بهترین بوم گردی های چابهار | آدرس، عکس، امکانات و رده قیمت

زیبا وکیلی
زیبا وکیلی شنبه، ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۰۶
بهترین بوم گردی های چابهار | آدرس، عکس، امکانات و رده قیمت

اقامتگاه های بوم گردی چابهار فرصتی عالی برای تجربه زندگی محلی را در سفر به جنوب شرق ایران فراهم می‌کنند.

چابهار تنها بندر اقیانوسی ایران است. زندگی در این شهر سبک و سیاق ویژه‌ای دارد و گردشگران بسیاری در ماه‌های دی تا اردیبهشت به این منطقه منحصربه‌فرد سفر می‌کنند؛ همچنین چابهار و روستاهای هدف گردشگری رمین و بریس در ماه‌های خرداد تا شهریور میزبان جشنواره‌های متعدد موج‌سواری هستند سواحل بکر و زیبا، طبیعت خاص و منحصر‌به‌فرد، حیات‌وحش متفاوت، آثار تاریخی عبرت‌آموز و بازارهای محلی بخشی از دیدنی‌ های چابهار محسوب می‌شوند.

لیست بهترین بوم گردی های چابهار

اقامتگاه بوم گردی سرای در بلوچ

 • آدرس: منطقه آزاد بندر چابهار، بلوار صنعت، خیابان آپکان (مشاهده روی نقشه)
 • شماره تماس: ۰۹۲۵۶۴۴۰۰۰۰
 • اینستاگرام: dor_baluch@
 • رده قیمت: متوسط
 • ساعت ورود: ۱۴
 • ساعت خروج: ۱۲

بومگردی در بلوچ چابهار

منبع عکس: گوگل مپ  / عکاس: taawoos shop

اقامتگاه بوم گردی سرای در بلوچ یا هتل سنتی در بلوچ در نوروز سال ۱۳۹۸ و در میان باغی از درختان استوایی (نارگیل، انبه و کنار) افتتاح شد تا میزبان گردشگران خوش‌ذوق خطه چابهار باشد. آقای «بهروز شهنوازی» میزبان خون‌گرم و بومی سرای در بلوچ هستند. واحدهای کپری این بوم گردی به سبک خانه‌های اجدادی اهالی بلوچ طراحی، ساخته و تزیین شده‌اند و اقامتی سنتی، متفاوت و باکیفیت را برای علاقه‌مندان به فرهنگ بلوچستان رقم می‌زنند. 

بوم گردی در بلوچ حدود ۲۹ کیلومتر (۲۸ دقیقه رانندگی) با فرودگاه چابهار (کنارک) و ۲۶ کیلومتر (۲۶ دقیقه) با پایانه مسافربری این شهر فاصله دارد. برای دسترسی به این اقامتگاه وارد بزرگراه چابهار - کنارک شوید و سپس به‌سمت میدان بلوچ از بزرگراه خارج شوید. با رسیدن به میدان مسیر خروجی دوم را در پیش بگیرید تا به خیابان آپکان یا آبکان (سمت چپ جاده) برسید. تابلوهای سرای در بلوچ در این خیابان شما را به‌سمت ورودی بوم گردی هدایت می‌کنند.

پارک جنگلی اپکان، غارهای بان مسیتی (غارهای سه گانه چابهار)، گورستان جن تیس، قلعه پرتغالی تیس، پلاژ ساحلی و اسکله تیس از دیدنی‌های نزدیک به سرای در بلوچ هستند. 

سالن صبحانه بومگردی در بلوچ

منبع عکس: گوگل مپ  / عکاس: eli rah

بوم گردی سرای در بلوچ ۲۷ واحد کپری به‌شکل‌های دایره‌ و مستطیل دارد. همه واحدهای این بوم گردی کف‌خواب (رخت‌خواب سنتی) هستند و سرویس بهداشتی فرنگی و حمام اختصاصی دارند. دو سرویس ایرانی (مشترک) در محوطه ساخته شده است. رزرو در این اقامتگاه به‌همراه صبحانه (سلف سرویس) خواهد بود. یخچال و سیستم سرمایش و گرمایش (اسپیلت) از جمله امکانات رفاهی همه کپرها است.

