک در راستای شناسایی، مستند‌نگاری و ثبت بافت تاریخی شهر «علویجه» و برنامه‌ریزی برای کاوش در «قلعه ساسانی» شهر علویجه در دستور کار میراث فرهنگی استان قرار خواهد گرفت؛ تا از این طریق و با همکاری مشترک بتوانیم به توسعه گردشگری همت گماریم.

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اصفهان تأکید کرد:

با توجه به توان بالقوه مرکز استان اصفهان و وجود بیش از یک هزار اثر تاریخی در منطقه علویجه، تلاش داریم تا با افزایش سطح مشارکت‌های مردمی از طریق «ثبت بافت و آثار تاریخی» و «برگزاری جشنواره‌های فرهنگی و گردشگری» همچون جشنواره‌های گردشگری زعفران و توت، مقوله میراث‌ فرهنگی را در سطح جامعه نهادینه سازیم.

الله‌یاری تصریح کرد:

تلاش داریم تا با برنامه‌ریزی مناسب نیازهای گردشگری را در پهنه استان اصفهان شناسایی کرده و از این طریق از توسعه گردشگری در تمام مناطق استان حمایت کنیم.

مدیر‌کل میراث‌ فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری اصفهان در پایان این نشست تأکید کرد:

سعی می‌کنیم با هدفمندی به سمت «حفاظت از میراث ‌فرهنگی و توسعه گردشگری» حرکت کرده و به گونه‌ای عمل کنیم تا ضمن حفاظت از میراث فرهنگی ملموس و ناملموس فلات غنی مرکزی ایران، شرایطی را فراهم آوریم تا با انجام فعالیت‌های اقتصادی در قالب صنعت گردشگری، ضمن ایجاد حس علاقه‌مندی در میان مردم در راستای حفاظت از میراث غنی فرهنگی خود آنان را از نظر اقتصادی به آینده امیدوار سازیم.

مطالب مرتبط:

دیدگاه