بهترین اقامتگاه های بومگردی جزیره قشم | آدرس + امکانات و رده قیمت

زیبا وکیلی
زیبا وکیلی شنبه، ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۰۶
بهترین اقامتگاه های بومگردی جزیره قشم | آدرس + امکانات و رده قیمت

جزیره قشم یکی از مقاصد گردشگری پرطرفدار جنوب ایران است. اقامتگاه‌های بومگردی متعددی در این جزیره فعال هستند و به مسافران خدمات ارائه می‌دهند.

جزیره قشم با ۱,۴۹۱ کیلومتر مربع وسعت، بزرگ‌ترین جزیره خلیج فارس در استان هرمزگان و غرب تنگه هرمز است. قشم از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری در جنوب ایران به شمار می‌رود که ظرفیت بالای گردشگری سبب رشد روزافزون خدمات رفاهی و شهری در آن شده و امکانات اقامتی متعددی نظیر بهترین بوم گردی های قشم در آن تاسیس شده است؛ بومگردی‌هایی که تلاش می‌کنند ضمن میزبانی شایسته از گردشگران، در راستای معرفی و اشاعه فرهنگ غنی و بومی این جزیره قدم بردارند. رزرو بومگردی های قشم به شما این امکان را می‌دهد که با فرهنگ غنی و بومی این جزیره آشنا شوید و اقامتی منحصربه‌فرد را تجربه کنید.

آداب، مراسم، پوشش، لهجه، غذاهای محلی و سبک زندگی از جذابیت‌های مهم فرهنگی برای مسافران این خطه هستند. قشم از شمال به بندرعباس، از شمال شرق به جزیره هرمز، از شرق به جزیره لارک، از جنوب به جزیره هنگام و از جنوب غربی به جزایر تنب کوچک و تنب بزرگ می‌رسد. شهر قشم در منتهی الیه شرقی جزیره واقع شده است. جاهای دیدنی قشم بسیار متعدد و متنوع هستند. بازدید از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی جذاب و متفاوت جزیره قشم انگیزه بالایی برای سفر به آن در گردشگران ایجاد می‌کند. 

اقامتگاه خانه دوست قشم

منبع عکس: وب‌سایت جاباما / اقامتگاه بومگردی خانه دوست

بهترین بوم گردی های قشم:

اقامتگاه بومگردی خانه دوست

 • آدرس: بخش شهاب، شهر سوزا، میدان بادگیر، کوچه نبش کتابخانه امام شافعی، میلان دوم، سمت چپ (مشاهده روی نقشه)
 • شماره تماس: ۰۹۱۷۳۹۸۶۸۱۱ - ۰۹۱۷۸۶۵۱۱۴۴
 • اینستاگرام: friend_home_qeshm@ 
 • رده قیمتی: متوسط (اقتصادی)
 • ساعت ورود: ۱۴
 • ساعت خروج: ۱۲

حیاط اقامتگاه بومگردی خانه دوست

منبع عکس: وب‌سایت جاباما

بومگردی خانه دوست از زیباترین بوم گردی های ایران در شهر ساحلی (سواحل جنوب شرقی جزیره قشم) و تاریخی سوزا است و فاصله اندکی (حدود ۵۰۰ متر) با ساحل دارد. این مجموعه از سال ۹۶ به بهره‌برداری رسیده است و تحت مدیریت آقای «مجتبی اسماعیلی» اداره می‌شود. اقامتگاه خانه دوست حدود ۳۲ کیلومتر (۳۰ دقیقه رانندگی) با مرکز شهر قشم و حدود ۳۱ کیلومتر (۳۰ دقیقه رانندگی) با فرودگاه دیرستان قشم فاصله دارد. برای دسترسی به این بومگردی از شهر قشم باید در راستای جنوب حرکت کنید تا از طرق جاده ساحلی «قشم - سوزا» به مقصد برسید. برای دسترسی به بومگردی خانه دوست از فرودگاه قشم باید در میدان به‌سمت جنوب حرکت کنید؛ سپس در دوراهی به چپ بروید تا به شهر سوزا و مقصد برسید. 

ساحل و اسکله زیبا، برکه دراز، سد سوزا و کوه گپ، جاذبه‌های گردشگری شهر سوزا هستند. با اقامت در بومگردی خانه دوست دسترسی مناسبی به جاذبه‌های معروف قشم همچون جزیره ناز، دره ستارگان، جزیره هنگام و  جنگل حرا قشم خواهید داشت.