مسیر دسترسی آسفالت و آسان، پارکینگ اختصاصی روباز، تخت‌های سنتی در حیاط (برای شب‌نشینی‌های شبانه)، اجرای موسیقی زنده سنتی (برخی شب‌ها)، ترنسفر از فرودگاه (با هماهنگی قبلی)، برگزاری تورهای گردشگری، رستوران سنتی، مینی‌مارکت، چایخانه و کافی‌شاپ از جمله امکانات و خدمات رفاهی و تفریحی بوم گردی دربلوچ محسوب می‌شوند. در سرای دربلوچ استعمال دخانیات و ورود حیوانات خانگی مجاز نیست. این بوم گردی اجازه برگزاری مراسم را نمی‌دهد و گروه‌های مجردی را پذیرش نمی‌کند. 

منبع عکس‌ها: وب‌سایت جاباما و گوگل مپ / عکاس: عکس اول و سوم از سمت راست از آرمان کاشی

همه کپرهای بوم گردی دربلوچ ظرفیت پایه یک یا دو نفر  دارند و تا دو نفر دیگر (درمجموع چهار نفر) نیز می‌توانند به‌صورت نفر اضافه در آن‌ها اقامت داشته باشند. هزینه یک شب اقامت در همه واحدها (در بهار سال ۱۴۰۲) ۷۰۰,۰۰۰ تومان است؛ همچنین برای نفر اضافه ۲۰۰,۰۰۰ تومان دریافت می‌شود. 

بوم گردی کپری چیکو

 • آدرس: شهرستان چابهار، روستای رمین، شمال اسکله ساحلی رمین (مشاهده روی نقشه)
 • شماره تماس: ۰۹۲۵۵۵۴۷۵۵۰ - ۰۹۱۵۱۵۷۹۹۲۶
 • رده قیمت: ارزان
 • ساعت ورود: ۱۴
 • ساعت خروج: ۱۲

بومگردی چیکو

منبع عکس:  گوگل مپ / عکاس: مستانه سرشار

بوم گردی کپری چیکو از زیباترین اقامتگاه های بوم گردی ایران در هفت کیلومتری شرق چابهار و روستای رمین است. آقای «بلوچ شارکی» مدیر این مجموعه اقامتی هستند. بوم گردی چیکو حدود ۶۲ کیلومتر (یک ساعت رانندگی) با فرودگاه چابهار و حدود ۱۹ کیلومتر (۲۶ دقیقه رانندگی) با پایانه مسافربری چابهار فاصله دارد. برای دسترسی به این اقامتگاه سنتی باید وارد جاده ساحلی ۹۸ شوید. در این جاده بعد از روستای عثمان آباد به روستای رمین می‌رسید. از خروجی دست چپ جاده وارد رمین شوید؛ بوم گردی در کوچه قبل از مسجد جامع (مسجد سلمان فارسی رمین) واقع شده است.

روستای رمین، اسکله رمین، تالاب لیپار چابهار، ساحل صخره‌ای چابهار (ساحل دریا بزرگ)، و آبفشان صخره‌ای از دیدنی‌های نزدیک به بوم گردی کپری چیکو هستند. 

مجوعه اقامتی چیکو ۱۰ واحد سنتی (کپر) برای اقامت دارد. همه واحدها از امکانات و شرایط یکسان همچون یخچال، سرویس بهداشتی، حمام، سرویس خواب (رخت‌خواب سنتی)ُ سیستم سرمایش کولر آبی و سیستم گرمایش بخاری گازی برخوردار هستند. پارکینگ، سرویس روزانه اتاق‌ها و تاکسی‌سرویس از دیگر خدمات رفاهی این بوم گردی محسوب می‌شوند. 

بومگردی چیکو چابهار

منبع عکس: گوگل مپ / عکاس: مستانه سرشار

ورود حیوان خانگی به بوگردی چیکو مجاز نیست و این مجموعه امکان پذیرش گروه‌های مجردی را ندارد. همه کپرهای بوم گردی چیکو پنج نفر (چهار نفر پایه + یک نفر اضافه) ظرفیت دارند. هزینه یک شب اقامت در همه واحدها (در بهار سال ۱۴۰۲) ۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان است؛ همچنین برای نفر اضافه ۲۰۰,۰۰۰ تومان دریافت می‌شود. 

