معرفی جاذبه‏ های گردشگری ایران توسط مجله اتریشی SkyLines

تیم  کجارو
تیم کجارو یکشنبه، ۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۹
معرفی جاذبه‏ های گردشگری ایران توسط مجله اتریشی SkyLines

مجله اتریشی SkyLines در نخستین شماره خود در سال ۲۰۱۷ میلادی، به معرفی جاذبه‏‌های گردشگری ایران پرداخته است.

نشریه دوماهانه SkyLines که ۱۰۰ هزار نسخه شمارگان دارد و متعلق به شرکت هواپیمایی اتریش است، مطالب منتشر شده در شماره آخر خود را به مشاهدات خبرنگار این نشریه که سفری ۶ روزه به ایران داشته اختصاص داده است. اشتفانبوریانک، عنوان «کشور قصرها، یک مسافرت در امتداد جاده ابریشم از اصفهان به تهران» را برای گزارش مصور خود برگزیده و در آن به توصیف جاذبه‌‏های سه شهر اصفهان، کاشان و تهران پرداخته است.

این مجله با چاپ تصویری بزرگ و زیبا از میدان امام اصفهان نوشته است: «این میدان زیباترین میدان تاریخی ایران و دومین میدان بزرگ جهان است که به دوره صفویه تعلق دارد؛ میدان امام مکانی است که در گذشته شاهد برگزاری مسابقات چوگان بوده و بازی چوگان از این محل به دیگر نقاط جهان منتقل شده است.

جاذبه های گردشگری ایران

در بخش دیگری از مجله، از هتل عباسی به ‏عنوان یکی از زیباترین هتل‏‌های جهان یاد شده است و تصاویری از مسجد جامع اصفهان و سی و سه پل نیز از دیگر بخش‏‌های این گزارش است. کاشان اما مقصد بعدی این خبرنگار اتریشی بوده که اقامتی یک‌روزه در آن داشته است. وی خانه بروجردی‏‌های کاشان را به‌عنوان بنایی با آثار معماری اروپایی و آسیایی معرفی می‏‌کند و از شهرت جهانی کاشان در کاشی و قالی سخن گفته است.

در نهایت، تهران آخرین شهری است که این مجله به معرفی آن پرداخته و بازار تهران، کاخ گلستان، موزه‏‌های تهران، تالار وحدت، دانشگاه تهران و کتاب‌فروشی‏‌های اطراف آن، از جمله مراکزی هستند که درباره آن‌ها توضیحاتی ارائه شده است. این اقدام برای نخستین بار است که از سوی یک شرکت هواپیمایی معتبر اروپایی انجام گرفته است. این شرکت هواپیمایی به ۵۵ کشور دنیا مسیر پروازی دارد و مجله‌‏های منتشرشده آن به‌مدت دو ماه در همه مسیرهای پروازی این شرکت در سراسر جهان در دسترس مسافران قرار می‏‌گیرد.

جاذبه های گردشگری ایران

مطالب مرتبط:

دیدگاه