دیدنی های اطراف خانه دوست

منبع عکس: گوگل مپ / عکاس: My Diary Creatra

بومگردی خانه دوست اقامتگاهی وسیع به مساحت ۱,۵۰۰ متر مربع با معماری سنتی، بومی و متناسب با اقلیم قشم است. بنای این بومگردی بیش از ۸۰ سال قدمت دارد. دیوارهای کاه‌گلی، درهای دولنگه چوبی با کوبه‌های فلزی، دکوراسیون سنتی و استفاده از المان‌های بومی منطقه در تزیین اتاق‌ها و محوطه و حیاط پرگل و باصفا مواردی هستند که در نگاه اول نظر مخاطبان این اقامتگاه را به خود جلب می‌کنند. 

پارکینگ اختصاصی، محوطه بازی کودکان، اتاق‌های متنوع، تخت و صندلی در حیاط برای دورهمی روزانه و شبانه، موسیقی زنده جنوبی (شبانه)، طبخ و سرو غذای محلی قشم و راهنمای گردشگری از جمله خدمات رفاهی و گردشگری مدیریت بومگردی خانه دوست هستند. در این اقامتگاه غذاهای لذیذ به روش سنتی و با دست‌پخت بومی طبخ و سرو می‌شوند. رزرو در این مجموعه به‌همراه صبحانه است.

امکان برگزاری مراسم و جشن‌های گروهی و خانوادگی در بومگردی خانه دوست وجود دارد. برگزاری تور گردشگری جزیره از خدمات جانبی این مجموعه است. اقامتگاه خانه دوست گروه‌های مجردی را نیز (با به‌همراه داشتن مدارک شناسایی و کارت ملی) پذیرش می‌کند. استعمال دخانیات و ورود حیوانات خانگی در خانه دوست ممنوع است.

منبع عکس‌ها: وب‌سایت جاباما 

در اقامتگاه بومگردی خانه دوست هفت اتاق عادی (اشتراکی) و سه اتاق VIP وجود دارد. اتاق‌های VIP (بادگیر، دره ستاره‌ها و چاهکوه) گنجایش تعداد نفرات بیشتری را دارند و از امکاناتی چون آشپرخانه، حمام و سرویس فرنگی اختصاصی برخوردار هستند. اتاق‌های دیگر از این امکانات به‌صورت مشترک (موجود در حیاط مجموعه) استفاده می‌کنند. تمام واحد‌های بومگردی خانه دوست (به‌جز حجله، تنگه چاهکوه و دره ستاره‌ها) کف‌خواب هستند و رختخواب سنتی، سیستم سرمایش کولرگازی و پنکه سقفی و سیستم گرمایش بخاری برقی دارند. جدول قیمت و اطلاعات واحدها به شرح زیر است:

نام واحد زیربنا (متر مربع)ظرفیتامکانات اضافیرنج قیمت (تومان)هزینه نفر اضافه (تومان)
حجله۶ یک نفر پایه + یک نفر اضافهیک تخت یک نفره (با تزیین و آینه‌کاری ویژه و سنتی قشم)از ۴۵۶,۰۰۰ تا ۴۸۰,۰۰۰۲۳۰,۰۰۰
غار خوربس۱۲ سه نفر پایه یک نفر اضافهیخچال از ۱,۰۰۰,۰۰۰ تا ۱,۵۰۰,۰۰۰۳۲۰,۰۰۰
تنگه چاهکوه (VIP)۱۰ دو نفر پایه + یک نفر اضافهیک تخت دو نفره، تلویزیوناز ۱,۰۰۰,۰۰۰ تا ۱,۵۰۰,۰۰۰۳۰۰,۰۰۰
بادگیر (VIP)۲۱پنج نفر پایه + دو نفر اضافهیخچال، تلویزیوناز ۱,۸۰۰,۰۰۰ تا ۳,۰۰۰,۰۰۰۳۰۰,۰۰۰
ساحل ناز۲۱چهار نفر پایه + دو نفر اضافهیخچال، تلویزیوناز ۱,۴۰۰,۰۰۰ تا ۲,۰۰۰,۰۰۰۳۲۰,۰۰۰
دره تندیس ها۱۱دو نفر پایه+ یک نفر اضافهیخچالاز ۷۰۰,۰۰۰ تا ۸۵۰,۰۰۰۳۲۰,۰۰۰
دره ستاره‌ها (VIP)۲۰ دو نفر پایه + دو نفر اضافهدو تخت یک نفره، یخچال، تلویزیوناز ۱,۴۰۰,۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰۰۰۵۰۰,۰۰۰
جنگل حرا۱۵سه نفر پایه + یک نفر اضافهیخچالاز ۱,۰۰۰,۰۰۰ تا ۱,۳۰۰,۰۰۰۳۲۰,۰۰۰
چاه تلا۹دو نفر پایه + یک نفر اضافهیخچالاز ۷۰۰,۰۰۰ تا ۸۵۰,۰۰۰۲۵۰,۰۰۰
غار نمکدان۹دو نفر پایه + یک نفر اضافهتلویزیون۷۵۰,۰۰۰ تا ۸۵۰,۰۰۰۳۲۰,۰۰۰

