احتمال طوفان و بارش تگرگ؛ آماده باش در تهران

تیم کجارو | چهار شنبه, ۱۲ آبان ۹۵ ساعت ۱۵:۳۰

احد وظیفه، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اعلام کرد که امشب احتمال بارش تگرگ و وقوع طوفان در تهران وجود دارد. در پی اعلام این خبر مراکز آتش نشانی پایتخت به حالت آماده باش درآمده‌اند.

امروز، ۱۲ آبان ۹۵ به سبب وزش باد شدید در بعضی ساعات گرد و خاک در مناطق غرب، جنوب غرب، مرکز، شمال شرق و شرق کشور، تهران و البرز پیش‌بینی می شود، همچنین امشب احتمال بارش تگرگ در تهران وجود دارد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اعلام کرد:

بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، امروز استقرار سامانه بارشی فعال از سمت شمال غرب و غرب کشور و همچنین نفوذ توده هوای سرد شمالی به سواحل دریای خزر برای مناطق شمال غرب، سواحل دریای خزر، غرب، جنوب غرب، استان‌های واقع در مرکز، دامنه‌های جنوبی البرز و بتدریج شمال شرق کشور بارش باران، رعد و برق، وزش باد شدید، کاهش دما و در نقاط سردسیر و ارتفاعات بارش برف پیش‌بینی می‌شود و دریای خزر مواج خواهد بود.

آخر هفته هوا سرد می‌شود

احد وظیفه در ادامه افزود:

امروز کاهش دما در شمال غرب، سواحل شمالی و دامنه‌های البرز بین ۵ تا ۱۰ درجه سلسیوس رخ خواهد داد. روز پنجشنبه ۱۳ آبان، این سامانه در شرق خزر و شمال شرق کشور فعال بوده و سپس از شرق کشور خارج می‌شود و کاهش دما برای شمال شرق در روزهای پنجشنبه و جمعه بین ۱۰ تا ۱۵ درجه سلسیوس پیش‌بینی می‌شود.

به گفته مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، شدت بارش در روز چهارشنبه در استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، لرستان، شمال چهارمحال و بختیاری، شمال خوزستان و از بعدازظهر در گلستان و خراسان شمالی و روز پنجشنبه شرق مازندران و گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی است. بنابراین اگر قصد دارید به این استان‌ها سفر کنید، لباس گرم و تجهیزات مناسب برای سفری بارانی را فراموش نکنید.

همچنین از امروز جاده‌های کوهستانی شمال غرب و دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز و ارتفاعات زاگرس مرکزی و در روز پنجشنبه جاده‌های کوهستانی شمال شرق مه‌آلود و لغزنده خواهد بود.

این کارشناس در مورد وضعیت هوای استان تهران گفت:

آسمان تهران در روز پنجشنبه ۱۳ آبان، کمی تا قسمتی ابری، همراه با وزش باد، در بعضی ساعات وزش باد شدید با حداکثر و حداقل دمای ۱۷ و 9 درجه سانتیگراد و در روز جمعه ۱۴ آبان صاف، گاهی وزش باد با حداکثر و حداقل دمای ۱۸ و ۱۰ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

انتظار می‌رود این شرایط در یکی دو ساعت آینده یعنی اوایل شب در تهران بروز بیشتری پیدا کند. همچنین احتمالا وزش باد شدید در تهران همراه با تگرگ باشد.

به گفته وی ، به دلیل اخطاریه‌های هواشناسی درباره وزش بادهای شدید در تهران، آتش نشانی در حالت آماده باش است.

مطالب مرتبط:

دیدگاه