اقامتگاه بوم گردی آژ

 • آدرس: شهرستان چابهار، جاده سند بهرام، روستای بندر گواتر (مشاهده روی نقشه)
 • شماره تماس: ۰۹۱۵۵۴۵۸۰۸۷
 • رده قیمت: متوسط
 • ساعت ورود: ۱۴
 • ساعت خروج: ۱۲

بومگردی آژ چابهار

منبع عکس:  وب‌سایت جاباما

بوم گردی آژ در ۱۰۰ کیلومتری شرق شهر چابهار و در روستای زیبای گواتر واقع شده است. آقای «عبدالله آژ» میزبان این اقامتگاه هستند. بوم گردی آژ حدود ۱۲۸ کیلومتر (دو ساعت رانندگی) با فرودگاه چابهار و حدود ۱۰۰ کیلومتر (۹۰ دقیقه رانندگی) با پایانه مسافربری چابهار فاصله دارد. برای دسترسی به این بوم گردی باید وارد جاده زیبا و ساحلی ۹۸ شوید. با گذر از پسابندر به روستای گواتر می‌رسید.

قایق‌سواری در سواحل گواتر و تماشای طلوع و غروب خورشید در ساحل زیبای عمان خاطره‌ای به‌یادماندنی از سفر به چابهار خواهد بود. این روستا، آخرین موقعیت روستایی ایران در خط ساحلی جنوب است و با پاکستان مرز آبی دارد؛ به‌علاوه رودخانه سرباز در نزدیکی بندر گواتر وارد آب‌های دریای عمان و اقیانوس هند می‌شود. اسکله گواتر، ساحل بالک، جنگل حرای گواتر، روستای پسابندر، روستای بریس و کلوت بنزیرو از دیدنی‌های نزدیک به بوم گردی آژ هستند. تماشای دلفین‌ها از دیگر تفریحات جذاب این منطقه است.

منبع عکس‌ها: وب‌سایت جاباما

اقامتگاه آژ ۵۰۰ متر مربع زیربنا و چهار واحد اقامتی (با ظرفیت‌های مختلف) دارد. همه این واحدها کف‌خواب هستند و سرویس ایرانی و فرنگی و حمام مشترک دارند. سیستم سرمایش اتاق‌ها کولر گازی است. رزرو در این بوم گردی به‌همراه صبحانه خواهد بود. این مجموعه اقامتی پارکینگ روباز اختصاصی دارد. استعمال دخانیات، ورود حیوانات خانگی و برگزاری مراسم از ممنوعه‌های بوم گردی آژ هستند. گروه‌های مجردی در این اقامتگاه پذیرش می‌شوند. جدول قیمت و اطلاعات واحدها به شرح زیر است:

نام واحدظرفیترنج قیمت برای یک شب (تومان)
اتاق یکسه نفر پایه + چهار نفر اضافهاز ۹۰۰,۰۰۰ تا ۹۹۰,۰۰۰
اتاق دوهشت نفراز ۲,۰۰۰,۰۰۰ تا ۲,۵۰۰,۰۰۰
اتاق سهچهار نفر پایه + سه نفر اضافهاز ۱,۱۰۰,۰۰۰ تا ۱,۵۰۰,۰۰۰
اتاق چهارچهار نفر پایه + دو نفر اضافهاز ۱,۱۰۰,۰۰۰ تا ۱,۵۰۰,۰۰۰

منبع جدول:  وب‌سایت جاباما / موضوع: جدول انواع واحدها، ویژگی‌ها و هزینه یک شب اقامت در بوم گردی  آژ چابهار (بهار ۱۴۰۲)

اقامتگاه بوم گردی گرگیج

 • آدرس: شهرستان چابهار، بندر بریس، جنب مرکز بهداشت بریس (مشاهده روی نقشه)
 • شماره تماس: ۰۹۲۷۲۸۲۷۱۱۲ - ۰۹۱۵۵۴۵۱۹۷۷
 • اینستاگرام: boomgardi_gorgig@
 • رده قیمت: ارزان
 • ساعت ورود: ۱۴
 • ساعت خروج: ۱۲

بومگردی گرگیچ بریس

منبع عکس: گوگل مپ  / عکاس: ریاض گرگیج

بوم گردی گرگیچ در بندر بریس واقع شده است و آقای «ریاض گرگیچ» مدیر آن هستند. این بوم گردی حدود ۱۵۰ کیلومتر (۹۰ دقیقه رانندگی) با فرودگاه چابهار کنارک و حدود ۶۷ کیلومتر (یک ساعت رانندگی) با پایانه مسافربری چابهار فاصله دارد. برای دسترسی به این بوم گردی وارد جاده ساحلی ۹۸ شوید. با گذر از بریس کهنه به روستای بریس می‌رسید.