منبع جدول: وب‌سایت جاباما / موضوع: جدول انواع واحدها، ویژگی‌ها و هزینه یک شب اقامت در بومگردی خانه دوست قشم (بهار ۱۴۰۲)

بومگردی خانه مانگرو (Mangrove House)

 • آدرس: دهستان صلخ، بخش حرا، شمال روستای دهخدا (مشاهده روی نقشه)
 • رده قیمتی: گران
 • ساعت ورود: ۱۴
 • ساعت خروج: ۱۴

بومگردی مانگرو

منبع عکس: وب‌سایت جاباما

بومگردی خانه مانگرو مجموعه اقامتی تازه‌تاسیس در منطقه‌ای بکر و زیبا در مجاورت جنگل‌های حرا قشم است. آقای «حامد برخوردار» مدیریت این بومگردی را بر عهده دارد. خانه مانگرو در حاشیه شمال روستای دهخدا و جاده شرکت گاز واقع شده است. این بومگردی حدود ۶۱ کیلومتر (۵۰ دقیقه رانندگی) با مرکز قشم و حدود ۹ کیلومتر (۱۰ دقیقه رانندگی) با فرودگاه قشم فاصله دارد. برای دسترسی به خانه دوست می‌توانید از جاده ساحلی شمالی (خلیج فارس) یا جنوبی قشم استفاده کنید و با رسیدن به میدان فرودگاه به‌سمت غرب پیش بروید. خانه مانگرو سمت راست جاده قرار دارد. 

بومگردی خانه مانگرو در منطقه‌ای دنج واقع شده است و دسترسی مناسبی به دیدنی‌های جزیره دارد. منطقه حفاظت‌شده جنگل حرا و پارک طبل، دره تندیس‌‌ها، محوطه بام قشم و ساحل نقاشه قشم از دیدنی‌های نزدیک خانه مانگرو هستند.

بومگردی مانگرو قشم ۴۸۰ متر مربع زیربنا دارد. محیط آرام و بکر ویژگی مهم این اقامتگاه است. معماری سنتی و وجود تجهیزات مناسب لذت اقامت در این مجموعه را دوچندان می‌کنند. استفاده از مصالح بومی و بهره‌گیری از المان‌های خاص قشم برای تزیین اتاق‌ها، نشان از ذوق، سلیقه و دغدغه مدیریت مجموعه دارند. بیشتر میهمانان خانه مانگرو مهمان‌نوازی میزبان و نظافت مطلوب مجموعه را تحسین کرده‌اند. شب‌نشینی در فضای باز و سرسبز و آلاچیق مبله حیاط بسیار خاطره‌انگیز خواهد بود.

اقامتگاه بودگردی خانه مانگرو گروه‌های مجردی آقایان را پذیرش نمی‌کند. استعمال دخانیات، ورود حیوانات خانگی و برگزاری مراسم در این مجموعه ممنوع است. 

منبع عکس‌ها: جاباما

خانه مانگرو شامل هفت واحد مجزا است که هرکدام ویژگی‌های مختص خود را دارند و گردشگران می‌توانند بنا به سلیقه و هدف خود از آن‌ها استفاده کنند. برخی واحدها سرویس حمام و بهداشتی (ایرانی و فرنگی) اختصاصی ندارند و رزروکنندگان آن‌ها باید از این امکانات به‌صورت اشتراکی (در حیاط) استفاده کنند. برای نفرات اضافه اتاق‌ها رختخواب سنتی در نظر گرفته‌اند و هزینه یک شب اقامت هر نفر اضافه ۷۰۰,۰۰۰ تومان است. رزرو اتاق در خانه مانگرو به‌همراه صبحانه خواهد بود. جدول قیمت و اطلاعات واحدها به شرح زیر است:

