فراهم کردن شرایط افتتاح سه هتل ۴ ستاره در گیلان

تیم  کجارو
تیم کجارو پنجشنبه، ۲۴ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۵
فراهم کردن شرایط افتتاح سه هتل ۴ ستاره در گیلان

با حمایت صندوق توسعه ملی، شرایط افتتاح و بهره‌برداری از چند هتل چهار ستاره در شهرهای استان گیلان فراهم می‌شود و این امر باعث رشد و شکوفایی صنعت گردشگری در استان خواهد شد.

معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی کشور در جریان سفر به گیلان، از تسهیل زمینه‌های افتتاح ۳ هتل ۴ ستاره در سطح استان تا پایان سال جاری خبر داد.

سعید شیرکوند:

هدف اصلی این سفر بررسی و بازدید از پروژه‌های دارای قابلیت استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ملی بوده است که با پیگیری‌های صورت گرفته زمینه بهره‌برداری از آن‌ها در سال ۹۵ مهیا شده است.

معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی کشور، بازدید از مناطق نمونه گردشگری گیلان از جمله مجموعه قلعه رودخان را از دیگر اهداف سفر خود به استان عنوان کرده و انجام بازدیدهای نظارتی را در راستای تقویت زمینه‌های حل مشکلات موجود توسط  دستگاه‌های تصمیم‌گیری را موثر برشمرد.

پیگیری مصوبات حوزه گردشگری سفر رئیس‌جمهور در فروردین ماه سال ۹۴ به گیلان، بخش دیگری از گفت و گوی شیرکوند بود که وی با اشاره به آن خاطرنشان کرد:

عملیاتی شدن طرح‌ها و مصوبات منوط به شرایطی است که می‌توان از همگام‌سازی سرمایه‌گذاران با استانداردها و ضوابط تعریف شده به‌عنوان یکی از مهم‌ترین شروط اجرایی آن نام برد که شرایط را برای بهره‌گیری سرمایه‌گذاران از تسهیلات موجود نیز فراهم می‌سازد که بخش اعظمی از تحقق این مهم به همت درون استانی وابسته است.

وی با اشاره به زمینه‌های مساعد سرمایه‌گذاری در گیلان، تشویق و سوق دادن سرمایه‌گذاران به‌سوی شروع فعالیت‌ها را یکی از ملزومات و مقدمات اساسی بحث سرمایه‌گذاری در استان توصیف کرد که تسهیل در قوانین زمان‌گیر و رفع مشکلات موجود در بروکراسی‌های اداری از جمله شروط تحقق این دستاوردها است.

وی به‌طور کلی وضعیت پیشرفت‌های فیزیکی طرح‌ها و پروژه‌های گیلان را مطلوب ارزیابی کرد و افزود:

با توجه به اقدامات و پیگیری‌های صورت گرفته می‌توان سال موفقیت‌آمیزی را برای گیلان در سال ۹۵ متصور بود که امید آن می‌رود بر همین اساس، تعداد ۳ هتل ۴ ستاره تا پایان سال جاری در سطح استان به بهره‌برداری برسد.

مطالب مرتبط:

دیدگاه