ساحل و اسکله بریس، بازارهای محلی روستای بریس، تالاب صورتی چابهار، کوه‌ های مریخی چابهار و روستای پسابندر از دیدنی‌های نزدیک بوم گردی گرگیج هستند. 

اقامتگاه بوم گردی و رستوران سنتی گرگیچ، هفت واحد اقامتی (سه آلاچیق یا کپر گرد و  چهار اتاق) دارد. همه اتاق‌ها کف‌خواب (رخت‌خواب سنتی) هستند و سیستم سرمایش مطلوب (کولر گازی و پنکه) دارند. هزینه اقامت در این بوم گردی بر اساس تعداد نفرات محاسبه می‌شود؛ حداقل تعداد نفرات دو نفر است. سرو غذا برای ناهار و شام (با هماهنگی قبلی) انجام می‌شود. نظافت، خوشرویی، خدمات باکیفیت و فضای آرام از نکاث مثبت بوم گردی گرگیج در نظر کاربران هستند.

پارکینگ روباز، محوطه زیبا با میزها و صندلی‌هایی برای استراحت، راهنمای محلی با ماشین و برگزاری تورهای تفریحی از خدمات و امکانات رفاهی و تفریحی بوم گردی گرگیج محسوب می‌شوند. 

بومگردی بریس گرگیج

منبع عکس: گوگل مپ  / عکاس: ریاض گرگیج

رزرو در بوم گردی گرگیج به‌همراه صبحانه خواهد بود. جدول قیمت و اطلاعات واحدها به شرح زیر است:

نام واحدامکاناتهزینه یک شب اقامت هر فرد (تومان)
آلاچیق مکران VIPرخت‌خواب سنتی، سرویس بهداشتی فرنگی و حمام، یخچال۲۰۰,۰۰۰
آلاچیق بلوچستانرخت‌خواب سنتی، سروبس بهداشتی ایرانی و حمام۲۵۰,۰۰۰
آلاچیق ماهکانرخت‌خواب سنتی۲۵۰,۰۰۰
اتاق ۵۰۱رخت‌خواب سنتی۲۵۰,۰۰۰
اتاق ۵۰۲ VIPرخت‌خواب سنتی، سروبس بهداشتی فرنگی و حمام۲۰۰,۰۰۰
اتاق ۵۰۴ VIPرخت‌خواب سنتی، سرویس بهداشتی ایرانی و حمام۲۰۰,۰۰۰
اتاق ۵۰۵رختخواب سنتی۲۵۰,۰۰۰

منبع جدول:  صفحه اینستاگرام بوم گردی گرگیج و استعلام از مجموعه / موضوع: جدول انواع واحدها، ویژگی‌ها و هزینه یک شب اقامت در بوم گردی گرگیج بریس (بهار ۱۴۰۲)

اقامتگاه بوم گردی پرهیزکار

 • آدرس: شهرستان چابهار، جاده نگور، روستای هدف گردشگری بندر بریس (مشاهده روی نقشه)
 • شماره تماس: ۰۹۲۹۲۸۷۴۱۲۲
 • اینستاگرام: boomgardi.bris@
 • رده قیمت: ارزان
 • ساعت ورود: ۱۴
 • ساعت خروج: ۱۲

بومگردی پرهیزکار بریس

منبع عکس: گوگل مپ  / عکاس: eli rah

بوم گردی پرهیزگار در شرق شهر چابهار و روستای بریس واقع شده است. آقای «احسان پرهیزگار» مدیر این اقامتگاه سنتی هستند. بوم گردی پرهیزکار حدود ۱۰۵ کیلومتر (۹۰ دقیقه رانندگی) با فرودگاه چابهار (کنارک) و حدود ۶۷ کیلومتر (یک ساعت رانندگی) با پایانه مسافربری چابهار فاصله دارد. جاده ساحلی ۹۸ (چابهار - بریس) بهترین مسیر برای دسترسی به روستای بریس است. 

ساحل و اسکله صیادی بریس، کوه‌های مریخی چابهار و سواحل بکر و صخره‌ای مکران با منظره طلوع و غروب بی‌نظیر از دیدنی‌های اطراف بوم گردی پرهیزکار هستند. 

بوم گردی پرهیزگار بریس ۷۰۰ متر مربع وسعت، پنج کپر گرد و سه آلاچیق با ظرفیت‌ها و امکانات مختلف دارد. دو کپر سرویس بهداشتی فرنگی و حمام اختصاصی دارند و مسافران ساکن باقی کپرها و آلاچیق‌ها باید از سرویس بهداشتی (ایرانی و فرنگی) و حمام موجود در محوطه مجموعه به‌صورت مشترک استفاده کنند. همه واحدها کف‌خواب هستند. رزرو در این بوم گردی به‌همراه صبحانه است.

