۵ تا ۸ فروند ایرباس در سال ۹۵ به ایران وارد می شوند

تیم  کجارو
تیم کجارو دوشنبه، ۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۱۵
۵ تا ۸ فروند ایرباس در سال ۹۵ به ایران وارد می شوند

به گفته رئیس سازمان هواپیمایی کشور، بین کشورهای اروپایی و ایران تعامل وجود دارد و در مرحله نخست ۵ تا ۸ فروند ایرباس ۳۲۰ و ۳۳۰ در سال ۲۰۱۶ وارد کشور می‌شود.

«علی عابدزاده» رئیس سازمان هواپیمایی کشور، با بیان اینکه در مرحله نخست ۵ تا ۸ فروند از هواپیماهای خانواده ایرباس ۳۲۰ و ۳۳۰ در سال ۲۰۱۶ وارد کشور می‌شود، گفت:

طبق ‌پیش‌قرارداد شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی (هما) با شرکت هواپیماسازی ایرباس قرار است امسال ۵ تا ۸ فروند هواپیما به ایران تحویل داده شود.

وی با اشاره به اینکه امیدواریم هر چه زودتر مشکل تامین مالی و فاینانس خرید این هواپیما از سوی موسسات و نهادهایی که قرار است فاینانس این هواپیما را تامین کنند، برطرف شود، افزود که روحیه تعامل کشورهای اروپایی با ایران وجود دارد و نهایی شدن پیش قرارداد خرید هواپیما ایرباس در مرحله اقدامات تجاری از سوی دو طرف است.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد که فروشندگان هواپیما در پی فروش محصولات خود هستند بنابراین هیچ انگیزه‌ای برای خودداری از اجرای این توافق وجود ندارد و مشکلاتی که بعضا برای انعقاد قرارداد وجود دارد مربوط به مسائل سیاسی از سوی کشورهای اروپایی است که در پی رفع این موانع هستند.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری تاکید کرد که وزارت راه و شهرسازی و شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی، نهایی شدن قرارداد برای ورود هواپیماهای ایرباس را پیگیری می‌کنند.

مطالب مرتبط:

منبع مهرنیوز

دیدگاه