جشنواره شقایق های «کالپوش» و استقبال گردشگران از آن

تیم  کجارو
تیم کجارو یکشنبه، ۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۰
جشنواره شقایق های «کالپوش» و استقبال گردشگران از آن

نهمین جشنواره «سفر به دشت شقایق‌های کالپوش» با استقبال گردشگران برگزار شد.

«محمدصادق رضویان» سرپرست اداره میراث‌ فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری شهرستان میامی بیان کرد:

این جشنواره ۳۱ اردیبهشت‌ماه، با حضور گردشگران، علاقه‌مندان و جمعی از مدیران ارشد استان از جمله استاندار سمنان، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و مدیرکل اداره ورزش و جوانان برگزار شد و هدف از آن، آشنا کردن گردشگران با جاذبه‌های طبیعی شهرستان میامی، به ویژه مناطق نمونه گردشگری بود.

او ادامه داد که بازدید از مناطق نمونه گردشگری دشت شقایق، جنگل دشت شاد، جنگل و آبشار «نام نیک» و دیگر جاذبه‌های طبیعی منطقه، اجرای موسیقی محلی، چوب بازی و ... از جمله برنامه‌های این جشنواره بود.

جشنواره شقایق های کالپوش

رضوی افزود که عرضه صنایع دستی و محصولات محلی شهرستان میامی از جمله دوغ، کشک و ... در غرفه‌های عرضه سوغات از دیگر برنامه‌های این جشنواره بود.

بخش کالپوش در فاصله ۱۴۰ کیلومتری شمال شهر میامی قرار دارد. این منطقه سرسبز و خوش آب‌وهوا با ۱۴ هزار هکتار جنگل، ۳۰ هزار هکتار مرتع و ۳۴ هزار هکتار مزارع زیرکشت با بارندگی کافی و اراضی مستعد برای کشاورزی و جنگل‌داری، در فصل بهار با دشت‌های مملو از گل شقایق، در شهریور ماه با گل‌های آفتابگردان و با مناظر زیبا پذیرای گردشگران است.

قرار گرفتن در مجاورت پناهگاه حیات‌وحش «خوش‌ییلاق» و پارک ملی «گلستان» از دیگر قابلیت‌های گردشگری این منطقه است.

راه فرعی میامی به کالپوش مسیر دسترسی به این منطقه است. جنگل‌ها و دیم‌زارهای منطقه کالپوش در حوزه استحفاظی استان سمنان و آبریز شمالی کشور (حوزه آبریز سد گلستان) واقع شده‌اند.

مطالب مرتبط:

منبع ایسنا

دیدگاه