توقف پروازهای ایران ایر در مسیر کوالالامپور - تهران

تیم  کجارو
تیم کجارو چهار شنبه، ۲ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۰
توقف پروازهای ایران ایر در مسیر کوالالامپور - تهران

پروازهای «ایران ایر» در مسیر تهران - کوالالامپور پایتخت‌های کشورمان و مالزی متوقف و این پروازها تا اواسط مردادماه انجام نمی‌شود.

پروازهای «ایران‌ایر» در مسیر تهران - کوالالامپور با توجه به اینکه بوئینگ «۷۴۷ اس.پی» شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران پس از سال‌ها پرواز در فرودگاه امام خمینی (ره) تهران زمین‌گیر شد، به طور موقت انجام نمی‌شود.

«امیررضا عمرانی» رئیس شرکت هما در کوالالامپور با تایید متوقف شدن پروازهای کوالالامپور - تهران این شرکت، احتمال داد پروازهای هما در این مسیر از اول اگوست (۱۱ مرداد) از سرگرفته شود.

با توقف پروازهای تهران - کوالالامپور شرکت ایران‌ایر، افرادی که پیش از این تا آخر ماه جولای (۱۰ مردادماه) بلیت‌های این شرکت را در این مسیر پیش خرید کرده‌اند، با پروازهای دیگر جابجا می‌شوند.

پروازهای ایران‌ایر در مسیر تهران به کوالالامپور هفته‌ای دو بار و روزهای سه‌شنبه و جمعه انجام و روزهای چهارشنبه و شنبه پروازهای برگشت از پایتخت مالزی برقرار بود.

عمرانی گفت که پروازهای تهران - کوالالامپور ممکن است با هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ که اکنون متوقف شده از سرگرفته شود و این احتمال نیز وجود دارد که هواپپمای دیگری تا این تاریخ جایگزین این بوئینگ شود.

رئیس شرکت هما در کوالالامپور در خصوص مسافرانی که بلیت‌های این شرکت را در این ایام پیش خرید کرده‌اند گفت:

ایران‌ایر تسهیلاتی را برای این مسافران در نظر گرفته و این گروه را با پروازهای ماهان و یا ایرآسیا به مقصد می‌رساند.

پروازهای ماهان ایران هم‌اکنون در مسیر تهران - کوالالامپور برقرار است و نخستین پرواز ایرآسیا نیز از دیشب (سه شنبه شب) به مقصد تهران برقرار شد.

وی گفت که ایران‌ایر برای ارائه‌ی خدمات به مسافرانی که بلیت بازگشت بدون تاریخ نیز از این شرکت دریافت کرده‌اند اقدام کرده و تلاش می‌کند این مسافران را با پروازهای این دو شرکت جابه‌جا کند.

گفته می‌شود هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ «اس.پی» ایران‌ایر که پرواز تهران - کوالالامپور را بر عهده داشت، تنها هواپیما از این نوع در جهان بود که پرواز می‌کرد و طرفدارانی را از سایر کشورهای جهان به تهران و کوالالامپور می‌کشاند تا پرواز با این بوئینگ را تجربه کنند.

این هواپیما در سال ۱۹۷۷ در کارخانه‌ی هواپیماسازی بوئینگ آمریکا در شهر سیاتل تحویل طرف ایرانی شد. ایران جزو نخستین کشورهای درخواست‌کننده و استفاده‌کننده از این هواپیما بود.

مطالب مرتبط:

دیدگاه