شیوع التهاب معده در مسافران کشتی کروز استرالیایی

راضیه شاهوردی
راضیه شاهوردی پنجشنبه، ۱۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۰
شیوع التهاب معده در مسافران کشتی کروز استرالیایی

تعداد زیادی از مسافران یک کشتی کروز بسیار معروف استرالیایی به دلیلی ناشناخته به التهاب معده مبتلا شدند.

یک کشتی کروز که در حال سفر در ساحل شرقی استرالیا با ۳۰۰۰ مسافر بود، با شیوع عجیب بیماری التهاب معده مواجه شده است.

سلبریتی سالستیس (Celebrity Solstice) که متعلق به شرکت سلبریتی کروزز است، در حال حاضر در ملبورن لنگر انداخته است. این کشتی روز دوشنبه از سیدنی حرکت کرده بود.

سخنگوی شرکت سلبریتی کروزز در گفتگو با یک خبرگزاری تأیید کرد که ۱۸ مورد التهاب معده که به نوروویروس نیز مشهور است، در کشتی گزارش شده است.

یکی از مسافران ملبورنی به خبرنگار روزنامه‌ی هرالد سان گفته است که وی و شوهرش هر دو در کشتی مبتلا به التهاب معده شده‌اند.

ما روز بیستم اکتبر پس از یک سفر کروز ۱۸ روزه به مقصد هاوایی در سیدنی از سالستیس پیاده شدیم. همسرم روز قبل از لنگر انداختن کشتی مبتلا به نوروویروس شد و من یک روز پس از رسیدن به خانه.

این زن می‌گوید که کارکنان کشتی کروز پس از مشاهده‌ی اولین بیماران مبتلای قرنطینه شده در روز ۱۸ اکتبر، برای روزها به شدت در حال مبارزه با این شیوع عجیب بودند.

کارکنان کشتی در آن شرایط همه‌ی تلاش خود را برای حل کردن این مشکل انجام دادند. این سومین باریست که ما سوار این کشتی می‌شویم و تا به حال مشکلی نداشته‌ایم. کشتی بسیار زیبا و به شکل حیرت‌انگیزی تمیز است.

آنا بثگیت، سخنگوی سلبریتی کروزز در بیانیه‌ای اعلام کرد که بیماران در کشتی توسط پزشکان آن و با کمک داروهای بدون نسخه درمان شدند.

وی می‌گوید که برنامه‌ای برای توقف سفر وجود نداشت. سلبریتی سالیتیس طبق برنامه ساعت ۵ عصر امروز، ملبورن را ترک خواهد کرد.

به گفته‌ی سایت سلبریتی کروز، سلبریتی سالستیس بهترین کشتی کروز استرالیا و نیوزیلند است.

مطالب مرتبط:

منبع 9NEWS

دیدگاه