انفجار در جنوب آلمان یک نفر کشته و ۱۲ تن زخمی شده‌اند

تیم  کجارو
تیم کجارو دوشنبه، ۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۲
انفجار در جنوب آلمان یک نفر کشته و ۱۲ تن زخمی شده‌اند

بر اثر یک انفجار مهیب در شهر انسباخ آلمان واقع در جنوب این کشور که یک فستیوال موسیقی نیز همزمان در آن شهر در حال برگزاری بود، دست کم یک نفر کشته و چند نفر زخمی شدند.

هرچند گزارش‌های ضد و نقیضی دربارۀ عامل انفجار یکشنبه شب (۳ مرداد) منتشر شده است اما کاردا سایدل، شهردار آنسباخ انفجار مواد منفجره را عامل این حادثه اعلام کرد.

سخنگوی وزارت داخلی محلی نیز با اشاره به اینکه «این انفجار عمدی بوده است» افزود مقام‌های آلمانی تلاش می‌کنند علت دقیق انفجار را مشخص کنند.

طبق اعلام وزارت داخلی باواریا فرد بمب‌گذار که در این حادثه کشته شد یک پناهجوی ۲۷ سالۀ سوری بود که باوجود آنکه ۲ سال از ورودش به آلمان می‌گذشت هنوز نتوانسته بود پناهندگی بگیرد.

گفتنی است پلیس محوطۀ پیرامون این رستوران را محاصره کرده و حدود ۲ هزار نفر از محل برگزاری یک جشنوارۀ موسیقی که در نزدیکی این رستوران برگزار می‌شود، تخلیه شده‌اند.

به گفتۀ مقام‌های باواریا، عامل این انفجار که مواد منفجره را در کوله‌پشتی خود حمل می‌کرد به مدت ۲ سال در کلینیک روانپزشکی بستری بود و دو بار دست به خودکشی زده بود.

وزیر داخلی ایالت باواریا افزود هنوز مشخص نیست که آیا وی قصد خودکشی داشته یا هدفش کشتار دیگران بوده است اما هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد این انفجار یک حملۀ افراط‌گرایانه بوده است.

وی تأکید کرد میزان مواد منفجرۀ موجود در کوله‌پشتی عامل این انفجار به‌اندازه‌ای بود که می‌توانست به کشته و زخمی شدن عدۀ زیادی منجر شود.

این انفجار در بحبوحۀ تشدید تنش‌ها در آلمان که در پی یک‌رشته حوادث خونین در این کشور در هفتۀ گذشته  صورت گرفت، روی داد.

پلیس آلمان روز یکشنبه همچنین از کشته شدن یک زن و زخمی شدن دو تن دیگر در شهر روتلینگن در جنوب این کشور خبر داد. بر اساس اظهارات سخنگوی پلیس در این شهر آلمان، ضارب که یک جوان ۲۱ ساله سوری بوده است با در دست داشتن یک قداره (نوعی چاقوی بزرگ) به یک زن و دو تن دیگر حمله کرد و به دست نیروهای پلیس دستگیر شد.

روز جمعه (۱ مرداد) یک نوجوان با حمله به یک مرکز خرید در شهر مونیخ اقدام به تیراندازی کرد که در نتیجه آن ۹ تن کشته و ۱۶ تن نیز زخمی شدند. این نوجوان پس از این حمله خودکشی کرد.

همچنین در اوائل هفته گذشته یک نوجوان پناهجو که گفته می‌شود با گروه تروریستی داعش در ارتباط بوده است، با تبر به مسافران یک قطار در شهر ورزبورگ در جنوب آلمان حمله کرد که در پی آن ۴ نفر که همگی هنگ‌کنگی بودند، مجروح شدند. این ضارب به ضرب گلوله پلیس از پای درآمد.

مطالب مرتبط:

منبع Presstv

دیدگاه