نام واحدزیر بنا (متر مربع)ظرفیت کلامکاناترنج قیمت (تومان)
کررابو۱۵دو نفر پایه + یک نفر اضافهیک تخت دو نفره، سرویس فرنگی و حماماز ۱,۸۰۰,۰۰۰ تا ۲,۵۰۰,۰۰۰
هوری۱۰دو نفریک تخت دو نفرهاز ۱,۳۰۰,۰۰۰ تا ۱,۹۵۰,۰۰۰
تیغار۱۸دو نفر پایه + یک نفر اضافهیک تخت دو نفرهاز ۱,۵۰۰,۰۰۰ تا ۱,۸۰۰,۰۰۰
تیو۱۵دو نفر پایه + یک نفر اضافهیک تخت دو نفره، سرویس ایرانی، حماماز ۲,۰۰۰,۰۰۰ تا ۲,۵۰۰,۰۰۰
گرزنگ۱۵دو نفر پایه + یک نفر اضافهیک تخت دو نفرهاز ۱,۵۰۰,۰۰۰ تا ۲,۰۰۰,۰۰۰
گنجر۳۰دو نفر پایه + دو نفر اضافهیک تخت دو نفره، سرویس فرنگی، سرویس حماماز ۱,۸۰۰,۰۰۰ تا ۱,۹۰۰,۰۰۰
ملا بخن۱۸دو نفر پایه + یک نفر اضافهیک تخت دو نفره، سرویس فرنگی، سرویس حماماز ۲,۱۰۰,۰۰۰ تا ۲,۷۰۰,۰۰۰

منبع جدول: سایت جاباما / موضوع: جدول انواع واحدها، ویژگی‌ها و هزینه یک شب اقامت در بومگردی خانه مانگرو (بهار ۱۴۰۲)

اقامتگاه بومگردی مرد ماهیگیر قشم

 • آدرس: بخش حرا، دهستان نقاشه، روستای نقاشه (مشاهده روی نقشه)
 • شماره تماس: ۰۹۳۵۰۶۰۰۹۷۸ - ۰۹۹۰۰۵۲۷۲۶۷
 • اینستاگرام: friend_home_qeshm@ 
 • رده قیمتی: ارزان
 • ساعت ورود: ۱۴
 • ساعت خروج: ۱۲

بومگردی مرد ماهیگیر قشم

منبع عکس: وب‌سایت جاباما

روستای زیبا و ساحلی نقاشه از جاذبه‌های گردشگری جزیره قشم است. سواحل بکر و خلوت این روستا مقصد مطلوبی برای تفریحات آبی و غواصی هستند. بومگری مرد ماهیگیر از خانه‌‌های باصفا، زیبا و سنتی (با ویژگی‌های بومی قشم) نقاشه محسوب می‌شود که توانسته است با خدمات مفید و کافی رضایت میهمانان خود را جلب کند. این اقامتگاه حدود ۶۰ کیلومتر (۵۰ دقیقه رانندگی) با مرکز قشم و حدود هشت کیلومتر (۱۰ دقیقه رانندگی) با فرودگاه قشم فاصله دارد. برای دسترسی به بومگردی مرد ماهیگیر از جاد‌ه‌های ساحلی شمالی (خلیج فارس) یا جنوبی (بلوار دریا) قشم استفاده کنید. در این مسیرهای به‌سمت غرب پیش بروید تا به ساحل جزیره در شمال «خلیج دیرستان» و روستای نقاشه برسید. 

اقامتگاه بومگردی مرد ماهیگیر تنها ۴۰۰ متر با ساحل نقاشه فاصله دارد. این اقامتگاه دسترسی مناسبی به ساحل عروسان، خلیج دلفین‌ها، جاده عشق، اکوپارک جنگل های حرا و جزیره هنگام دارد. 

