دانمارک

مقالات مرتبط با دانمارک

به تماشای جذاب‌ترین قلعه های دانمارک بنشینید

نویسنده : نگین توکلی

دوست دارید در قلعه نمایش‌نامه هملت قدم بزنید یا قلعه‌هایی شبیه به کاخ‌ افسانه‌های پریان را تماشا کنید؟ دانمارک می‌تواند شما را به آرزویتان برساند.

  • 0
  • سه شنبه, ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ ، ۱۰:۰۰
  • اروپا

بازدید از کپنهاگ؛ سفر در اسکاندیناوی (قسمت اول)

نویسنده : یاسمن حشمتی

در سری مجموعه سفر به اسکاندیناوی با هم به کشورهای اسکاندیناوی سفر می‌کنیم. در این مقاله، کجارو به معرفی شهر کپنهاگ، یکی از شهرهای اسکاندیناوی می‌پردازد.

آدامس باستانی، لولا را معرفی کرد

نویسنده : اکرم زمانی نوری

محققان دانمارکی توانستند با آزمایش روی آدامس باستانی ۵۷۰۰ ساله ژنوم کامل جونده‌ی آدامس را شناسایی کنند. این آدامس از جزیره‌ای در جنوب کشور دانمارک کشف شده است.

عجیب ترین سرودهای ملی دنیا را بشناسید

نویسنده : امیرعلی محمودی

زمانی‌که سرود ملی کشوری نواخته می‌شود، مردم آن کشور از کوچک و بزرگ، پیر و جوان، زن و مرد به پا خاسته و یکدل و یکصدا صرود ملی کشورشان را نجوا می‌کنند. آیا تاکنون به این مسئله فکر کرده‌اید که در پس هر سرود ملی چه داستانی نهفته است؟

همکاری دانمارک در کاوش تپه باستانی کرمانشاه

نویسنده : نیکی قره گوزلویان

محققان دانشگاه رازی کرمانشاه و دانشگاه کپنهاگ دانمارک، جهت پیگیری تحولات عصر آهن غرب، کاوش در تپه خیبر روانسر در استان کرمانشاه را آغاز کردند.

از جشنواره های دیدنی دانمارک بیشتر بدانید

نویسنده : صدیقه شجاعی

دانمارک از کشورهای اروپایی است که جشنواره‌های زیادی به خصوص جشنواره‌های موسیقی را با حضور هزاران نفر از مردم محلی و گردشگر خارجی برگزار می‌کند.

با آداب و رسوم مردم دانمارک آشنا شوید

نویسنده : صدیقه شجاعی

پایبندی به تساوی حقوق همه انسان‌ها، احترام متقابل و رعایت قانون از بارزترین ویژگی‌های آداب و رسوم مردم کشور دانمارک به حساب می‌آید که در سفر به این کشور شاهد آن خواهید بود.

صفحه ۱ از ۸