پایان مهلت ثبت‌نام اربعین تا ۱۷ روز دیگر

مینا داودی
مینا داودی شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۰
پایان مهلت ثبت‌نام اربعین تا ۱۷ روز دیگر

تا پایان مهلت ثبت نام در سامانه سماح برای شرکت در مراسم پیاده روی اربعین، ۱۷ روز باقی مانده است.

تا صبح امروز شنبه - ۸ آبان - حدود ۵۶۰ هزار نفر برای پیاده‌روی اربعین ثبت‌نام کرده‌اند. سازمان حج و زیارت ۲۴ آبان ماه را آخرین زمان ثبت‌نام در سامانه سماح تعیین کرده است.

طبق اعلام ستاد اربعین، شرکت در مراسم امسال و دریافت ویزا فقط از طریق سامانه سماح امکان‌پذیر است. وزارت خارجه نیز تاکید کرده خروج زائران از ایران بدون داشتن ویزای عراق به هیچ‌وجه امکان‌پذیر نیست. طبق هماهنگی دو کشور نیز علاوه‌بر سفارتخانه و کنسلوگری‌های عراق در ایران، ۱۶ دفتر دیگر در سراسر کشور ایجاد شده تا ویزای عراق را صادر کنند.

سازمان حج و زیارت نیز توصیه کرده؛ از مراجعه حضوری به سفارتخانه و یا کنسولگری آن کشور خودداری شود، چرا که این امکان از طریق سامانه سماح و دفاتر خدمات زیارتی، فراهم شده است.

سفارت عراق هم اعلام کرده، تا دو رور مانده به اربعین، همچنان برای متقاضیان ویزا صادر خواهد کرد تا همه آنهایی که ثبت‌نام کرده‌اند، امکان سفر به عتبات عالیات را داشته باشند.

ستاد بازسازی عتبات عالیات که مسوول تامین اسکان زائران در عراق است نیز اعلام کرده؛ علاوه بر موکب‌های عراق که پذیرای همه زائران هستند، موکب‌های ایرانی که قرار است امسال برپا شود، تغذیه روزانه ۳ میلیون نفر و اسکان ۸۰۰ هزار زائر را در دستور کار قرار داده‌اند.

مطالب مرتبط:

منبع ایسنا

دیدگاه