نهایی شدن قرارداد خرید ۱۱۲ فروند ایرباس

تیم  کجارو
تیم کجارو سه شنبه، ۲ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۱۵
نهایی شدن قرارداد خرید ۱۱۲ فروند ایرباس

به گفته قائم مقام وزیر راه و شهرسازی، قرارداد خرید ۱۱۲ فروند هواپیمای ایرباس و تامین مالی ۷۷ فروند ایرباس نهایی شده است.

چند روز پیش پایگاه اینترنتی بیز ژورنالز به نقل از مقامات شرکت بوئینگ گفتند، اگر دولت ترامپ فروش هواپیما به ایران را ممنوع کند، این شرکت به این تصمیم احترام خواهد گذاشت.

«تیم نیل»، سخنگوی سیاست‌گذاری عمومی هواپیماهای تجاری بوئینگ در این باره گفت:

این قرارداد وقتی اتفاق بیافتد، اتفاق خواهد افتاد.

وی افزود که اگر دولت ترامپ سیاست آمریکا در قبال ایران را تغییر دهد و فروش جت‌های مسافربری به این کشور را ممنوع کند، بوئینگ به این تصمیم احترام خواهد گذاشت.

این در حالی است که «اصغر فخریه کاشان» قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با اشاره به سفر دیروز نمایندگان ایرباس به ایران به اخبار منتشر شده در خصوص بلاتکلیف شدن قرارداد فروش هواپیماهای ایرباس و بوئینگ به کشورمان واکنش نشان داد.

وی در این‌باره گفت که اینکه شرکت آمریکایی بوئینگ با سیاست‌های احتمالی دولت جدید این کشور برای نقض توافق‌های فروش هواپیما به ایران موافقت کند شاید طبیعی باشد ولی نظر اروپایی‌ها با آن کاملاً متفاوت است.

وی با بیان این‌که قرارداد خرید ۱۱۲ فروند هواپیمای ایرباس نهایی شده و آماده امضا است، بیان کرد که بر اساس قرارداد اولیه، روش خرید هواپیماها به صورت اجاره به شرط تملیک بلندمدت است که در این راستا با یک شرکت لیزینگ بین‌المللی برای تأمین مالی خرید ۷۷ فروند ایرباس به توافق نهایی رسیده‌ایم.

مطالب مرتبط:

دیدگاه