قراداد آزاد‌راه تهران - شمال با شرکت «دوو» کره جنوبی

تیم  کجارو
تیم کجارو چهار شنبه، ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۰
قراداد آزاد‌راه تهران - شمال با شرکت «دوو» کره جنوبی

قرار‌داد آزادراه تهران - شمال با مشارکت شرکت دوو کره جنوبی نهایی شد.

«مهران اعتمادی» مدیرعامل شرکت آزادراه تهران - شمال اعلام کرد:

کره‌ای‌ها پیشنهاد خود برای حضور در آزادراه تهران - شمال را از حدود دوماه پیش مطرح کردند. در طول این هفته‌ها کارشناسانی از دو شرکت دوو و هیوندای کره جنوبی به ایران آمدند و شرایط و اوضاع کارگاهی این پروژه را تحت نظر قرار دادند.

وی ادامه داد که پس از این بازدید‌های ابتدایی مذاکرات ایران با شرکت دوو که پیشرفت قابل توجهی داشت و تصمیم گرفته شد مسائل مربوط به این مذاکرات در قالب یک تفاهم‌نامه اجرایی شود.

مدیرعامل شرکت آزادراه تهران - شمال با اشاره به مذاکرات روزهای اخیر برای حضور کره‌ای‌ها در آزادراه تهران - شمال گفت که مذاکرات نهایی در طول این روزها به یک تفاهم‌نامه رسید که متن این تفاهم نیز با امضای طرفین نهایی شد.

اعتمادی درباره‌ی چگونگی ورود کره‌ای‌ها به این طرح نیز گفت که کره‌ای‌ها پیشنهاد کردند که کار خود را در قطعه سوم این آزاد‌راه آغاز کنند. براساس بحث‌های صورت گرفته کارشناسان بناست در طول شش ماه آینده که تا زمان نهایی شدن پروژه فاصله است بحث‌های اقتصادی و فنی را به شکل کامل بررسی کنند.

وی افزود که شرط ابتدایی ما برای نهایی شدن این مذاکرات سرمایه‌گذاری کره‌ای‌ها در این پروژه بود که تفاهم ابتدایی برای آن صورت گرفته است. پس از آن و در جریان بررسی‌های کارشناسی تعیین خواهد شد که کار را کدام پیمانکاران و در چه شرایطی اجرایی کنند.

مدیرعامل شرکت آزادراه تهران - شمال در پاسخ به این سوال که مبلغ سرمایه‌گذاری کره‌ای‌ها در این طرح چقدر خواهد بود نیز گفت:

سطح کل همکاری‌ها مربوط به سقف قرار‌دادهای اقتصادی منعقد شده میان دو کشور است اما در رابطه با این تفاهم‌نامه خاص قرار‌داد با مبلغ یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون یورو بسته شده است.

مطالب مرتبط:

منبع ایسنا

دیدگاه