آشنایی با استینگری؛ شهر ماهی‌ ها در جزایر کیمن

زهرا صالح نژاد
زهرا صالح نژاد سه شنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۵
آشنایی با استینگری؛ شهر ماهی‌ ها در جزایر کیمن

جزایر لقمه ماهی‌ها جزیره‌ای محبوب در راه دریایی گرند کیمن است که هر ساله گردشگران بسیاری را به خود جلب می‌کند. با کجارو همراه باشید تا سری به این جزیره جالب بزنیم

شهر استینکری (Stingray) یک منطقه از سدهای ساحلی کم عمق در شمال راه دریایی گرندکیمن در جزایر کیمن واقع در دریای کارائیب غربی است. یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های توریستی این جزایر، لقمه‌ ماهی‌هایی است که به وفور در این جزایر یافت می‌شوند.

در دهه ۱۹۸۰ ماهی‌گیران از یک سفر تفریحی بازگشته و برای تمیز کردن ماهی‌هایشان در آب‌های آرام و کم عمق در این منطقه توقف کردند و این ماهی‌ها را با خود آوردند. کم کم ماهی‌ها به این منطقه جذب شده و از نرمتنان و سخت‌‌پوستان و ماهی‌های ریز تغذیه کردند. به صدای موتور قایق‌‌ها عادت کردند. سال‌ها گذشت و غواصان محلی متوجه شدند می‌توانند به این ماهی‌ها مانند حیوانات خانگی غذا بدهند.

امروزه حدود ۳۰ تا ۴۰ لقمه‌ماهی در این شهر ساکن شدند و با غذاهایی که غواصان به آنها می‌دهند تغذیه می‌کنند. تورها و گشت‌های تفریحی و شناورهای خصوصی زیادی به این شهر رفته و از آنجا بازدید می‌کنند. عمق آب در این منطقه سه تا پنج فوت و مناسب برای شنا و غواصی است.

لقمه ماهی

لقمه ماهی

لقمه ماهی

لقمه ماهی

مطالب مرتبط:

منبع amusingplanet

دیدگاه