راهنمای سفر به نگارا

نگارا در کشور اندونزی قرار دارد و یکی از مناطق کمتر شناخته شده بالی به شمار می‌رود. ساحل مدوی، کلیسای قلب مقدس مسیح و پارک جنگلی غرب بالی از دیدنی‌ های نگارا محسوب می‌شوند.

نگارا را بهتر بشناسید:

درباره نگارا

آب و هوای نگارا

راهنمای سفر به نگارا

جاهای دیدنی نگارا

درباره نگارا

نگارا (Negara) یکی از شهرهای استان بالی در کشور اندونزی، قاره آسیا است. این شهر که در غرب استان قرار دارد، از شرق در ۷۵ کیلومتری دنپاسار و از غرب در ۲۵ کیلومتری گیلیمانوک واقع شده است.  

بیشتر ساکنان بالی را هندوان و بعد از آن، مسلمانان تشکیل می‌دهند. زبان مردم نگارا، اندونزیایی است و زبان‌های بالی نیز در میان برخی ساکنان رایج است.

نام نگارا، معمولا برای تمام نواحی غربی استان بالی به کار می‌رود. این شهر و مناطق اطرافش، کمترین میزان توریست را به خود جذب می‌کنند. حوادث و پیشرفت‌های بالی در این مناطق اثری ندارد و گویی جدای از سایر شهرهای این استان توریستی است.

نگارا

نگارا تحت حکومت مرکزی اندونزی اداره می‌شود. این حکومت از نوع جمهوری دموکراتیک با نظام چند حزبی است و از سه قوه جداگانه تشکیل می‌شود. قوه مجریه در اختیار دولت، قوه مقننه مشترکا در اختیار دولت و مجلس و قوه قضاییه سازمانی مجزا از دو قوه دیگر است. رئیس‌جمهوری اندونزی در راس حکومت و دولت قرار می‌گیرد.

بعد از اشغال منطقه بوللنگ در سال ۱۸۴۹ توسط هلندی‌ها، نگارا و مناطق اطرافش نیز تسلیم نیروهای ارتش هلند شد. هرچند ساکنان اولیه این منطقه مردمان بوگیس بودند؛ اما تاثیر اسلام بسیار قوی‌تر بود و تعداد زیاد مساجد این شهر گواه همین موضوع است.

آب و هوای نگارا

آب و هوای نگارا استوایی به شمار می‌رود. بیشتر ماه‌های سال بارندگی صورت می‌گیرد و فصل خشک و بی‌باران بسیار کوتاه است. متوسط دمای هوای در طول سال از ۲۵٫۱ تا ۲۷٫۵ درجه سانتی‌گراد تغییر می‌کند و میانگین بارش سالانه ۱۷۲۵ میلی‌متر برآورد شده است.

نگارا

راهنمای سفر به نگارا

نزدیک‌ترین فرودگاه به نگارا، فرودگاه بین‌المللی انگوراه رای است که در فاصله ۱۰۰ کیلومتری قرار دارد و در آن پروازهایی از/ به هنگ‌کنگ، شانگهای، کوالالامپور، سیدنی، دوحه و برخی مقاصد داخلی و خارجی دیگر برقرار است. پرواز تهران نیز به‌صورت فصلی در این فرودگاه صورت می‌گیرد. جاده ساحلی دنپاسار-گیلیموک نیز از نگارا عبور می‌کند. برای جابه‌جایی‌های درون‌منطقه‌ای تنها امکان موجود، اجاره خودرو است.

نگارا

جاهای دیدنی نگارا

از محبوب‌ترین جاهای دیدنی نگارا می‌توان «ساحل مدوی» (Medewi)، «پارک جنگلی غرب بالی» (West Bali National Park) و «کلیسای قلب مقدس مسیح» (Church Of The Sacred Heart of Jesus)  را نام برد. این شهر به مسابقات بوفالو که در ۹ کیلومتری شرق شهر برگزار می‌شود، شهرت دارد.

همچنین شما برای خرید می‌توانید به «هاردیز مال» (Hardy's Mall) سر بزنید.

نویسنده: صنم وفقی

از کجا شروع کنیم

نقشه جاهای دیدنی، هتل‌ها و رستوران‌ها

map