آشنایی با شماری از امتیازات ویژه کشتی‌ های تفریحی

مریم اصلانی | پنجشنبه, ۲۰ خرداد ۹۵ ساعت ۱۵:۴۵

مسافرت و تجربه‌ی‌ حضور درمحیط‌های جدید، حتی در مقام سخن نیز جذاب و شگفت انگیز است. اما شیوه‌ای که برای سفر انتخاب می‌کنیم نیز به نوبه‌ی خود بر این جذابیت می‌افزاید. سفر دریایی نیز از این جمله است که شاید در نگاه اول خسته کننده به نظر برسد، اما به لطف امکانات جدید کشتی‌های تفریحی، دورنمای شادتری را پیش روی مسافران قرار می‌دهد. با کجارو همراه باشید

کشتی‌های تفریحی امروزی، داستانی جداگانه دارند. بسیاری از آنها که متعلق به خطوط کشتیرانی معروف و مطرح جهانی هستند، با مجموعه امکاناتی شگفت انگیز و رویایی، نوید بخش سفری شادتر، مهیج‌تر و البته به یادماندنی‌تر هستند.

کشتی کروز

کشتی کروز

بعضی از این کشتی‌ها به اندازه‌ای بزرگ و غول پیکرند که می‌توان آنها را شهری شناور روی آب دانست. بالطبع این وسعت قابل توجه، مسافران بیشتری را نیز در دل خود جای می‌دهد که سرگرم کردن آنها بخشی از وظایف صاحبان این کشتی‌هاست. اکنون دیگر قدم زدن روی عرشه، حضور در سالن‌های سرگرمی و تماشای رقص امواج، آن جذابیت سابق را ندارد و برای سرگرم کردن مسافران امروزی و به ویژه کودکان، باید به راه‌کارهایی نوین اندیشید.

کشتی کروز

کشتی کروز

فهرستی که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت، ممتازترین ویژگی‌های کشتی‌های لوکس و مجلل امروزی را به شما عزیزان معرفی می‌کند. خصوصیاتی که سفر دریایی را بیش از پیش در کانون توجه مسافران قرار داده است.

معلق میان زمین و آسمان

امتیازات ویژه کشتی‌ های تفریحی

 این ویژگی و امتیاز جذاب سفر با کشتی تفریحی خطوط کشتیرانی کارائیب و کشتی “Quantum of the Seas” است. جذابیتی که به مسافران امکان می‌دهد احساس پرواز و غوطه ور بودن در آسمان را به شکلی نوین تجربه کنند.


ستاره‌ی شمالی

امتیازات ویژه کشتی‌ های تفریحی

این محفظه‌ی شیشه ای، ۳۰۰ فوت (۹۱ متر) بالاتر از سطح دریا قرار گرفته و دیدی کامل و ۳۶۰ درجه به مناظر و چشم اندازهای پیرامونش در اقیانوس دارد. خصوصیتی که کشتی “Anthem of the Seas” در دسترس مسافران قرار داده است.


Seaplex

امتیازات ویژه کشتی‌ های تفریحی

یک اتاق مملو از فعالیت‌های جالب و مفرح که دیگر ویژگی مثبت کشتی "نغمه‌ی دریاها" (Anthem of the Seas) است. در این محوطه همه چیز برای سرگرم کردن کودکان و بزرگسالان یافت می‌شود.


موج سواری

امتیازات ویژه کشتی‌ های تفریحی

باز هم کشتی تفریحی خطوط مجلل کارائیب که به مسافران فرصتی برای تجربه کردن هنر موج سواری به سبک و سیاقی متفاوت و مدرن را می‌دهد.


افلاک نما

امتیازات ویژه کشتی‌ های تفریحی

این هم از دیگر جذابیت‌های این روزهای کشتی‌های تفریحی مدرن و امروزی است که گویی هر چیزی را به همراه خود به اقیانوس‌ها آورده‌اند. تماشای ستارگان در افلاک نمای "کشتی کوئین ماری ۲ ، نیز از این جمله است.


Zipline

امتیازات ویژه کشتی‌ های تفریحی

ویژگی دیگر کشتی‌های تفریحی امروزی که شاید توقع تجربه کردنش را آن هم حین مسافرت روی دریا نداشتیم. حرکت در میان آسمان آن هم در ارتفاعی معادل ۹ طبقه بالاتر از سطح کشتی، تجربه‌ای که سطح آدرنالین خون‌ را بالا برده و شادی و هیجانی وصف ناشدنی را به مسافران هدیه می‌دهد. این سواری را می‌توان در کشتی “Oasis of the Seas” تجربه کرد.


