فعالیت های سفارت ایران در بغداد، ۲۴ ساعته شد

سیامک احدی
سیامک احدی یکشنبه، ۱۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۷
فعالیت های سفارت ایران در بغداد، ۲۴ ساعته شد

معاون سفیر ایران در بغداد از ۲۴ ساعته شدن فعالیت سفارت ایران در بغداد خبر داد.

«سید موسی علیزاده طباطبایی» معاون سفیر ایران در بغداد گفت:

همزمان با آغاز مراسم اربعین حسینی در عراق، سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد اعلام کرده است به منظور تسهیل در خدمت‌رسانی به زائران ایرانی ساعات کاری خود را افزایش داد.

علیزاده طباطبایی افزود:

از امروز سفارت جمهوری اسلامی ایران خدمات کنسولی خود را در غیر ساعات اداری به زائران نیز ارائه خواهد کرد تا در صورت نیاز زائران به خدمات کنسولی آن‌ها را در این مدت ۲۴ ساعته کمک‌رسانی کند.

معاون سفیر ایران در بغداد بیان کرد که بیمارستان‌ها، موکب‌ها و اداراتی که به زائران در عراق خدمت می کنند، می‌توانند برای بهره‌مندی از خدمات کنسولی در غیر ساعات اداری به سفارت یا سرکنسولی‌های ایران در نجف اشرف و کربلا مراجعه کنند.

وی یاد آور شد:

علاوه بر سرکنسولی‌های که در کربلا و نجف اشرف فعال است، قرارگاه‌های اربعین از سوی سفارت ایران در کاظمین و سامرا نیز فعال شده و به ارائه خدمات کنسولی به زائران می‌پردازد.

«مجتبی کریمی» رئیس اداره گذرنامه و روادید وزارت امور خارجه از صدور ۲ میلیون و  ۲۳۰ هزار ویزای اربعین حسینی تا امروز خبر داد و افزود:

روند صدور ویزاها نیز در سفارتخانه‌ها، دفاتر کنسولی و دفاتر موقت ادامه دارد.

وی از صدور ۸۰ هزار ویزای اربعین حسینی برای اتباع فاقد دفترچه طی مراحل قانونی خبر داد و افزود:

صدور ویزا برای اتباع خارجی نیز با جدیت انجام می‌گیرد.

کریمی ادامه داد که صدور روادید اربعین حسینی تا دو روز مانده به روز اربعین نیز انجام می‌گیرد و تلاش‌های مجدانه دفاتر کنسولی و موقتی برای صدور ویزا در حال انجام است.

وی به کسانی که قصد سفر به عتبات عالیات در ایام اربعین حسینی را دارند توصیه کرد که حتما مدارک قانونی را همراه داشته باشند، چرا که نداشتن ویزا موجب برخورد مسئولان انتظامی کشور عراق خواهد شد.

مطالب مرتبط:

منبع فارس

دیدگاه