بومگردی پرهیزکار چابهار

منبع عکس: گوگل مپ  / عکاس: Abel Nariman

سیستم سرمایش مطلوب (کولر گازی)، نظافت روزانه اتاق، پارکینگ، رستوران (سرو انواع غذاهای محلی)، محوطه زیبا و سنتی، میزو صندلی در حیاط (برای استراحت عصرگاهی و شب‌نشینی) و راهنمای محلی از جمله خدمات و امکانات بوم گردی پرهیزکار بریس محسوب می‌شوند. جدول قیمت و اطلاعات واحدها به شرح زیر است:

نام واحدظرفیتامکاناتهزینه یک شب اقامت هر فرد (تومان)
آلاچیق (سه واحد)دو نفرپنج رخت‌خواب سنتی سنتی۲۰۰,۰۰۰
کپر یک (دو واحد)پنج نفرپنج رخت‌خواب سنتی سنتی، یخچال۲۰۰,۰۰۰
کپر دو (دو واحد)پنج نفرپنج رخت‌خواب سنتی سنتی، یخچال، سرویس بهداشتی فرنگی و حمام۲۵۰,۰۰۰
کپر سه (یک واحد)۱۰ نفرپنج رخت‌خواب سنتی سنتی، یخچال۲۰۰,۰۰۰

منبع جدول: استعلام از بوم گردی پرهیزکار بریس / موضوع: جدول انواع واحدها، ویژگی‌ها و هزینه یک شب اقامت در بوم گردی پرهیزکار (بهار ۱۴۰۲)

اقامتگاه بوم گردی ترنج

 • آدرس: شهرستان چابهار، بندر بریس، جنب خیابان اصلی روستا (مشاهده روی نقشه)
 • شماره تماس: ۰۹۱۵۹۴۵۲۶۴۰ 
 • اینستاگرام: chabahar_boomgardi@
 • رده قیمت: ارزان
 • ساعت ورود: ۱۴
 • ساعت خروج: ۱۲

بومگردی ترنج چابهار

منبع عکس: گوگل مپ  / عکاس: Man

بوم گردی ترنج به مدیریت آقای «ساجد ترنج» در بندر زیبای بریس و کمترین فاصله از ساحل (حدود ۱۸۰ متر) قرار دارد. پرسنل دلسوز، مهمان‌نواز و خوش‌برخورد، تجربه اقامت سنتی به سبک نیاکان بلوچی، نظافت مناسب و سرو غذاهای محلی خوشمزه و باکیفیت نکات مثبت این بوم گردی در نظر کاربران هستند.

بوم گردی ترنج حدود ۱۱۲ کیلومتر ( ۹۰ دقیقه رانندگی) با فرودگاه چابهار و حدود ۶۸ کیلومتر (یک ساعت رانندگی) با پایانه مسافربری چابهار فاصله دارد. برای درسترسی به این اقامتگاه سنتی باید وارد جاده زیبا و ساحلی ۹۸ شوید؛ تا با گذر از کنار کوه‌های مریخی و «بریس کهنه» به بندر بریس برسید. بوم گردی ترنج در حاشیه دست چپ جاده (روبه‌روی دماغه زرین‌سر) قرار دارد. اسکله بریس، بام بریس، ساحل صخره‌ای بریس، بندر درک، جنگل حرا و روستای پسابندر از دیدنی‌های نزدیک این اقامتگاه هستند. 

بومگردی ترنج بریس

منبع عکس: گوگل مپ  / عکاس: لاله پیلتان

بوم گردی ترنج ۱۰ کپر گرد کوچیک با ظرفیت سه تا چهار نفر، ۶ کپر ۲۴ متر مربعی با ظرفیت ۱۰ تا ۱۵ نفر، دو کپر ۴۹ متر مربعی با ظرفیت ۲۰ نفر و یک کپر ۲۰ متری با ظرفیت هفت تا ۱۰ نفر دارد. همه این واحدها کف‌خواب هستند و سرویس بهداشتی و حمام اشتراکی و سیستم سرمایش مطلوب (کولر گازی) دارند. در آشپرخانه این بوم گردی انواع غذاهای دریایی و محلی توسط آشپزان بومی منطقه طبخ و سرو می‌شود. این مجموعه پارکینک روباز اختصاصی دارد. در بهار ۱۴۰۲ هزینه یک شب اقامت در این بوم گردی (برای هر نفر) ۱۵۰,۰۰۰ تومان است.  

