یک کشته و ۵ نفر زخمی در حمله امروز صبح لندن

تیم  کجارو
تیم کجارو پنجشنبه، ۱۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۵
یک کشته و ۵ نفر زخمی در حمله امروز صبح لندن

صبح امروز،  پنجشنبه به دنبال حمله با چاقو در مرکز لندن، پایتخت انگلیس، یک نفر کشته و دست‌کم پنج‌ نفر دیگر زخمی شدند.

در این حادثه یک زن کشته و پنج نفر دیگر زخمی شدند. پلیس با استفاده از اسلحه الکتریکی مرد مهاجم را بازداشت کرده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این حادثه بامداد پنجشنبه (۱۴ مرداد) در میدان راسلِ لندن رخ داد و نیروهای پلیس یک جوان ۱۹ ساله را در این رابطه دستگیر کرده‌اند.

پلیس لندن در بیانیه‌ای اعلام کرد در حال بررسی احتمال تروریستی بودن این حمله است. در این بیانیه آمده فرد کشته شده، زنی با حدود ۶۰ سال سن بود. ارائه جزئیات بیشتر درباره وی در حال حاضر امکان‌پذیر نیست. پنج نفر هم زخمی شده‌اند.

این بیانیه می‌افزاید نشانه‌های اولیه حاکی از آن است که بیماری روانی در وقوع این حادثه نقش مهمی داشته و این، خط سیر اصلی تحقیقات را تشکیل می‌دهد. علی‌رغم این، پلیس در حال حاضر درباره انگیزه‌های حمله، گزینه‌های دیگر را نیز مدنظر دارد و تروریسم یکی از عواملی است که بررسی‌های لازم درباره آن انجام می‌شود.

بر پایه گزارش‌ها، نیروهای امداد سعی کردند یکی از مجروحان را در محل حادثه مداوا کنند، امّا وی به دلیل شدت جراحات درگذشت. تاکنون گزارشی از وضعیت دیگر قربانیان این حمله منتشر نشده است.

در پی این حمله شمار زیادی از نیروهای پلیس به این منطقه که در نزدیکی موزۀ انگلیس و دانشگاه لندن قرار دارد، اعزام شدند. این حادثه در حالی رخ داده است که انگلیس چهارشنبه اعلام کرده بود تصمیم دارد ۶۰۰ نیروی پلیس مسلح دیگر را برای مقابله با تهدیدات احتمالی در شهر لندن، پایتخت این کشور، مستقر کند.

مقام‌های پلیس انگلیس اعلام کردند این تصمیم به دنبال حملات تروریستی اخیر در اروپا از جمله حوادث اخیر در فرانسه گرفته شده است.

در همین رابطه «برنارد هوگان هاو» کمیسر پلیس لندن، در بیانیه‌ای گفت: هر کس حوادثی را که طی هفته‌های گذشته در اروپا رخ داده است، دنبال کند، متوجه خواهد شد چرا ما می‌خواهیم اراده خود را برای حفاظت از مردم نشان دهیم.

 

مطالب مرتبط:

منبع مهرنیوز

دیدگاه