افزایش بی سابقه سفر ایرانیان به گرجستان

تیم  کجارو
تیم کجارو یکشنبه، ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۵
افزایش بی سابقه سفر ایرانیان به گرجستان

نا امنی های گسترده در ترکیه و ضرر آژانس های ایرانی از این مسئله باعث شده تا آنها به فکر جایگزین کردن مقصد جدیدی به جای ترکیه باشند. در این بین تورگردانان گرجستان را مقصدی فرهنگی و مناسب برای سفر خانواده‌های ایرانی می‌داند که به خاطر تشابه‌های نسبی با ترکیه موفق به جذب بخشی از گردشگران ایرانی شده است.

پس از کودتای ترکیه، برخی آژانس‌های ایرانی سعی کردند با تبلیغات گسترده، مقاصد دیگری را جایگزین مقصد پرطرفدار ایرانی‌ها کنند، در همین راستا کشورهای مانند گرجستان، جمهوری آذربایجان، بلغارستان و حتی روسیه با ارائه‌ تسهیلات ویزایی و مشوق‌های قیمتی موفق شدند بخشی از مسافران ترکیه را به سمت خود بکشانند.

اکبر غمخوار - عضو انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی استان تهران درباره جایگزی مقاصد جدید بجای ترکیه گفت: در بین این کشورها استقبال از گرجستان، بیشتر از سایران بوده است؛ به نحوی که برای اقامت مسافران ایرانی در شهرهای گردشگر پذیر این کشور با کمبود هتل روبه‌رو شده‌ایم. البته رشد سفر ایرانی‌ها به گرجستان هنوز در حدی نبوده که کل مسافران ایرانیِ ترکیه را جذب کرده باشد.

با این حال ۱۰درصدِ گردشگران ایرانی ترکیه به گرجستان رفته‌اند و سفر گردشگران ایرانی به گرجستان امسال با رشد ۲۰۰ تا ۳۰۰ درصدی روبه‌رو بوده است.

او با استناد به آمار اداره توریسم گرجستان، اظهار می‌کند: سال گذشته حدود ۶۰ هزار ایرانی به گرجستان سفر کردند، درحالی‌که پیش‌بینی می‌کنیم این تعداد امسال به حدود ۱۵۰ هزار نفر برسد.

«غمخوار» علت اصلی این استقبال چشمگیر را، ناامنی‌های ترکیه می‌داند و تسهیلات گرجستان برای صدور ویزای اتباع ایرانی باعث افزایش تعداد پروازهای مستقیم دو کشور شده و به ۱۷ پرواز در هفته رسیده و مهمتر از آن ارائه قیمت مناسب برای تورهای گرجستان در مقایسه با سایر مقاصد اشاره می‌کند که معتقد است؛ در کنار مهمان‌نوازی گرجی‌ها از مردم ایران، از دلایل اصلی جذب بیشتر گردشگران ایرانی به این کشور به شمار می‌آید.

 

مطالب مرتبط:

منبع ایسنا

دیدگاه