اقامتگاه بوم گردی حیات

 • آدرس: شهرستان چابهار، خلیج گواتر، روستای گواتر (مشاهده روی نقشه)
 • شماره تماس: ۰۹۱۵۸۷۶۵۴۴۱
 • رده قیمت: متوسط 
 • ساعت ورود: ۱۴
 • ساعت خروج: ۱۵

بومگردی حیات گواتر

منبع عکس: گوگل مپ  / عکاس: Man

اقامتگاه بوم گردی حیات در بندر گواتر (خلیج گواتر) و منتهی‌الیه شرق شهرستان چابهار واقع شده است. این مجموعه اقامتی حدود ۱۲۸ کیلومتر (دو ساعت رانندگی) با فرودگاه کنارک و حدود ۹۷ کیلومتر (۹۰ دقیقه رانندگی) با پایانه مسافربری چابهار فاصله دارد. برای دسترسی به روستای گواتر باید وارد جاده ۹۸ شوید و در راستای خط ساحلی به‌سمت شرق حرکت کنید؛ با گذر از پسابندر به مقصد می‌رسید.

بندر گواتر، کوه‌های مینیاتوری (مریخی)، تالاب لیپار و جنگل حرای گواتر از جاذبه‌های طبیعی نزدیک به روستای گواتر هستند. 

بوم گردی حیات تنها در فصول بهار و زمستان میزبان گردشگران است

بوم گردی حیات در فصل‌های بهار و زمستان میزبان گردشگران است. این اقامتگاه ۶ اتاق کف‌خواب با ظرفیت ۶۰ نفر دارد. واحدها به سیستم سرمایش (کولر گازی) مجهز هستند و گردشگران باید از سرویس بهداشتی (ایرانی و فرنگی) و حمام داخل مجموعه به‌صورت مشترک استفاده کنند. رزرو در این بوم گردی به‌همراه صبحانه خواهد بود و در صورت تمایل برای وعده‌های غذایی دیگر نیز غذا طبخ و سرو می‌شود. پارکینگ روباز و آشپزخانه از دیگر امکانات اقامتگاه به شمار می‌روند. در بوم گردی حیات (در بهار ۱۴۰۲) برای یک شب اقامت هر نفر مبلغ ۲۵۰,۰۰۰ تومان دریافت می‌شود.

اقامتگاه بوم گردی شایسته درک

 • آدرس: شهرستان کنارک، بخش زرآباد، روستای درک (مشاهده روی نقشه)
 • شماره تماس: ۰۹۹۰۳۴۵۶۴۶۲
 • اینستاگرام: darak_shayeeste@
 • رده قیمت: ارزان
 • ساعت ورود: ۱۴
 • ساعت خروج: ۱۲

بومگردی محسن شایسته در درک چابهار

 عکاس: محسن شایسته

روستای زیبا و ساحلی درک، در شهرستان کنارک و غرب چابهار، طبیعت منحصر‌به‌فردی دارد. تلاقی کویر با دریا ویژگی بارز این بخش از سواحل ایران است. آقای «محسن شایسته» میزبان خون‌گرم و مهمان‌نواز اقامتگاه شایسته هستند. این بوم گردی در فاصله کمی از ساحل درک (حدود دو کیلومتر، ۲۰ دقیقه پیاده‌روی) واقع شده است. این مجموعه ویلایی حدود ۱۸۵ کیلومتر (دو ساعت رانندگی) با مرکز چابهار، حدود ۱۲۹ کیلومتر (۹۰ دقیقه رانندگی) با فرودگاه چابهار کنارک و حدود ۱۶۷ کیلومتر (دو ساعت رانندگی) با پایانه مسافربری چابهار فاصله دارد.

برای دسترسی به بوم گردی شایسته در ساحل درک وارد جاده ۹۸ شوید و در راستای غرب پیش بروید. بعد از «کلات کوچ» از خروجی سمت چپ جاده وارد جاده ساحل درک (Karegah Guaz) شوید. بعد از روستای جد به روستای درک و مقصد می‌رسید.

ساحل درک، اسکله ماهی‌گیری جد، کوه گل فشان تنگ، چابهار و ساحل کشتی سنگی از دیدنی‌های اطراف بوم گردی شایسته درک محسوب می‌شوند. 

