دو هتل سه و پنج ستاره در آذربایجان غربی افتتاح شد

تیم  کجارو
تیم کجارو چهار شنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۴۵
دو هتل سه و پنج ستاره در آذربایجان غربی افتتاح شد

دو هتل پنج و سه ستاره در ارومیه با حضور معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افتتاح شد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت که با افتتاح این هتل‌ها دیگر استان آذربایجان غربی معبر گردشگران نخواهد بود بلکه با زیرساخت‌های کافی و امکانات خوبی که دارد می‌تواند به مقصد گردشگران تبدیل شود.

«مسعود سلطانی‌فر» در مراسم افتتاح و شروع عملیات این پروژه‌های گردشگری که با دستور رئیس‌جمهوری و از طریق ویدئو کنفرانس انجام شد با بیان این مطلب که هتل پنج ستاره‌ی «آنا» اولین هتل پنج ستاره‌ی استان است، گفت:

این پروژه در زمینی به مساحت چهار هزار مترمربع و زیربنای ۲۷ هزار مترمربع دارای تمام استانداردهای روز دنیاست و با سرمایه‌گذاری ۱۸۰ میلیارد تومان از سوی بخش خصوصی ساخته شده است.

معاون رئیس جمهور همچنین با تشریح ویژگی دو پروژه‌ی دیگر این استان بیان کرد که هتل سه ستاره «آتا» در سلماس با ۳۰ اتاق و پنج میلیارد تومان سرمایه‌گذاری از سوی بخش خصوصی و کمپ گردشگری «شاهین‌دژ» با مساحت ۲۵ هزار متر مربع و پیش‌بینی استفاده‌ی ۲۰ هزار نفر در سال از دیگر پروژه‌های آماده‌ی افتتاح از سوی ریاست‌جمهوری است.

وی با اشاره به دغدغه‌ی رئیس‌جمهور مبنی بر ساخت هتل‌های مناسب در کشور یادآور شد که از ابتدای تاریخ هتل‌سازی، ۱۲۵ هتل چهار و پنج ستاره در کشور ساخته شده که این آمار در طول سه سال دولت یازدهم به تنهایی ۳۱ هتل است. طبق برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته تا پنج سال آینده تعداد هتل‌های ساخته شده در ایران با کل آمار قبلی برابری خواهد کرد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با اشاره به قراردادهای منعقد شده با سرمایه‌گذاران خارجی در بخش هتل‌سازی نیز گفت:

به‌تازگی با دو شرکت آلمانی و ترکیه‌ای تفاهم نامه‌های ساخت ۲۰ هتل چهار و پنج ستاره امضا کرده‌ایم.

هتل آنای ارومیه پنج ستاره ممتاز بوده و با چهار هزار و ۱۰۰ متر عرصه و ۲۷ هزار مترمربع زیربنا در ۲۱ طبقه احداث شده است. میزان سرمایه‌گذاری انجام شده برای این پروژه گردشگری ۱۸۰۰ میلیارد ریال برآورد می‌شود و ۴۸۰ میلیارد ریال تسهیلات برای این هتل اعطا شده است. هتل سه ستاره آتا ارومیه نیز در ۷۰۰ متر عرصه و چهار طبقه احداث و برای ساخت آن ۵۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری از سوی سرمایه‌گذار انجام شده است.

مطالب مرتبط:

دیدگاه