کاهش زمان ایستایی مسافران در فرودگاه امام خمینی

تیم  کجارو
تیم کجارو یکشنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۳۰
کاهش زمان ایستایی مسافران در فرودگاه امام خمینی

همکاری‌های فنی انجمن بین‌المللی شرکت‌های هواپیمایی جهان (یاتا) با فرودگاه امام خمینی (ره) برای اجرای طرح مسافرت سریع آغاز شد که با اجرای این طرح زمان ایستایی مسافران در این فرودگاه کاهش می‌یابد.

«احمد رضا بیاتی» مدیر همکاری‌های بین‌المللی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت:

با سفر نمایندگان یاتا به فرودگاه امام خمینی (ره) هم اکنون اجرای طرح مسافرت سریع (Fast Travel) در فرودگاه امام خمینی (ره) در دستور کار قرار گرفته و ما درصددیم زمان ایستایی مسافران در این فرودگاه را به یک ساعت کاهش دهیم.

وی با اشاره به اهداف این طرح یادآور شد که هدف از اجرای این طرح در فرودگاه امام (ره) تسهیل تردد مسافر و کاهش زمان ایستایی مسافران در قسمت کنترل و بازرسی های فرودگاه است تا مسافران در طی ۱۰ دقیقه از تاکسی پیاده و از گیت گذرنامه رد شوند.

گیت پاسپورت

بیاتی ادامه داد که این پروژه را یاتا در بسیاری از فرودگاه های بزرگ دنیا با موفقیت اجرا کرده است و با توجه به برنامه ریزی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در راستای ارائه خدمات مطلوب‌ به مسافران هوایی، اجرای این طرح در فرودگاه حضرت امام (ره) آغاز شده است.

به گفته وی، با اجرای طرح مسافرت سریع در فرودگاه امام خمینی (ره) زمان ایستایی مسافران در این فرودگاه از ۳ ساعت به حدود یک ساعت کاهش می‌یابد و به جای این که مسافر ۳ ساعت در این فرودگاه معطل شود، در مدت یک ساعت تمام فرایند پذیرش و اعزام آن انجام می‌شود.

گیت فرودگاهمدیر همکاری‌های بین‌المللی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) بیان کرد:

در فاز نخست این طرح، مسافر برای دریافت کارت پرواز خود به صورت آنلاین و یا به وسیله موبایل از طریق اپلیکیشنی اقدام می کند تا به محض رسیدن به فرودگاه از کیوسک‌های اتوماتیک مستقر در محوطه ترمینال، کارت خود را دریافت کند در حالی که در روش قبلی زمان ایستایی هر مسافر در محوطه بازرسی و تحویل بار و دریافت کارت پرواز چیزی حدود یک و نیم ساعت بود و این مسئله سبب شده تا در پروازهای خارجی درخواست شود، مسافران ۳ ساعت قبل از پرواز در سالن فرودگاه حضور یابند.

فرودگاه امام خمینی در ۳۵ کیلومتری تهران یکی از بزرگ‌ترین فرودگاه‌های منطقه است و سالیانه بیش از ۸ میلیون مسافر از این فرودگاه تردد می‌کنند و طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است ظرفیت این فرودگاه به بیش از ۳۰ میلیون مسافر در سال افزایش یابد.

مطالب مرتبط:

منبع کن نیوز

دیدگاه