غوطه ور شدن در میان آب

کشتی تفریحی دیزنی برگی دیگر رو کرده و با مجموع ۲۱۲ متر مسیر لوله‌ای شکل شفاف و پیچ در پیچ، مسافرانش را غافلگیر کرده است. این تونل آبی به اندازه‌ی سه طبقه ارتفاع داشته و همراه با جریان پر پیچ و تاب آب، فرد را به سفری مهیج و مفرح در کشتی می‌برد.


صخره نوردی

امتیازات ویژه کشتی‌ های تفریحی

در میان بزرگ‌ترین کشتی تفریحی جهان "هارمونی دریاها" (Harmony of the Seas)، دیوارهایی تعبیه شده که به مسافران امکان صخره نوردی می‌دهد.


کافه‌ی یخی

امتیازات ویژه کشتی‌ های تفریحی

کشتی "حماسه‌ی نروژی"  (Norwegian Epic) با کافه‌ای یخی که از هتلی در اسکاندیناوی الهام گرفته شده، پذیرای مهمانان خود است.


سرسره‌ی آبی

امتیازات ویژه کشتی‌ های تفریحی

کشتی " the Norwegian Getaway" با پارک آبی شگفت انگیز و جذاب خود، دیگر بار  بزرگسالان را به دنیای کودکی بازمی‌گرداند. این پارک دارای سرسره‌ای ۵ طبقه، سرسره‌ی مارپیچ گردابی، دو استخر و چهار "هات تاب" (Hot tub) بوده و از هیچ تلاشی برای سرگرم کردن مسافران کوچک و بزرگ خود فروگذار نکرده است.


Skyride

امتیازات ویژه کشتی‌ های تفریحی

این هم در نوع خود نوآوری جالب توجهی است. دوچرخه‌ای معلق که در مسیری طولانی، مسافر را به رکاب زدن در میان آسمان دعوت کرده و دیدی عالی از محیط اطراف را در اختیار او قرار می‌دهد.


تئاتر آبی

سفر لوکس با کشتی‌های تفریحی

تماشای نمایشی سرگرم کننده در کشتی “Oasis of the Seas”. نمایشی جذاب و نفس‌گیر از پرش غواصانی که از ارتفاع ۹ متری به داخل استخر عمیق این کشتی سقوط می‌کنند.


زمین گلف کوچک

امتیازات ویژه کشتی‌ های تفریحی

تمام کشتی‌های خطوط کشتیرانی کارناوال (Carnival Corporation & plc)، مجهز به زمین‌های بازی این چنینی هستند که باز هم مرز بین دنیای بزرگسالی و کودکی را در هم شکسته و اسباب تفریح و سرگرمی هر سن و سالی را فراهم آورده‌اند.


غار برفی

امتیازات ویژه کشتی‌ های تفریحی

کشتی تفریحی "ستاره‌ی برفی وایکینگ" (the Snow Star Viking)، اولین کشتی نوع خود است که تجربه‌ی حضور در غاری برفی را به مسافران هدیه می‌دهد. این ویژگی که از سنت‌های مردمان شمال اروپا الهام گرفته شده است، در ابتدا مسافر را به دل برف و سرما برده و سپس دوباره او را به آغوش گرمایی مطبوع باز می‌گرداند.

امتیازات ویژه کشتی‌ های تفریحی


اتاق برفی

امتیازات ویژه کشتی‌ های تفریحی

در کشتی (The Norwegian Escape cruise)، اتاقی برفی تعبیه شده است. اتاقی با سرمای نواحی قطبی که گردش خون را تحریک کرده و حسی شاد و هیجان انگیز به فرد می‌بخشد.


پلکان طنابی

امتیازات ویژه کشتی‌ های تفریحی

این هم راهی دیگر برای سرگرم کردن مسافران در طول سفر. حرکت در طول مسیری پلکانی و البته ایمن که دیدی جالب از محیط کشتی و چشم اندازهای اطراف را در اختیار مسافران قرار می‌دهد.

The Ultimate Abyss

امتیازات ویژه کشتی‌ های تفریحی

این کشتی که بزرگ‌ترین کشتی تفریحی خطوط کشتیرانی کارائیب است، با سرسره‌ی بسیار بلند خود معروف شده است. سرسره ای که فرد را از ارتفاعی معادل ده طبقه به پایین فرستاده و خاطره‌ی غوطه‌وری شاد و شگفت انگیز را برایش جاودانه می‌کند.

کشتی کروز

در پایان نظر شما در مورد این گشت و گذار چیست؟ آیا این امکانات شما را نیز وسوسه کردند که به دل اقیانوس زده و مسافرت و هیجان را در کنار هم تجربه کنید؟ امیدواریم شما نیز روزی مهمان یکی از این کشتی‌های تفریحی متفاوت بوده و تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

مطالب مرتبط:

منبع zablog

دیدگاه