زیباترین آبشارهای هند را بشناسید

حمیده کریمی
حمیده کریمی دوشنبه، ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۰
زیباترین آبشارهای هند را بشناسید

هند سرزمین شگفتی‌های طبیعت است. از کوه‌های بلند گرفته تا جنگل و ساحل در هند پیدا می‌شود. اگر از علاقه‌مندان به طبیعت باشید، هند بهترین مقصد برای سفر شما است.

هند سرزمینی رنگارنگ و پهناور و زیبا است. جاذبه‌های گردشگری هند به آثار تاریخی و فرهنگی محدود نمی‌شود. این کشور، از نظر جاذبه‌های طبیعی نیز تنوع قابل قبولی دارد و رضایت همه علاقه‌مندان به طبیعت را جلب می‌کند.

تور هند یکی از تورهای محبوب و پرطرفدار خارجی است که توسط آژانس‌های گردشگری متعددی ارائه می‌شود. در کجارو می‌توانید بهترین تورها را جست و جو کنید و با توجه به قیمت و تاریخ مورد نظر، انواع تور ترکیبی هند را تهیه کنید.

آفر تور هند

در ادامه ۸ آبشار بی‌نظیر هند را معرفی می‌کنیم که بازدید از آن‌ها برای هر علاقه‌مند به طبیعت، ضروری است.

آبشار Nohkalikai

مکان: ایالت مقالایا

زیباترین آبشارهای هند

آبشار Nohkalikai در شرق هند قرار دارد و مرتفع‌ترین آبشار این کشور است. بر اساس آمار دیتابیس آبشارهای جهان، ارتفاع این آبشار به ۳۳۸ متر می‌رسد. این آبشار یک جریان دارد و از دل جنگل بیرون می‌آید. می‌توانید خودتان را به پایین آبشار برسانید و در استخر زمردین آن شیرجه بزنید؛ ولی بسیاری از گردشگران ترجیح می‌دهند که از پله‌های سیمانی بالا بروند که به یک سکوی بازدید منتهی می‌شود.

این آبشار در تمام طول سال جریان دارد؛ ولی در فصل بارانی یعنی از ماه مه تا سپتامبر، پرقدرت‌تر است.

فراموش نکنید که فصل بارانی در مقالایا، شوخی‌بردار نیست. این منطقه به‌عنوان مرطوب‌‌ترین مکان دنیا در کتاب رکوردهای جهانی گینس به ثبت رسیده است.

آبشار Nohsngithiang

مکان: ایالت مقالایا

زیباترین آبشارهای هند

آبشار هفت خواهران هند، نتیجه تقسیم شدن یک رود به هفت جریان است. این آبشار هم در ایالت مقالایا قرار دارد و با نام آبشار هفت خواهران نیز شناخته می‌شود. در اطراف آبشار Nohsngithiang، تپه‌های سرسبزی وجود دارد. این آبشار به هفت جریان تقسیم می‌شود که از صخره‌ای به ارتفاع ۳۱۵ متر به پایین می‌ریزند. برای بازدید از این آبشار باید برنامه‌ریزی کنید. برای اینکه این آبشار را در باشکوه‌ترین حالت خود مشاهده کنید بهترین زمان برای سفر، فصل بارندگی یا مانسون است. در اطراف این آبشار و در مه اطراف آن، گاهی می‌توانید رنگین‌کمان را هم مشاهده کنید.

آبشار Chitrakot

مکان: ایالت چتیسگر

زیباترین آبشارهای هند

بلندترین نقطه آبشار Chitrakot، ارتفاع ۳۰۰ متری دارد. آبشار Chitrakot به‌عنوان عریض‌ترین آبشار هند شناخته می‌شود و جاذبه‌ای است که نباید آن را از دست بدهید.

در اطراف این آبشار، فرم‌های هندسی جذابی دیده می‌شود. این آبشار به‌شکل نعل اسب است و در فصل بارندگی یا مانسون در عریض‌ترین و پرآب‌ترین حالت خود قرار می‌گیرد.

تقریبا از ژوئیه تا سپتامبر این آبشار جریانی شدید و حتی خطرناک دارد. به خاطر شکل آبشار و وسعت آن، با نام نیاگارای کوچک هم شناخته می‌شود. این مکان را به‌عنوان یک مکان روحانی و مذهبی نیز در نظر می‌گیرند. به همین دلیل، غیر از گردشگران، زائرانی به این آبشار سر می‌زنند و به خدایان هندو ادای احترام می‌کنند. گاهی فستیوال‌های مختلف مذهبی نیز در همین اطراف برگزار می‌شود.

آبشار Jog

مکان: ایالت کارناتاکا

زیباترین آبشارهای هند

آبشار Jog در نزدیکی ساحل غربی ایالت کارناتاکا قرار دارد. این آبشار، دومین آبشار مرتفع این کشور است. از ارتفاعی در حدود ۲۵۳ متر به پایین می‌ریزد. این آبشار در واقع یک آبشار نیست و از مجموع ۴ آبشار تشکیل شده است. اسم این آبشارها عبارت‌اند از راجا، رانی، رورر و راکت.

