هزینه سفر به همدان چقدر است؟

نیکی قره گوزلویان
نیکی قره گوزلویان دوشنبه، ۱۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۰
هزینه سفر به همدان چقدر است؟

هزینه سفر به همدان با توجه به نرخ‌های موجود در بخش‌های هتل، رستوران، حمل و نقل و دیدنی های همدان، بسیار متغیر و متنوع خواهد بود.

شهر همدان از جمله شهرهای تاریخی و فرهنگی ایران است که همه ساله گردشگران بسیار زیادی را به خود جذب می‌کند. هزینه سفر به همدان با توجه‌ به نرخ‌ هتل، رستوران، دیدنی‌ها و حمل و نقل، (و کثرت موارد ذکر شده)، بسیار متغیر است و طیف گسترده‌ای را در بر می‌گیرد. در این مقاله، ما نرخ‌های موجود در بخش‌های مختلف این شهر را بررسی کرده و برآوردی نسبی از هزینه سفر به همدان را ارائه داده‌ایم. در فصول مناسب آب و هوایی همچون تابستان و بهار برای سفر به این شهر می‌توانید با بررسی صفحه تور همدان سفر خود را برنامه‌ریزی کنید با استفاده از تور مسافرتی بخش‌هایی از هزینه‌های سفر شما در یک مجموعه در نظر گرفته می‌شود.

همدان

هزینه سفر به همدان

از تهران تا همدان در حدود ۳۵۰ کیلومتر راه است که طی کردن آن به‌وسیله خودروی شخصی در حدود ۴ ساعت به طول می‌انجامد. برای سفر بین این دو شهر، با توجه به نوع جاده‌ای که انتخاب می‌کنید، نوع خودروی شما، میزان مصرف بنزین و روشن بودن کولر، هزینه بنزین شما در حدود ۵۰ هزار تومان خواهد شد.

اگر قصد داشته باشید تا همین مسیر را به‌وسیله اتوبوس طی کنید، هزینه بلیط شما از ۳۰ هزار تومان تا ۴۰ هزار تومان متغیر خواهد بود. به یاد داشته باشید، در این زمینه با خرید اینترنی بلیط خود، می‌توانید در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید.

برای سفر از تهران به همدان، از خطوط هوایی نیز می‌توانید استفاده کنید. مدت زمان پرواز شما در حدود یک ساعت و ربع بوده و هزینه بلیط هواپیما نیز در حدود ۲۵۰ هزار تومان به‌ازای هر نفر خواهد بود.

همدان

متوسط هزینه اقامت در همدان

شهر همدان به‌دلیل داشتن مراکز تاریخی و فرهنگی شاخص و مهم، همه ساله پذیرای گردشگران بسیاری است. به همین دلیل، گزینه‌های اقامت در شهر همدان بسیار متنوع و متفاوت هستند. در حالی که هزینه اقامت در هتل‌های ۴ ستاره همدان از ۲۱۵ هزار تومان تا ۲۷۰ هزار تومان متغیر است، اقامت در هتل‌های ارزان‌ قیمت‌تر هزینه‌های شما را تا سقف ۱۴۰ هزار تومان کاهش خواهند داد. علاوه بر آن، شما می‌توانید جهت اقامت در همدان، از ویلاهای چند خوابه نیز بهره‌مند شوید. به یاد داشته باشید، نرخ ارائه شده برای اتاق‌های دو تخته و به‌ازای دو نفر خواهد بود.

هتل باباطاهر همدان

متوسط هزینه خورد و خوراک در همدان

هزینه خورد و خوراک در شهر همدان نیز مانند بسیاری از شهرهای بزرگ ایران، در حدود ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان به‌ازای هر نفر در هر وعده غذایی است. این هزینه با توجه به نوع غذای مورد نظر شما، و سفارش پیش غذا، نوشیدنی و دسر، قابل افزایش یا کاهش خواهد بود.

همدان

هزینه حمل و نقل در همدان

اگر قصد داشته باشید تا برای حمل و نقل داخل شهری در همدان، از تاکسی‌های خطی استفاده کنید، رفت و آمد شما برای هر مسیر بین هزار تومان تا ۳ هزار تومان به‌ازای هر نفر هزینه خواهد داشت. به یاد داشته باشید که این هزینه، در صورت استفاده از تاکسی‌های دربست یا تلفنی، و همچنین اتوبوس‌های درون شهری، قابل افزایش یا کاهش خواهد بود.

همدان

هزینه بازدید از دیدنی‌های همدان

شهر همدان دارای مراکز تاریخی و فرهنگی بسیار زیادی است که بازدید از برخی از آن‌ها رایگان بوده و بازدید از تعدادی دیگر، در حدود ۲ هزار تومان تا ۱۰ هزار تومان به‌ازای هر نفر هزینه خواهد داشت.

همدان

بودجه پیشنهادی گذراندن یک روز در همدان

با توجه به نرخ‌های ارائه شده در مقاله، اگر قصد داشته باشید تا سفری یک روزه به همدان داشته باشید، هزینه شما در ارزان‌ترین حالت ممکن در حدود ۴۰۰ هزار تومان خواهد شد. این رقم با احتساب بلیط اتوبوس جهت رفت و برگشت دو نفر برآورد شده است. همین سفر، در گران‌ترین حالت ممکن در حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان هزینه خواهد داشت، که البته بخش قابل ملاحظه‌ای از آن (حدود یک میلیون تومان)، هزینه بلیط هواپیمای رفت و برگشت خواهد بود.

همدان

بودجه پیشنهادی گذراندن سه روز در همدان

اگر قصد داشته باشید تا برای بازدید از شهر همدان، سفری سه روزه و ارزان قیمت به این شهر داشته باشید، هزینه‌های شما در حدود ۹۰۰ هزار تومان به‌ازای دو نفر خواهد بود. همین سفر، در صورت استفاده از امکانات بیشتر، تا ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان نیز می‌تواند هزینه داشته باشد. لازم به ذکر است که هزینه‌های این بخش نیز با احتساب هزینه وسیله نقلیه برای رفت و برگشت دو نفر محاسبه شده است؛ و فراموش نکنید تا در این سفر، بودجه کافی برای خرید سوغاتی‌های همدان را نیز به‌همراه داشته باشید.

همدان

منبع عکس: گوگل مپ

مطالب مرتبط:

دیدگاه