وحشتناک ترین خانه جهان به قیمت یک دلار فروخته شد!

مینا رهبری | یکشنبه, ۲۰ تیر ۹۵ ساعت ۰۷:۰۰

امروزه برخی از عمارت‌ها و ساختمان‌های باشکوه قدیمی به مکانی متروکه، وحشتناک و خطرناک تبدیل شده‌اند. این ساختمان‌ها دیگر شکوه و رونق قدیمی خود را ندارند. «عمارت بربکر» نمونه‌ای از این ساختمان‌های زیبای قدیمی است که در حال تخریب است. به دلیل مشکلات فراوان این عمارت و هزینه‌های بالای آن برای تعمیر، عمارت بربکر فقط به قیمت یک دلار فروخته شد! با کجارو همراه باشید تا با این عمارت وحشت انگیز بیشتر آشنا شوید. 

افرادی که این خانه را برای اولین بار می‌بینند، به این عمارت زل می‌زنند. این خانه در سال ۱۸۶۰ توسط یک تاجر قهوه در بخش زیبایی از شهر و مطابق با آخرین مد آن زمان ساخته شد. پیچک‌ها در یک طرف ساختمان رشد کرده‌اند و پنجره‌های شکسته نتوانسته بر خطوط جذاب، جزییات معماری اصیل و تمام توجهاتی که برای ساختن این عمارت فراموش شده به کار رفته، سرپوش بگذارد. اما مانند بسیاری از خانه‌های دیگر در «لوییزویل» در کنتاکی، این ساختمان زیبا و قدیمی، قربانی شرایط شد. احتمال بسیار کمی وجود دارد که این عمارت به عنوان یک خانه‌ی شخصی مورد استفاده قرار بگیرد.

خانه‌ای که پول قهوه آن را ساخت

خانه وحشت لوییزویل کنتاکی

در سال‌های ۱۸۶۰ و ۱۸۷۰ محله‌ی راسل یکی از شیک‌ترین محله‌ها برای زندگی بود. عمارت‌های بزرگ و زیبا در خیابان‌های «جفرسون»، «چست نات» و «وال نات» ساخته شده بود و فقط کمی آن‌طرف‌تر از قلب مرکز شهر لوییزویل، «عمارت کربکر» با طراحی باشکوه و جزییات دقیق قرار گرفته است.

سبک رومی

خانه وحشت لوییزویل کنتاکی

این عمارت در سال ۱۸۳۳ در جفرسون و با معماری رومی ریچاردسون ساخته شد. «ساموئل کربکر» که تاجر سرشناس قهوه بود، تا زمان مرگ خود در سال ۱۹۲۲، در این خانه زندگی کرد.

شکوه مضاعف

خانه وحشت لوییزویل کنتاکی

«آرتور لومیس» و «چارلز کلارک» برای طراحی نمای این عمارت استخدام شدند که باعث می شد عمارت بسیار زیبا به نظر برسد. لومیس و کلارک معماران سرشناسی، به‌خصوص در لوییزویل بودند.

توجه به جزییات

خانه وحشت لوییزویل کنتاکی

نمای سنگی این عمارت پر از ریزه‌کاری‌ و کنده کاری است. دیوارهای ساختمان با آجر ساخته شده است.

نگاهی به داخل

خانه وحشت لوییزویل کنتاکی

داخل خانه نیز مانند بیرون آن بسیار باشکوه است. سقف با ریزه کاری‌های ظریف، قاب بندی‌های اریب و تزیینات دیگر در همه جای ساختمان حکایت از گذشته‌ باشکوه این عمارت دارد..

مالک جدید

خانه وحشت لوییزویل کنتاکی

بعد از فوت کربکر، کشیش «جورج کلمنت» که اسقف کلیسای آفریقایی متودیست «زیون» بود، این عمارت عجیب را خرید. او در دهه‌ی ۱۹۳۰ در این عمارت زندگی کرد.

نگاهی به گذشته

خانه وحشت لوییزویل کنتاکی

امروزه این عمارت فرسوده و تاریک شده است اما در گذشته سراسر آن پر از زیبایی و زندگی بود. این عمارت دیگر هیچ‌وقت به آن روزهای خوب برنمی‌گردد.

