برگزاری جشنواره گردشگری تهران قدیم

طیبه فلاحتی
طیبه فلاحتی چهار شنبه، ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۵
برگزاری جشنواره گردشگری تهران قدیم

جشنواره گردشگری تهران قدیم از ۱۵ تیر به‌مدت ۷۰ روز در بوستان پلیس برگزار می‌شود.

شهرام علی‌محمدی معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران از برگزاری جشنواره تابستانه و گردشگری تهران قدیم در بوستان پلیس خبر داد و گفت:

مقدمات این طرح با همکاری دستگاه‌های متولی و امنیتی در پایتخت انجام شد.

این طرح گردشگری، از ۱۵ تیر به‌مدت ۷۰ روز در بوستان پلیس پایتخت ادامه خواهد داشت.

علی‌محمدی با بیان اینکه هدف از برگزاری طرح گردشگری تهران قدیم معرفی جاذبه، غذاها، سنت‌ها، موسیقی، صنایع دستی خاص استان تهران است گفت:

غرفه‌ها از هفته آینده در پارک پلیس جانمایی خواهد شد که بتوان با اجرای این برنامه تهران قدیم را بیشتر معرفی کرد.

تبلیغات جشنواره تابستانه تهران قدیم در حال حاضر در محل باغ ملی پایتخت در حال انجام است گردشگران می‌توانند روزانه از ساعت ۱۸ تا ۲۴ از جاذبه‌های و برنامه‌های تهران قدیم دیدن کنند.

ایشان در ادامه بیان کرد:

همچنین برای غنی‌سازی اوقات فراغت گردشگران نیز از ۱۵ تیرماه تا پایان شهریور ماه دو جشنواره فوتبال - گردشگری در بوستان نیاوران و جشنواره غذا و نوشیدنی در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار خواهد شد.

 

مهدی سیف رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران با اشاره به ضرورت بازآفرینی حیات شبانه در تهران به‌ویژه در شب‌های تابستان گفت:

طبق هماهنگی‌های صورت گرفته با شهرداری تهران و نهادهای مسئول در حوزه امنیت از جمله نیروی انتظامی، مقرر شد تا در قالب طرح حیات شبانه شهر ون‌های کافه به‌صورت گردشی در مناطق مختلف پایتخت مستقر شوند.

بر اساس این طرح، از مجموعه‌ای از ون کافه‌های دارای مجوز دعوت شده تا به‌مدت دو هفته در نقطه‌ای که از سوی شهرداری تهران انتخاب شده مستقر شوند و به شهروندان خدمات‌رسانی کنند.

سیف خاطر نشان کرد:

طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته، نخستین مرحله از طرح حیات شبانه شهر از ۱۵ تیرماه در منطقه هفت اجرا و پس از دو هفته به منطقه دیگر منتقل می‌شود.

مطالب مرتبط:

منبع ایرنا

دیدگاه