کمک سازمان ملل برای نجات صنعت گردشگری ترکیه

تیم  کجارو
تیم کجارو شنبه، ۲ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۵
کمک سازمان ملل برای نجات صنعت گردشگری ترکیه

سازمان جهانی گردشگری به دنبال احیای اوضاع بد صنعت گردشگری در ترکیه است.

سازمان جهانی گردشگری که زیرمجموعه سازمان ملل متحد است، روز گذشته (جمعه) با امضای یک توافق‌نامه به مقامات ترکیه‌ای  متعهد شد به تقویت صنعت بحران‌زده و گردشگری به‌واسطه چندین حمله تروریستی و کودتای نظامی اخیر در این کشور کمک کند.

سخنگوی سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) که مقر آن در شهر مادرید اسپانیاست اعلام کرد، این سازمان با ارائه مشاوره‌های تخصصی در حوزه استراتژی‌های ارتباطی و بازاریابی به کمک دولت ترکیه خواهد آمد.

«طالب ریفاعی»، دبیر کل اردنی سازمان جهانی گردشگری پس از امضای توافق همکاری با «بنی اوسی»، وزیر گردشگری ترکیه گفت:

ترکیه اهمیت فوق‌العاده‌ای برای ما دارد و مردم این کشور در هفته گذشته دفاع شجاعانه‌ای از دموکراسی نشان دادند.  هم‌اکنون وظیفه‌ ماست از مهم‌ترین بخش اقتصاد ترکیه که همان گردشگری است حمایت کنیم.

 «ریفاعی» اضافه کرد: 

با همدیگر پیامی به سراسر جهان می‌فرستیم. ترکیه بازخواهد گشت و آماده  میزبانی از بازدیدکنندگانش است.

شهرهای مهم ترکیه همچون استانبول و آنکارا همزمان با کودتای نظامی شب ۱۵ جولای به میدان نبرد تبدیل شد و این ماجرا به همراه سری بمب‌گذاری‌های انتحاری در  ترکیه در یک سال اخیر گردشگری این کشور را با بحرانی جدی  روبه‌رو کرده است.

صنعت گردشگری ۸ درصد از اشتغال ترکیه را به خود اختصاص ‌می‌دهد و از منابع ارز خارجی در این کشور محسوب می‌شود.

وزیر گردشگری ترکیه با دست‌کم گرفتن ناآرامی‌ها اخیر گفت: حملات تروریستی داعش یک مشکل جهانی بود که تنها ترکیه را تحت تاثیر قرار نداده، کودتای شکست‌خورده تاثیری بر صنعت گردشگری ترکیه نداشت.

اکنون زندگی روزمره به‌صورت عادی در جریان است و تمام فرودگاه‌ها باز هستند و تمامی فعالیت‌های تجاری نیز بدون مشکل در جریان است.

 

مطالب مرتبط:

منبع ایسنا

دیدگاه