بومگردی محسن شایسته درک

ممنبع عکس: گوگل مپ / عکاس: محسن شایسته

اقامتگاه بوم گردی ساحل درک چابهار دو واحد اقامتی (۲۸ متر مربع) کف‌خواب دارد. یخچال، سیستم سرمایش (کولرگازی) سرویس بهداشتی و حمام امکانات رفاهی این واحدها هستند. راهنمای محلی، برگزاری تورهای چابهار گردی و قایق‌سواری از خدمات جانبی بوم گردی محسن شایسته محسوب می‌شوند. هزینه اقامت در بوم گردی ساحل درک (در بهار ۱۴۰۲) برای یک تا چهار نفر ۴۵۰,۰۰۰ تا ۵۰۰,۰۰۰ تومان است. این مجموعه برای نفر اضافه مبلغ ۱۵۰,۰۰۰ تومان دریافت می‌کند. امکان سرو صبحانه و غذای محلی با هماهنگی قبلی و پرداخت هزینه جداگانه وجود دارد. 

اقامتگاه بوم گردی بلوچ زاده

 • آدرس: شهرستان کنارک، روستای کهیر (مشاهده روی نقشه)
 • شماره تماس: ۰۹۱۵۹۴۶۷۰۰۴ - ۰۹۱۵۷۲۲۴۵۹۳ - ۰۹۱۵۴۵۱۰۱۵۱
 • اینستاگرام: baloochzadeh_boumgardi@
 • رده قیمت: متوسط
 • ساعت ورود: ۱۴
 • ساعت خروج: ۱۲

بومگردی بلوچ زاده گل افشان

منبع عکس: وب‌سایت جاباما

رستوران و اقامتگاه بوم گردی گل فشان در روستای کهیر و غرب چابهار واقع شده است. آقای «بلوچ زاده» میزبان بومی و خون‌گرم این مجموعه اقامتی سنتی و پیشرو هستند. بوم گردی بلوچ زاده حدود ۵۵ کیلومتر (۴۰ دقیقه رانندگی) با فرودگاه چابهار کنارک و حدود ۹۳ کیلومتر (یک ساعت رانندگی) با پایانه مسافربری چابهار فاصله دارد. برای دسترسی به اقامتگاه کپری بلوچ زاده وارد جاده ۹۸ شوید و در راستای غرب حرکت کنید تا به خروجی روستای کهیر (سمت راست جاده) برسید. بوم گردی در شمال روستا قرار دارد.

گل فشان چابهار، بندر تنگ، خلیج چابهار، ساحل کشتی سنگی، باغات گرمسیری، ساحل بزم، اسکله صیادی کنارک ساحل درانگو و خور نمکی از دیدنی‌های اطراف اقامتگاه بلوچ زاده محسوب می‌شوند. 

بوم گردی بلوچ زاده ۱۵ کپر گرد و سنتی (۱۰ کپر کف‌خواب و پنج کپر تخت‌دار) برای اقامت دارد. محوطه عمومی باغ، طبخ و سرو غذاهای محلی، استخر، پارکینگ روباز، شب‌نشینی‌های شبانه دور آتش، ترنسفر از فرودگاه و اجرای تورهای تفریحی (قایق‌سواری، پرنده‌نگری، ماهی‌گیری و شتر سواری) از امکانات و خدمات جانبی بوم گردی بلوچ زاده محسوب می‌شوند.

بومگردی بلوچ زاده کهیر

منبع عکس: گوگل مپ / عکاس: مهدی شفیعی

واحدهای اقامتی مجموعه بلوچ زاده با ۳۰ متر مربع وسعت، ظرفیت پذیرش چهار تا پنج میهمان را دارند. سرویس بهداشتی و حمام اختصاصی، سیستم سرمایش (کولر گازی) و یخچال امکانات کپرها محسوب می‌شوند. در بهار ۱۴۰۲ هزینه یک شب اقامت هر فرد در واحدهای تخت دار ۳۰۰,۰۰۰ تومان و در واحدهای کف‌خواب ۲۵۰,۰۰۰ تومان است. رزرو در بوم گردی بلوچ زاده به‌همراه صبحانه خواهد بود.

