هتل سازی در ایران توسط شرکت اماراتی «روتانا»

تیم  کجارو
تیم کجارو دوشنبه، ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۲
هتل سازی در ایران توسط شرکت اماراتی «روتانا»

به گفته مدیر شرکت مدیریتی هتل‌های مستقر در دبی قراردادهایی برای احداث هتل در تهران، مشهد، اصفهان امضا کرده‌ایم. ما انتظار داریم نخستین هتلمان را تا پایان سه ماهه ۲۰۱۸ در مشهد افتتاح کنیم.

روتانا، شرکت مدیریت هتل‌های مستقر در دبی در مرز عبور از هدف‌گذاری تاسیس ۱۰۰ هتل قرار دارد. این شرکت این هدف را در سال ۲۰۰۹ تعیین کرده بود.

این شرکت تا سال ۲۰۲۰ تعداد ۱۰۴ هتل فعال خواهد داشت که اکنون ۵۵ هتل آن فعال و ۴۹ هتل در دست ساخت است.

زمانی‌که ساخت هتل‌های در دست احداث کامل شود، ۱۲ هزار و ۵۴ اتاق به اتاق‌های هتل‌های روتانا افزوده خواهد شد و در مجموع تعداد اتاق‌های این شرکت به ۲۷ هزار و ۸۷ اتاق خواهد رسید.

در حال حاضر، روتانا در ۲۱ شهر از ۱۳ کشور در سراسر غرب آسیا، آفریقا و آسیای جنوبی و اروپای شرقی هتل دارد.

روتانا

«عمر کدوری»، مدیر عراقی-انگلیسی هتل‌های روتانا که در مدرسه بین‌المللی مدیریت هتل لس روچس سوئیس تحصیل کرده است، علی‌رغم تنش‌های ژئوپلتیکی و موضوعات اقتصادی در این ناحیه، همچنان بر غرب آسیا به ویژه عراق و ایران تمرکز دارد.

وی توضیح داد که ما قبلا یک هتل ۵ ستاره در اربیل احداث کرده‌ایم و در نظر داریم در هفته نخست ماه می یک هتل دیگر افتتاح کنیم.

این شرکت همچنین امید دارد که هتلی در سلیمانیه و یک هتل ۵ ستاره دیگر در کردستان عراق احداث کند. در عین حال، قراردادی برای احداث یک هتل در بغداد نیز امضا شده است و این شرکت به دنبال فرصت‌هایی در بصره نیز است.

این شرکت طی چند سال گذشته در تلاش برای ورود به ایران بوده است و قرار شده است تا نخستین هتل خود را در کمتر از یک سال افتتاح کند.

کدّوری گفت که ما قراردادهایی برای احداث هتل در تهران، مشهد، اصفهان امضا کرده‌ایم. ما انتظار داریم نخستین هتلمان را تا پایان سه ماهه ۲۰۱۸ در مشهد افتتاح کنیم.

مطالب مرتبط:

دیدگاه