منظره آب‌های خروشان و سفیدرنگ در کنار چشم‌اندازهای جنگلی و سرسبز اطراف آبشار، منظره‌ای فوق‌العاده و زیبا است که فرصت دیدن آن را نباید از دست بدهید.

بهترین زمان برای بازدید از این آبشار در فصل بارانی است. گردشگران می‌توانند از یک مسیر صخره‌ای خودشان را به یک سکوی بازدید برسانند. حتی در رودخانه می‌توانید شنا کنید.

آبشار Dudhsagar

مکان: ایالت گوا

زیباترین آبشارهای هند

دسترسی به آبشار Dudhsagar سخت است؛ ولی ارزش سختی کشیدن دارد. چشم‌اندازها، مناظر اطرف و خود این آبشار، منظره‌ای زیبا و غیرقابل رقابت است. این آبشار در ایالت گوا در مرز ایالت کارناتاکا در غرب هند قرار گرفته است. این آبشار باشکوه با نام مستعار دریای شیر هم شناخته می‌شود. ۳۱۰ متر ارتفاع و ۳۰ متر عرض دارد.

درست مثل انگشتان دست، این آبشار به چند جریان تقسیم می‌شود و قبل از اینکه دوباره به هم پیوند بخورند، از میان صخره‌های مملو از پوشش سرسبز، می‌گذرد. این مقصد به‌خوبی حفظ و نگهداری نمی‌شود؛ ولی مطمئنا ارزش سر زدن و بازدید کردن دارد. گردشگران یا با پای پیاده یا با جیپ و در طی سفری ۴۵ دقیقه‌ای می‌توانند به پایین آبشار برسند. یک استخر طبیعی زیبا هم وجود دارد که قبل از بازگشت می‌توانید در آن آب‌تنی کنید.

آبشار Talakona

مکان: Andhra Pradesh

زیباترین آبشارهای هند

آبشار Talakona ارتفاع زیادی ندارد؛ ارتفاع آن به ۸۲ متر می‌رسد و بیشتر از همه به خاطر زیبایی نفس‌گیرش شهرت دارد. این آبشار در جنوب شرقی هند در پارک ملی Sri Venkateswara قرار دارد و از بین صخره‌هایی پوشیده از پوشش جنگلی سبز و در محیطی آرامش‌بخش می‌گذرد. فضای زیبای این آبشار انگار از دل قصه‌های فانتزی بیرون آمده است.

قدم زدن به‌سمت آبشار، یکی از تجربه‌های جذاب سفرتان خواهد بود. مسیرهای خوبی برای دسترسی به آبشار ایجاد شده است که از میان طبیعت سرسبز و دل‌انگیز می‌گذرد و حدودا ۲ کیلومتر طول دارد. صدای جوش‌وخروش آبشارها را قبل از اینکه آن‌ها را ببینید، خواهید شنید.

آبشار Hogenakkal

مکان: ایالت تامیل نادو

زیباترین آبشارهای هند

اسم این آبشار در زبان محلی به‌معنای دود و صخره است. آبشار Hogenakkal در جنوب هند و در ایالت تامیل نادو قرار دارد.

این آبشار شگفت‌انگیز و دیدنی از رود کاوری سرچشمه می‌گیرد و از بین صخره‌های پرپیچ و خم می‌گذرد. در نهایت به ۱۴ قسمت مختلف تقسیم می‌شود و هرکدام ارتفاع خاص خود را دارد. ارتفاع آن‌ها بین ۴٫۵ تا ۲۰ متر متغیر است.

با پای پیاده نمی‌توانید به این آبشار دسترسی پیدا کنید. باید در استخرها شنا کنید یا با قایق به این آبشار برسید. اگر بخواهید می‌توانید همراه با قایق از زیر آبشار عبور کنید. می‌توانید در آب، آب‌تنی کنید یا در ساحل شنی آن، استراحت کنید.

آبشار Athirappilly

مکان: ایالت کرالا

زیباترین آبشارهای هند

این آبشار ۲۴ متر ارتفاع و حدود ۱۰۰ متر عرض دارد. آبشار Athirappilly از طریق رود Chalakudy تغذیه می‌شود و به خاطر بارندگی کافی منطقه، همیشه پرآب است. این آبشار را در فیلم‌های بالیوودی زیادی احتمالا دیده‌اید. حیات وحش اطراف این آبشار نیز بسیار جالب توجه و غنی است. با کمک‌ تورهای سافاری جنگل می‌توانید در اطراف این آبشار بگردید و حیات وحش خاص منطقه را تماشا کنید. در استخرهای پایین آبشار نیز امکان شنا کردن وجود دارد.

شما می‌توانید علاوه بر آبشارهایی که معرفی کردیم، سایر جاهای دیدنی هند را در کجارو مشاهده کنید و درمورد جاذبه‌های آن اطلاعات کاملی به‌دست بیاورید. موقعیت مکانی هر جاذبه روی نقشه، امکانات آن‌ها و جاهای دیدنی رایگان در هند را در کجارو مشاهده کنید و سفرتان را برنامه‌ریزی کنید.

مطالب مرتبط:

منبع cnn

دیدگاه