اقامتگاه بوم گردی تیاب مکران 

 • آدرس: شهرستان کنارک، کهیر، بندر صیادی تنگ (مشاهده روی نقشه)
 • شماره تماس: ۰۹۱۵۰۱۹۸۵۲۳ - ۰۹۱۵۹۴۵۹۰۵۶
 • اینستاگرام: bomgardi_tiab_makkoran_8523@
 • رده قیمت: ارزان
 • ساعت ورود: ۱۴
 • ساعت خروج: ۱۲

بومگردی تیاب مکران

منبع عکس: وب‌سایت جاباما

اقامتگاه بوم گردی تیاب مکران در سال ۱۳۹۸ افتتاح شده است. این مجموعه اقامتی - تفریحی در روستای زیبای تنگ و غرب چابهار قرار دارد. آقای «علی زبرجد» میزبان خون‌گرم و مهمان‌نواز این مجموعه اقامتی و تفریحی هستند.

بوم گردی تیاب مکران در ماه‌های شهریور تا فروردین میزبان گردشگران است. این اقامتگاه حدود ۹۳ کیلومتر (۷۰ دقیقه رانندگی) با فرودگاه چابهار کنارک و ۱۳۱ حدود کیلومتر (۹۰ دقیقه رانندگی) با پایانه مسافربری چابهار فاصله دارد. برای دسترسی به بوم گردی تیاب مکران وارد جاده ۹۸ شوید و در راستای غرب برانید. بعد از کهیر وارد خروجی روستای تیاب (جاده تیاب، سمت چپ جاده) شوید.

تپه‌های ماسه‌ای و تلاقی کویر و دریا در ساحل بندر تنگ، درختان انجیر معابد و تمبر هندی، کوه گل فشان تنگ (چابهار)، ساحل کشتی سنگی و بندر ماهی‌فروشان تنگ از دیدنی‌های اطراف بوم گردی تیاب مکران محسوب می‌شوند. 

سرو غذا در بومگردی تیاب مکران

منبع عکس: وب‌سایت جاباما

بوم گردی تیاب ۱,۹۰۰ متر مربع وسعت و هشت کپر مستطیل‌شکل و سنتی دارد. سقف این واحدهای اقامتی از حصیر و چوب ساخته شده است. پارکینگ روباز، محوطه عمومی بزرگ، سرو غذاهای سنتی بلوچی و شیرچایی یا دودپتی در آلاچیق کپری، راهنمای محلی و برگزاری تورهای تفریحی همچون قایق‌سواری از خدمات و امکانات جانبی بوم گردی تیاب مکران محسوب می‌شوند.

بوم گردی تیاب مکران در ماه‌های شهریور تا فروردین فعال است و حدود ۸۵۰ متر با ساحل بندر تنگ فاصله دارد.

کپرهای بوم گردی تیاب همگی کف‌خواب هستند و ظرفیت اسکان پنج میهمان (چهار نفر پایه + یک نفر اضافه) را دارند. واحدها به سیستم سرمایش مطلوب (کولر گازی) مجهز شده‌اند و سرویس بهداشتی و حمام مجزا ندارند. چند سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی و حمام در فضای عمومی بوم گردی (برای خانم‌ها و آقایان) ساخته شده است.

ورود حیوان خانگی و استعمال دخانیات (در فضای داخلی کپرها) در بوم گردی تیاب مکران ممنوع است. در بهار ۱۴۰۲ هزینه یک شب اقامت هر فرد در این اقامتگاه ۲۰۰,۰۰۰ هزار تومان است. رزرو در بوم گردی تیاب به‌همراه صبحانه خواهد بود. 

غذای محلی چابهار

منبع عکس: گوگل مپ  / عکاس: الناز صیادی / سرو  غذای محلی چابهار در کپرهای بوم گردی ترنج

اگر شما نیز از ساکنان خون‌گرم و مهمان‌نواز چابهار هستید یا تجربه اقامت در اقامتگاه های بوم گردی چابهار را دارید، لطفا نظرات و تجربیات خود را با مخاطبان کجارو به اشتراک بگذارید.

پرسش‌های متداول

بهترین اقامتگاه بوم گردی چابهار کدام است؟

اقامتگاه بوم گردی سرای در بلوچ، چیکو، آژ، گرگیج بریس، پرهیزکار بریس، ترنج و حیات، تیاب مکران، شایسته و بلوچ زاده از بهترین بوم گردی های چابهار هستند.

بهترین بوم گردی ساحلی چابهار کجاست؟

بوم گردی ترنج در بریس تنها ۱۸۰ متر با ساحل فاصله دارد.

منبع عکس کاور: گوگل مپ / عکاس: amir slz / کپرها و محوطه بوم گردی پرهیزکار بریس 

مطالب مرتبط:

دیدگاه