بلیت بغداد و نجف با قیمت ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود

تیم  کجارو
تیم کجارو یکشنبه، ۱۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۵
بلیت بغداد و نجف با قیمت ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود

بلیت پرواز رفت و برگشت تهران-نجف با نرخ دو میلیون و ۶۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود که یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان از نرخ‌های توافق شده بیشتر است.

در حالی سازمان حمایت نسبت به گران‌فروشی بلیت پرواز عتبات عالیات هشدار داده که نرخ پرواز به شهرهای نجف و بغداد با نزدیک شدن به ایام اربعین حسینی از ۲/۵ میلیون تومان فراتر رفت و رکود ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان را ثبت کرد.

چند روز پیش مدیر کل نظارت بر خدمات سازمان حمایت با بیان این‌که شرکت‌های هواپیمایی مسئول نظارت بر نرخ بلیت پرواز عتبات عالیات هستند، گفت که نرخ بلیت در پروازهای برنامه‌ای و چارتری یکسان بوده و دفاتر فروش بلیت حق دریافت وجه اضافه به بهانه چارتر بودن پرواز را ندارند.

«سیدجواد احمدی» با تاکید بر این‌که نرخ بلیت پروازهای خارجی از شمول قیمت‌گذاری تکلیفی خارج است، یادآور شد:

برای ایجاد وحدت رویه و ساماندهی وضع ارائه خدمات بهتر به زائرین و جلوگیری از اجحاف به مسافران، سازمان هواپیمایی کشوری با شرکت‌های هواپیمایی هماهنگی لازم را انجام و اقدام به تعیین نرخ توافقی برای بازه زمانی ۲۳ آبان تا ۵ آذر برای مسیرهای پروازی تهران-نجف (بغداد)-تهران و مشهد-نجف (بغداد)-مشهد کرد.

وی با یادآوری این‌که نرخ بلیت برای مسیر تهران-نجف-تهران و تهران-بغداد-تهران ۱/۱ میلیون تومان و مسیر رفت و برگشت مشهد-نجف و مشهد بغداد یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان است، تصریح کرد:‌ نرخ گذاری بر اساس قیمت‌های پیشنهادی ایرلاین‌ها و با توجه به هزینههای تمام شده و تاییدیه انجمن شرکت‌های هواپیمایی و سازمان هواپیمایی کشوری صورت گرفته است.

وی بیان‌ کرد که کارگروهی متشکل از سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، سازمان تعزیرات حکومتی، سازمان هواپیمایی کشوری و انجمن صنفی شرکت‌های هواپیمایی نظارت کامل بر نحوه فروش بلیت عتبات عالیات دارند و در صورت احراز هرگونه تخلف با متخلفان برخورد می شود.

این در حالی است که شرکت‌های هواپیمایی بی توجه به این هشدار و توافقی که داشته‌اند، گران‌فروشی بلیت پروواز عتبات عالیات را شدت بخشیده‌اند. در جدیدترین نمونه نرخ بلیت پرواز رفت و برگشت تهران-نجف رکود با نرخ دو میلیون و ۶۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود که یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان از نرخ‌های توافق شده بیشتر است.

همچنین نرخ بلیت پرواز مشهد-نجف-مشهد و مشهد-بغداد-نجف نیز روند صعودی در پیش گرفته، به‌طوریکه نرخ این مسیرهای پرواز به بیش از ۲/۵ میلیون تومان رسیده است.

مطالب مرتبط:

دیدگاه