رزرو هتل های ایران توسط گردشگران خارجی تا سال آینده

تیم  کجارو
تیم کجارو چهار شنبه، ۲۱ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۱۵
رزرو هتل های ایران توسط گردشگران خارجی تا سال آینده
به گفته‌ی رئیس جامعه تورگردانان ایران، هتل‌های ۴ و ۵ ستاره شهرهای اصفهان، یزد، تهران، شیراز و اهواز تا سال ۲۰۱۶ توسط گردشگران خارجی رزرو شده است.
به گزارش ابراهیم پورفرج، در تهران، اصفهان، یزد و شیراز هتل‌های ۴ و ۵ ستاره تا سال ۲۰۱۶ جای خالی ندارند. در شهری مانند اهواز فقط یک هتل ۴ ستاره خوب وجود دارد که آن هم رزرو شده است. چون میزان گردشگران خارجی ورودی به ایران نسبت به سال‌های گذشته رشد کرده است. وی افزود:
مقصد بسیاری از گردشگران خارجی بازارهای اروپایی است اما مقاصد جدید نیز به گروه گردشگران ورودی اضافه شده‌اند. مانند گردشگران بلژیک. با این حال اکنون شرکت‌های بزرگ تورگردانی در حال عقد قرارداد با ما هستند این استقبال بعد از توافق‌های هسته‌ای انجام شده بیشتر شد. به نحوی که حتی نامه نگاری کردیم در شهر اصفهان و ماه مهر به عنوان فصل ورود گردشگران خارجی جشنواره برگزار نشود، چون گردشگران خارجی در راه هستند هتلها جا ندارد و این ماه دقیقا اوج ورود توریست خارجی به اصفهان است. بنابراین می توان جشنواره هایی مانند فیلم کودک را به زمان دیگری موکول کرد.
پورفرج گفت:
ما اکنون با کمبود هتل‌های مناسب در کشور مواجه هستیم ساخت یک هتل ۳ سال طول می‌کشد بحث ما این است که کار را باید شروع کنیم و بودجه ویژه‌ای به آن بدهیم و فراخوان سرمایه گذاری در حوزه هتل سازی داده شود و گرنه حرف زدن درباره اینکه هزار هتل ساخته می شود آسان است.
وی افزود: باید حداقل ۴ هتل جانمایی شود و یک تیم نیز روی ساخت و سازها نظارت کند تا بودجه ساخت هتل در جای دیگری هزینه نشود. وقت آن رسیده که رئیس سازمان میراث فرهنگی از رئیس جمهور اعتبار ویژه ای برای ایجاد زیرساخت‌ها بگیرد. منبع: خبرگزاری مهر

مطالب مرتبط:

دیدگاه