بومگردی مرد ماهیگیر

منبع عکس: وب‌سایت جاباما

بومگردی مرد ماهیگیر در سال ۱۳۹۹ و در فضایی به وسعت ۷۰۰ متر مربع افتتاح  شده است. خانم «فرزانه خانگاه» میزبان مهربان و خون‌گرم این اقامتگاه هستند. بهره‌گیری از مصالح بومی و استفاده از اجزای سنتی و ساده در تزیینات اتاق‌های بومگردی مرد ماهیگیر تجربه زندگی در دل قشم را تحقق می‌بخشد. رزرو در بومگردی مرد ماهیگیر به‌همراه صبحانه خواهد بود؛ همچنین امکان سفارش انواع غذاهای بومی و دریایی وجود دارد. آشپرخانه عمومی برای پخت‌وپز و آشپزی و یخچال اشتراکی از امکانات دیگر این اقامتگاه هستند.

مدیریت مجموعه مرد ماهیگیر تورهای متنوعی برای میهمانان خود برگزار می‌کند

برگزاری تورهای تفریحی و گردشگری بزرگ و خانوادگی (تور غواصی، ماهیگیری، تفریحات دیگر دریایی و بازدید از جاذبه‌ها) از خدمات جانبی مجموعه بومگردی مرد ماهیگیر است. در این اقامتگاه برای نفرات اضافه اتاق‌ها رختخواب سنتی در نظر گرفته‌اند. در اتاق‌ها از بخاری برقی برای گرمایش و از کولر گازی برای سرمایش استفاده می‌شود. 

استعمال دخانیات در مجموعه رفاهی اقامتی مرد ماهیگیر مجاز است و امکان پذیرش گروه‌های مجردی وجود دارد. ورود حیوان خانگی به این بومگردی ممنوع است. مدیریت اقامتگاه اجازه برگزاری مراسم را نمی‌دهد. خون‌گرمی، طعم خوب غذاها و نظافت مطلوب محیط از نکات مثبت بومگردی ماهیگیر هستند.

منبع عکس‌ها: وب‌سایت جاباما

بوم گردی مرد ماهیگیر قشم خانه‌ای سنتی و زیبا است که چهار واحد مجزا برای اقامت دارد. هرکدام از این واحد‌ها از ویژگی‌هایی برخوردار هستند و میهمانان می‌توانند با توجه به میل و سلیقه خود در آن‌ها ساکن شوند. برخی اتاق‌ها سرویس بهداشتی (ایرانی و فرنگی) و حمام اختصاصی ندارند و ساکنان آن‌ها باید از این امکانات به‌صورت اشتراکی (موجود در حیاط بومگردی) استفاده کنند. جدول قیمت و اطلاعات واحدها به شرح زیر است:

نام واحدزیر بنا (متر مربع)ظرفیت کل امکاناترنج قیمت (تومان)هزینه نفر اضافه (تومان)
کررابو۱۲دو نفر پایه + دو نفر اضافهیک تخت دو نفرهاز ۷۴۷,۰۰۰ تا ۹۰۰,۰۰۰۳۰۰,۰۰۰
کلینگ۱۲دو نفر پایه + دو نفر اضافهچهار رختخواب سنتیاز ۸۰۰,۰۰۰ تا ۹۰۰,۰۰۰۲۵۰,۰۰۰
گارگوپ۱۲دو نفر پایه + دو نفر اضافهیک تخت دو نفره۹۰۰,۰۰۰۳۰۰,۰۰۰
کلگر (مستر)۲۷دو نفر پایه + پنج نفر اضافهیک تخت دو نفره، سرویس فرنگی، حماماز ۹۰۰,۰۰۰ تا ۱,۲۰۰,۰۰۰۳۰۰,۰۰۰

منبع جدول: وب‌سایت جاباما / موضوع: جدول انواع واحدها، ویژگی‌ها و هزینه یک شب اقامت در بومگردی مرد ماهیگیر قشم (بهار ۱۴۰۲)

اقامتگاه بوم گردی نخل جابری

 • آدرس: بخش حرا، دهستان صلخ، روستای هفت رنگو (مشاهده روی نقشه)
 • شماره تماس: ۰۹۱۷۱۶۸۳۲۶۸
 • رده قیمتی: متوسط (اقتصادی)
 • ساعت ورود: ۱۴
 • ساعت خروج: ۱۲

بومگردی نخل جابری

منبع عکس: وب‌سایت جاباما

اقامتگاه نخل جابری در غرب جزیره قشم و در روستای هفت رنگو (بین دو روستای سهیلی و طبل ) واقع شده است. توجه به نظرات و سلایق میهمانان، نظافت، خون‌گرمی و رفتار محترمانه و آرامش این خانه سنتی و البته زیبا از دلایل قرار گرفتن نام این بومگردی در لیست بومگردی‌های معروف قشم هستند.

