آتش سوزی در پلاسکو تهران

تیم  کجارو
تیم کجارو پنجشنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۴
آتش سوزی در پلاسکو تهران

بخش‌هایی از ساختمان پلاسکو در خیابان جمهوری تهران دچار آتش‌سوزی شد.

ساختمان پلاسکو در تقاطع خیابان جمهوری اسلامی و فردوسی حوالی ساعت ۸ صبح امروز، دچار حریق شده و در حال حاضر چندین ایستگاه آتش‌نشانی برای اطفای حریق در محل حضور دارند.

عوامل پلیس راهنمایی و رانندگی نیز در محل حضور داشته و به گفته سرگرد شریفی، رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، در مسیر غرب به شرق خیابان جمهوری و جنوب به شمال خیابان فردوسی محدودیت تردد ایجاد شده است.

«سید جلال ملکی» سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از مهار حریق در ساختمان پلاسکو خبر داده و جزئیات عملیات بیش از ۲۰۰ آتش نشان در این حادثه را تشریح کرد.

آتش سوزی پلاسکو

ملکی در این باره گفت که وقوع حادثه حریق در ساختمان پلاسکو در ساعت ۷:۵۹ صبح امروز به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که به دنبال آن بلافاصله ستاد فرماندهی آتش‌نشانان چندین ایستگاه را به همراه تانکر آب، تشک نجات و بالابر به محل حادثه واقع در ساختمان پلاسکو در تقاطع خیابان‌های جمهوری اسلامی و فردوسی اعزام کرد.

ساختمان پلاسکو

ملکی با بیان اینکه آتش‌نشانان پس از دو دقیقه و دو ثانیه در محل حاضر شده و عملیات خود را آغاز کردند، گفت:

در مجموع ۱۰ ایستگاه آتش‌نشانی به همراه ۱۵ تانکر آب و سه دستگاه بالابر همراه با بیش از ۲۰۰ آتش نشان، عملیات اطفای حریق در ساختمان پلاسکو را آغاز کرده و علاوه بر آن تعدادی از ایستگاه‌های آتش نشانی نیز در اطراف این ساختمان به حالت آماده باش درآمدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با بیان اینکه به صورت چشمی حریق از طبقات هشتم و نهم این ساختمان آغاز شده و عمدتا در ضلع غربی و شمالی ساختمان نمایان بود، گفت که تعدادی از کارگاه‌ها و فضاهای داخلی ساختمان پلاسکو کاملا شعله‌ور شده و شعله‌های آتش به طبقات فوقانی نیز سرایت کرده بود که آتش‌نشانان از چند جهت عملیات برای اطفای حریق را آغاز کرده و با اقدامات انجام شده خوشبختانه در حال حاضر شعله‌های آتش مهار شده و بیش از ۹۰ درصد حریق به طور کامل اطفا شده است.

ملکی با بیان اینکه گروهی دیگر از آتش‌نشانان با مراجعه به طبقات عملیات نجات را آغاز کردند، گفت:

با توجه به اینکه برخی از کارگاه‌های تولیدی در این ساختمان شیفت شبانه نیز داشته‌اند آتش‌نشانان چندین نفر را از داخل کارگاه‌ها نجات داده و به محل امن انتقال دادند.

ملکی گفت تا به این لحظه این حادثه مورد فوتی نداشته است ولی با این وجود جستجو در ساختمان پلاسکو همچنان ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه آتش‌نشانان در حال انجام عملیات لکه‌گیری و تخلیه دود هستند، گفت: میزان دقیق خسارات و همچنین تعداد افراد نجات یافته پس از جمع‌بندی نهایی اعلام خواهد شد.

به گفته وی پس از اتمام عملیات اطفای حریق کارشناسان آتش‌نشانی اقدامات خود را برای یافتن علت حادثه آغاز خواهند کرد.

مطالب مرتبط:

منبع ایسنا

دیدگاه