ورود پهپادهای مسافربر به دبی

تیم  کجارو
تیم کجارو چهار شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۰
ورود پهپادهای مسافربر به دبی

مقامات شهر دبی امیدوارند که تا اوایل تابستان پرواز پهپادهای با سرنشین در این شهر تبدیل به یک امر عادی شود.

امارات متحده عربی قصد دارد دبی را تبدیل به یکی از اولین شهرهای «دنیای آینده» کند. استفاده از پهپاد EHang 184 که ساخت کشور چین است و یک پرواز آزمایشی به دور برج العرب، برج معروف شهر دوبی داشته، یکی از این اقدامات است.

پهپاد EHang 184 در دبی

مدیر آژانس راه و ترابری دبی می‌گوید که این پهپاد یک مدل آزمایشی نیست و آن‌ها آن را در آسمان دبی امتحان کرده‌اند. اما سوال اساسی این است که آیا این پهپادها که شکلی شبیه به تخم‌مرغ دارند، آیا واقعا جایگزین تاکسی‌ها و وسایل حمل و نقل در شهر شلوغی مثل دبی خواهند شد؟

پاسخ مسئولان راه و ترابری دوبی به این سوال مثبت است. این پهپادها توانایی حمل مسافرینی با وزن تقریبا ۱۱۰ کیلو و یک چمدان کوچک را دارند. صندلی‌های این پهپاد تک سرنشین شبیه صندلی‌های ماشین‌های مسابقه‌ای است. وقتی مسافری سوار می‌شود، کافی است که فقط آدرس را در صفحه‌ای دیجیتالی که مانند آیپد است، وارد کند. بعد از آن پرواز خودبه‌خود آغاز می‌شود.

پهپاد EHang 184

این پهپاد که با باطری کار می‌کند (و هر شارژ آن نیم ساعت عمر دارد)‌ می‌تواند مسافت پنجاه کیلومتر را پرواز کند. سرعت این پهپاد به ۱۶۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد، اما مسئولان می‌گویند که سرعت مجاز آن برای پرواز در آسمان دبی ۱۰۰ کیلومتر خواهد بود.

پهپاد EHang 184

پهپاد EHang 184 به اینترنت ۴G متصل است و پروازهای آن توسط گروهی از متخصصان در اتاق کنترلی در روی زمین کنترل می‌شود.

امارات متحده عربی مدتهاست در حال تلاش برای درآمیختن فن‌آوری‌های روز با زندگی روزمره ساکنان این کشور است. حاکم دبی، شیخ محمد بن رشید ال مکتوم، سال گذشته اعلام کرده بود که تا می‌خواهد تا سال ۲۰۳۰، بیست و پنج درصد مسافرت‌های درون‌شهری ساکنان دبی با خودروهای بدون راننده صورت گیرد. در حال حاضر خودروهای بدون سرنشین و جعبه مانند EZ10، ساخت شرکت ایزی ‌مایل فرانس، در اطراف برج الخلیفه، بلندترین برج جهان، در رفت آمدند.

در همین راستا، مسئولان دبی با شرکت هایپرلوپ که مقر آن در لس آنجلس است و قطارهای با سرعت بسیار بالا می‌سازد، هم وارد مذاکره شده تا به بررسی امکان ساخت تونلی برای تردد این قطار بین ابوظبی و دبی بپردازد.

مطالب مرتبط:

منبع کن نیوز

دیدگاه