اقامتگاه نخل جابری حدود ۶۸ کیلومتر (یک ساعت رانندگی) با مرکز قشم و حدود ۱۶ کیلومتر (۱۶ دقیقه رانندگی) با فرودگاه قشم فاصله دارد. برای دسترسی به این بومگردی (از شهر قشم) مسیر بزرگراه خلیج فارس را در پیش بگیرید و در میدان درگهان به سوی جنوب حرکت کنید. با رسیدن به میدان فرودگاه مسیر غرب را در پیش بگیرید تا بعد از روستای سهیلی و قبل از روستای هفت رنگو، تابلو بومگردی را دست چپ جاده مشاهده کنید. 

جنگل حرای قشم

منبع عکس: گوگل مپ / عکاس: عادل تورنگ / جنگل حرای سهیلی

اقامتگاه بومگری نخل جابری فاصله پنج کیلومتری با جنگل حرای روستای سهیلی قشم و ۶ کیلومتری با جنگل حرای روستای طبل (اسکله طبل) دارد. بام قشم و دره تندیس‌های، ساحل گامبرون (در روستای گوران) و اسکله ماهیگیری (در روستای سلخ) از دیدنی‌های نزدیک بومگردی نخل جابری هستند.

آقای «عبدالمحسن تفت تفت» میزبان خون‌گرم بومگردی نخل جابری هستند. این بومگردی در زمینی به وسعت ۳,۰۰۰ متر مربع افتتاح شده است. طراحی حیاطی زیبا و وسیع، تامین آرامش و امنیت مطلوب، تجهیز امکانات لازم رفاهی، ایجاد فضایی شبیه به خانه‌های بومی قشم و شب‌نشینی‌های باصفا و نشاط‌بخش نکات مثبت این بومگردی از دید مهمانان آن است. 

رزرو در بومگردی نخل جابری به‌همراه صبحانه خواهد بود. در این بومگردی فضای مناسب برای پارک خودرو فراهم شده است. سیستم سرمایش اتاق‌ها کولر گازی است و همگی از سرویس فرنگی و حمام مستقل برخوردار هستند. در نخل جابری استعمال دخانیات مجاز است، میهمانان اجازه برگزاری مراسم را دارند، گروه‌های مجردی پذیرش می‌شوند و ورود حیوانات خانگی مجار نیست. 

بومگردی نخل جابری

منبع عکس: وب‌سایت جاباما

بومگردی نخل جابری دو واحد پنج نفره با شرایط و ویژگی‌های یکسان و ۶ واحد دو نفره شبیه به هم دارد. واحد‌ها در رنگ و دکوراسیون داخلی متفاوت هستند. با رزرو هرکدام از انواع پنج و دو نفره، یکی از واحد‌ها هنگام مراجعه در اختیار شما قرار می‌گیرد. برای نفرات اضافه رختخواب سنتی در نظر گرفته شده است. سرویس بهداشتی ایرانی در حیاط و به‌صورت اشتراکی وجود دارد. جدول قیمت و اطلاعات واحدها به شرح زیر است:

نام واحدزیر بنا (متر مربع)ظرفیت کل امکاناترنج قیمت (تومان)هزینه نفر اضافه (تومان)
 پنج نفره۴۰پنج نفر پایه + دو نفر اضافهیک تخت دونفره، سه تخت یک نفرهاز ۳,۵۰۰,۰۰۰ تا ۳,۹۶۰,۰۰۰۵۰۰,۰۰۰
دو نفره۲۴دو نفر پایه + یک نفر اضافهیک تخت دو نفرهاز ۲,۰۷۲,۰۰۰ تا ۲,۷۰۰,۰۰۰۳۰۰,۰۰۰

منبع جدول: وب‌سایت جاباما / موضوع: جدول انواع واحدها، ویژگی‌ها و هزینه یک شب اقامت در بومگردی نخل جابری قشم (بهار ۱۴۰۲)

اقامتگاه نخل ناخدا

 • آدرس: بخش حرا، دهستان صلخ، روستای هفت رنگو (مشاهده روی نقشه)
 • شماره تماس: ۰۹۱۷۷۶۰۷۲۱۷ - ۰۹۱۷۶۱۷۱۰۱۷
 • وب‌سایت: nakhlenakhoda.ir
 • اینستاگرام: nakhlenakhoda_com@
 • رده قیمتی: گران
 • ساعت ورود: ۱۴
 • ساعت خروج: ۱۲

