برقراری پرواز مستقیم تهران - داکا

تیم  کجارو
تیم کجارو چهار شنبه، ۱۰ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۰
برقراری پرواز مستقیم تهران - داکا

در دیدار رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با وزرای گردشگری کشورهای بنگلادش و بوتان با برقراری پرواز مستقیم به این کشور ها موافقت به عمل آمد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در حاشیه اجلاس وزرای گردشگری مجمع گفت‌وگوی همکاری آسیا در تبریز، با وزرای گردشگری کشورهای بنگلادش و بوتان دیدار کرد.

مسعود سلطانی‌فر در دیدار با وزیر گردشگری بنگلادش، هزینه خدمات درمانی در ایران را یک سوم تا یک پنجم کشورهای اروپایی دانست و گفت:

سال گذشته حدود ۳۰۰ هزار گردشگر خارجی برای استفاده از خدمات درمانی و سلامت وارد کشور شدند و پیش‌بینی می‌کنیم این تعداد گردشگر در سال جاری به ۵۰۰ هزار نفر برسد.

معاون رئیس‌جمهوری همچنین از تلاش‌های ایران برای توسعه گردشگری سخن گفت و یادآور شد که صدور ویزای سه ماهه برای اتباع ۱۹۰ کشور جهان به‌محض ورود به کشور از مهم‌ترین اقدامات دولت یازدهم برای رونق و توسعه گردشگری است. به این ترتیب اتباع این کشورها بدون اینکه ویزا بگیرند، می‌توانند به ایران سفر کنند و در فرودگاه‌ها برای آن‌ها ویزا صادر می‌شود.

وزیر گردشگری بنگلادش نیز در این دیدار با بیان اینکه نام کشورش در لیست ۱۹۰ کشور برای صدور ویزای سه ماهه ایران نیست، خواستار اضافه شدن نام کشورش در این لیست شد.

راشد خان منون همچنین از سلطانی‌فر خواست پروازهای مستقیم تهران-داکا برقرار شود.

راشد خان منون وزیر گردشگری بنگلادش ابتکار عمل ایران در برگزاری اجلاس وزرای گردشگری مجمع گفت‌وگوی همکاری آسیا را موجب ارتقای صنعت گردشگری این قاره در آینده نزدیک دانست و تصریح کرد:

تبریز برای سال ۲۰۱۸ به‌ عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام انتخاب شده و می‌توان با معرفی داکا به‌عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام برای سال ۲۰۱۷، همکاری‌های تنگاتنگی در این ارتباط بین دو کشور برقرار کرد.

مطالب مرتبط:

دیدگاه