تدوین دستورالعمل صیانت از وسایل نقلیه تاریخی

تیم  کجارو
تیم کجارو سه شنبه، ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۰
تدوین دستورالعمل صیانت از وسایل نقلیه تاریخی

دستورالعمل اجرایی آیین‌نامه شناسایی و صیانت از وسایل نقلیه تاریخی و صدور پلاک تاریخی تدوین شد.

به گزارش مرکز روابط‌ عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، به‌دنبال اخبار ضدونقیض در فضای مجازی و مطبوعات در مورد موضوع آیین‌نامه و دستورالعمل اجرایی شناسایی و صیانت از وسایل نقلیه تاریخی، اداره‌کل موزه‌های سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از تهیه و تدوین این دستورالعمل خبر داد.

وسایل نقلیه تاریخی

بنابر این گزارش، کارگروه شناسایی و صیانت از وسایل نقلیه تاریخی، با حضور نمایندگان سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، کانون اتومبیل‌رانی و جهانگردی، وزارت ورزش ‌و جوانان (فدراسیون موتورسواری و اتومبیل‌رانی)، راهنمایی‌ و رانندگی (راهور ناجا)، سازمان محیط زیست و وزارت صنعت، معدن و تجارت، به تدوین دستورالعمل اجرایی آیین‌نامه مذکور اقدام کرده است.

پیش‌نویس دستورالعمل برای تأیید به واحد حقوقی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ارسال شده و درصورت تأیید این واحد، دستورالعمل اجرایی آیین‌نامه شناسایی و صیانت از وسایل نقلیه تاریخی و صدور پلاک تاریخی ابلاغ خواهد شد.

تمام مطالب و موارد مطرح‌شده در فضای مجازی و مطبوعات در مورد تصویب و ابلاغ دستورالعمل اجرایی آیین‌نامه و منتفی شدن فعالیت‌های کارگروه صدور پلاک تاریخی فاقد وجاهت قانونی است. همچنین اخبار و اطلاعات مربوط به این موضوع فقط از طریق ریاست و یا دبیرخانه کارگروه اعلام خواهد شد.

وسایل نقلیه تاریخی

مطالب مرتبط:

دیدگاه