تعاونی راهنمایان گردشگری تاسیس شد

تیم  کجارو
تیم کجارو شنبه، ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۱۵
تعاونی راهنمایان گردشگری تاسیس شد

تعاونی راهنمایان با نام کسرا تاسیس شد. این تعاونی مختص راهنمایان نیست و تنها ابتکار عمل آن با کانون انجمن‌های صنفی راهنمایان گردشگری است. از این رو تمامی فعالان گردشگری می‌توانند به عضویت این تعاونی درآیند.

«آرش نورآقایی» رئیس هیئت‌مدیره‌ی کانون انجمن‌های صنفی راهنمایان گردشگری سراسر کشور، اصلی‌ترین هدف راه‌اندازی این تعاونی را ایجاد فضای کسب درآمد در ایام غیرا‌وج سفر برای فعالان این عرصه عنوان کرد و افزود:

از آنجایی که گردشگری، صنعتی فصلی است و به شدت از این موضوع تاثیر می‌پذیرد، ما درصدد هستیم از این طریق ساختاری ایجاد کنیم که راهنمایان گردشگری و دیگر فعالان این صنعت بتوانند در ایامی که فصل اوج سفر محسوب نمی‌شود نیز از این طریق درآمدزایی کنند.

به گفته وی، طبق اساسنامه‌ی این تعاونی تازه تاسیس، اعضای آن می‌توانند به احیای اماکن تاریخی و تغییر کاربری آن نیز بپردازند و بیشتر در نظر دارند در مناطق محروم و کم‌بازدیدتر این اقدام را صورت دهند. همچنین این تعاونی درخصوص ترویج صنایع‌دستی مناطق محروم نیز فعالیت‌های اقتصادی را شکل خواهد داد.

رئیس هیئت‌مدیره کانون انجمن‌های صنفی راهنمایان گردشگری سراسر کشور همچنین تاکید کرد که تشکل راهنمایان حالا بعد از قریب به ۱۰ سال به این میزان از پختگی رسیده است که فعالیتی اقتصادی را در این قالب پیش ببرد و در چارچوب توسعه پایدار قدم بردارد.

مطالب مرتبط:

دیدگاه