راهنمای سفر به کوتا

کوتا در سمت غربی تنگه باریک جزیره بالی قرار گرفته است و سواحل بی‌نظیر و موج‌سواری در آب‌های زلالش شهرت زیادی دارد، به‌طوری که گردشگران زیادی این شهر را برای سفر خود انتخاب می‌کنند.

درباره کوتا بیشتر بخوانید:

معرفی کوتا

مراکز خرید کوتا

جاهای دیدنی کوتا

معرفی کوتا 

کوتا یکی از جاذبه‌های گردشگری در اندونزی و جنوب جزیره بالی است که در گذشته یک روستای ماهیگیری بود و از اولین شهرهای بالی بود که با توسعه گردشگری پایدار مواجه شد. سواحل کوتا معروف به «سواحل غروب» از اوایل دهه ۱۹۷۰ شهرت زیادی پیدا کردند و در حال حاضر به‌عنوان یک اقامتگاه ساحلی پذیرای گردشگران است. کوتا در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی انگوراه رای در توبان قرار دارد و سواحل آن در فصول اوج مسافرت به‌طور کامل رزرو می‌شوند که شامل ژانویه تا آگوست، کریسمس و سال نو است. این شهر را با سواحل شنی طولانی، انواع اقامتگاه‌ها، رستوران‌ها و بارها می‌شناسند.

کوتا در اندونزی

شهرها و روستاهای اطراف کوتا عبارت‌اند از سسه، دنپاسار، پسانگاران، یوجونگ، کدونگانان و توبان. ساحل کوتا از سمت جنوب تا جیمباران امتداد یافته است. در سال ۲۰۱۱ یک دیوار ماسه سنگ به سبک معماری بالی در مسیر جاده ساخته شد تا مانع از وزش شن به داخل رستوران‌ها و کافه‌ها شود.

از آنجا این شهر به استرالیا نزدیک است، به‌عنوان مقصدی ارزان برای مسافران استرالیایی به حساب می‌آید. ساحل کوتا، ساحلی محبوب برای موج‌سواری است و چون رو به‌سمت غرب واقع شده، غروب بسیار زیبایی دارد.

کوتا در اندونزی

مراکز خرید کوتا 

مراکز خرید این شهر اکثرا در نزدیکی هتل‌ها قرار دارد که عبارت‌اند از مرکز خرید بزرگ بیچواک کوتا (Kuta Beachwalk)، مال بالی گالریا (Mal Bali Galeria)، لیپو مال کوتا (Lippo Mall Kuta)، مرکز خرید دیسکاوری (Discovery Shopping Mall)، آرت مارکت کوتا (Kuta Art Market)، مرتا نادی آرت مارکت (Merta Nadi Art Market) و.... کوتا اسکوئر (kuta square) از مراکز معروف خرید در شمال Jl Kartika Plaza است؛ قیمت اجناس متنوع است و از بوتیک‌های فشن تا لباس موج‌سواری و لباس ورزشی در برندهای مطرح عرضه می‌شود.

جاهای دیدنی کوتا 

از جاهای دیدنی کوتا می‌توان به واتربم بالی (Waterbom Bali)، تئاتر کوتا (Kuta Theater)، پارک آبی سیرک (Circus Waterpark)، موزه دیریم (Dream Museum Zone)، بانگی ریورس ۵GX (5GX Bali Reverse Bungy)، آرمادا فلو هاوس (Armada Flow House)، دنیای آپساید داون بالی (Upside Down World Bali)، معبد ویهارا دارمایانا Vihara Dharmayana و... اشاره کرد.

غواصی، بانجی جامپینگ، شنا، آفتاب گرفتن در ساحل، یوگا، مدیتیشن، موج‌سواری، اسپا و ماساژ و... بخشی از تفریحات این شهر به شمار می‌رود.

نویسنده: صدیقه شجاعی

از کجا شروع کنیم

نقشه جاهای دیدنی، هتل‌ها و رستوران‌ها

map