ثبت نام در کاروان های حج تمتع به زودی آغاز می‌شود

تیم  کجارو
تیم کجارو دوشنبه، ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۵
ثبت نام در کاروان های حج تمتع به زودی آغاز می‌شود

با توجه به روند اجاره منازل در مدینه و مکه، ثبت‌نام در کاروان‌های حج بزودی انجام خواهد شد.

«حمید محمدی» رئیس سازمان حج و زیارت از اجاره صد درصدی مسکن حجاج در مدینه منوره و حدود ۷۰ درصد در مکه مکرمه خبر داد و گفت:

با روندی که پیش می‌رود، کاروان‌های حج امسال بزودی مشخص و اعلام خواهند شد و مردم می‌توانند برای ثبت‌نام اقدام کنند.

وی همچنین از آمار زائرانی که تاکنون نسبت به تکمیل مبلغ سپرده ١٠ میلیون تومانی اقدام کرده اند گزارش داد و افزود که با توجه به فراهم شدن بستر اسکان زائران در عربستان اولویت‌های جدید اعلام شده از امروز (دوشنبه) می‌توانند مبلغ سپرده خود را تکمیل کنند و علاوه بر معرفی کاروان‌ها به مردم، آموزش کارگزاران و زائران نیز بزودی آغاز شود.

حج

او سپس برنامه‌های ستادی و اجرایی در حوزه‌های مختلف از جمله انتخاب مدیران کاروان‌ها و مجموعه‌ها را تشریح کرد.

«حجت‌الاسلام والمسلمین قاضی عسکر» سرپرست حجاج ایرانی نیز خواستار نهایی کردن هرچه سریع‌تر این برنامه‌ها و اقدامات حوزه درمان و پزشکی در هفته آینده شد.

در این جلسه به پیشنهاد نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت، کارگروهی تشکیل شد و مسئولیت یافت که نقاط ضعف و قوت آموزش درحوزه حج و زیارت را بررسی و راهکارهای مناسب را برای تصمیم‌گیری نهایی به این نشست ارائه کند.

وی همچنین به گزارش‌های دریافتی درباره برخی مشکلات زائران در عتبات عالیات اشاره کرد و از رئیس سازمان حج و زیارت و مسئولان حوزه عتبات خواست که در این‌باره هرچه زودتر چاره‌اندیشی و برای رفع مشکلات و نگرانی‌ها اقدام کنند.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در پایان این جلسه برای شرکت در دومین نشست مسئولان و نمایندگان اعتاب مقدس جهان اسلام راهی عراق شد.

نشست هم‌اندیشی اعتاب مقدسه جهان اسلام با هدف بررسی منشور حقوق زائر از روز چهارشنبه در کربلای معلی آغاز می‌شود و مسئولان و نمایندگان اعتاب مقدسه در رابطه با استفاده از ظرفیت‌های اعتاب مقدسه به تبادل نظر پرداخته و هیئت‌های شرکت کننده در جشنواره ربیع‌الشهاده حضور خواهند یافت.

مطالب مرتبط:

دیدگاه