ملک تجاری

خانه وحشت لوییزویل کنتاکی

از سال ۱۹۳۰ این محله به کلی تغییر کرد، دیگر آن محله‌ی شیک برای افراد ثروتمند و موفق نبود. بعد از این که این عمارت دوباره فروخته شد، یک نفر این عمارت را به منظور استفاده از آن برای محل کسب و کار خود خرید و فقط از طبقه‌ی اول آن استفاده می‌کرد.

عمارتی برای فروش

خانه وحشت لوییزویل کنتاکی

مانند بسیاری از کسب و کارهای دیگر که از رکود اقتصادی ضربه خوردند، این شرکت مالیاتی نیز در سال ۲۰۰۵ تعطیل شد. از آن پس عمارت افسانه‌ای سابق، کربکر، رفته رفته مخروبه شد و کسی توان پرداخت مالیات خانه‌ی بزرگ را نداشت. در آن سال عمارت جز اموال دولتی متروی لوییزویل شد.

ارواح گذشتگان

خانه وحشت لوییزویل کنتاکی

حتی سنگ‌ و بتن مقابل عمارت نیز با عشق ساخته و با جزییات زیبایی آراسته شده بودند. تصور این که افرادی کلاه به سر و با لباس‌های بلند برای شرکت در مهمانی این عمارت از این پله‌ها بالا و پایین می‌روند، کار زیاد دشواری نیست.

اوضاع عمارت در حال حاضر

خانه وحشت لوییزویل کنتاکی

امروزه خانه پر از زباله و گرد و خاک است و حتی یک پنجره هم سالم نمانده است.

منظره  زشت

خانه وحشت لوییزویل کنتاکی

اگرچه نمای بیرونی عمارت زیبا است، اما داخل آن دیگر شکوه و زیبایی سابق را ندارد.

حفظ ساختار ساختمان

خانه وحشت لوییزویل کنتاکی

در سال ۲۰۰۸ بخشی از عمارت فرو ریخت. برای مدتی به نظر می‌رسید تمام ساختمان به منظور حفظ امنیت عمومی تخریب خواهد شد. این شهر ده‌ها هزار دلار برای مقاوم سازی ساختمان هزینه کرد اما نه برای تعمیر.

زمین خطرناک

خانه وحشت لوییزویل کنتاکی

رفتن به داخل عمارت و قدم زدن در آن برای بازدید کنندگان نه قانونی است و نه امن. این عمارت پلمپ شده و کاملا متروکه است.

فروش

خانه وحشت لوییزویل کنتاکی

اوایل امسال دولت این عمارت را در مجموع به قیمت یک دلار به گروه طراحی «اوراکل» فروخت. اوراکل قصد دارد این خرابه تعمیر و آن را تبدیل به یک آپارتمان کند؛ سرنوشتی که اغلب خانه‌های تاریخی لوییزویل به آن دچار شده‌اند. برچسب قیمت یک دلار توهین آمیز به نظر می‌رسد اما اوراکل بر مشکلات زیاد این ملک چشم پوشی کرد و به هر حال آن را پرداخت.

وضعیت

خانه وحشت لوییزویل کنتاکی

شاید ارزش این ملک ۱ دلار نباشد. این شهر ۱۰۰ هزار دلار برای مقاوم سازی این عمارت هزینه کرد. برای این که این عمارت قابل سکونت شود، میلیون‌ها دلار پول نیاز است. عمارت کربکر بسیار بدشانس است که در غرب لوییزویل فعلی قرار گرفته است که منطقه‌ی تجاری شهر و بسیار افسرده کننده است. این عمارت باشکوه فقط نمونه‌ای از چندین عمارت مشابه است. در این محله آمار بسیار بالای جرم  و جنایت و وحشی‌گری عادی است و می‌توانید چندین ساختمان را ببینید که در معرض خطر تخریب قرار دارند.

 

به هر دلیلی، هیچ امیدی برای بازگشت این عمارت به شکوه و رونق قبلی خود نیست. عمارت کربکر در بهترین شرایط تبدیل به چندین آپارتمان کوچک با اجاره‌های پایین خواهد شد.

مطالب مرتبط:

منبع allday

دیدگاه