نخل ناخدا

منبع عکس: وب‌سایت جاباما

مجموعه بومگردی گردشگری نخل ناخدا یکی از به‌روز‌ترین و پیشرو‌ترین اقامتگاه‌های غرب جزیره قشم است. مدیریت این بومگردی در تلاش است تا گردآوری امکانات رفاهی مطلوب و باکیفیت کوی سبقت را از دیگر رقیبان خود در جزیره برباید. این اقامتگاه بزرگ و زیبا در جنوب جنگل‌های حرا قشم و شمال شرق روستای هفت رنگو واقع شده است. 

ترنسفر رایگان از فرودگاه، اسکله شهید ذاکری و بندر لافت بخشی خدمات رفاهی مجموعه بومگردی نخل ناخدا است

بومگردی نخل ناخدا حدود ۶۸ کیاومتر (۶۰ دقیقه رانندگی) با مرکز قشم و حدود ۱۶ کیلومتر (۱۶ دقیقه رانندگی) با فرودگاه قشم فاصله دارد. برای دسترسی به این اقامتگاه وارد بزرگراه خلیج فارس (جاده ساحلی شمالی قشم) شوید. در میدان درگهان به سوی جنوب حرکت کنید تا به میدان فرودگاه برسید. در میدان از خروجی اول خارج و به سوی غرب حرکت کنید تا بعد از روستای سهیلی به تابلوی بومگری نخل ناخدا (سمت چپ جاده) برسید. در این مجموعه امکان هماهنگی و ترانسفر برای میهمانان فراهم شده است. میهمانان می‌توانند از قبل با پذیرش بومگردی هماهنگ کنند تا به‌صورت رایگان از فرودگاه، بندر لافت یا اسکله شهید ذاکری به مجموعه منتقل شوند.

اقامتگاه بومگردی نخل ناخدا فاصله پنج کیلومتری با اسکله طبل و جنگل حرا روستای سهیلی دارد. تنگه چاه کوه، دره ستارگان، دره تندیس‌ها و لنج‌سازی گوران دیدنی‌های اطراف بومگردی نخل ناخدا هستند.

بومگردی نخل ناخدا قشم

منبع عکس: وب‌سایت جاباما

مجموعه گردشگری نخل ناخدا در فضایی به وسعت ۱۰,۰۰۰ متر مربع و در کنار نخلستان بزرگ قشم افتتاح شده است. آقای «عبدالحمید طولی» میزبان خون‌گرم و مسئولیت‌پذیر این بومگردی هستند. حیاط و اتاق‌های بومگردی نخل ناخدا معماری زیبا، چشم‌نواز و بومی دارند و هم‌سو با طبیعت جزیره هستند. پارکینگ، فضای بازی کودکان، باربیکیو، آشپرخانه مشترک، تاب در ختی بزرگسال، چاه آب سنتی وسط حیاط، آلاچیق برای شب‌نشینی، موسیقی زنده و محلی شبانه، کافی‌شاپ و رستوران با غذاهای بومی و دریایی از جمله امکانات رفاهی و تفریحی اقامتگاه نخل ناخدا هستند. تمام واحدها سرویس فرنگی و حمام اختصاصی دارند.

برگزاری تورهای متنوع گشت در جزیره با لیدر محلی، خدمات ورزشی و تفریحی همچون جت اسکی، غواصی و موج‌سواری، لنج سواری، پدل برد، ویک برد، کایت سرف، پرواز با پاگلایدر و پاراموتور، جزیره‌گردی و حراگردی  و طبخ و سرو انواع غذاهای دریایی و محلی از جمله خدمات جانبی مجموعه نخل ناخدا هستند. در صورت تمایل میهمان اتاق‌ها هرروز نظافت می‌شوند.

منبع عکس‌ها: وب‌سایت جاباما

اقامتگاه بومگردی نخل ناخدا اتاق‌های متنوعی (هشت واحد دو نفره و چهار واحد چهار نفره) دارد. این واحدها به  تخت‌های دو نفره و تک نفره مجهز هستند. سیستم سرمایش واحدها کولر گازی و سیستم گرمایش آن‌ها بخاری برقی است و همه تلویزیون و یخچال دارند. رزرو در این اقامتگاه به‌همراه صبحانه خواهد بود. برای نفرات اضافه رختخواب سنتی در نظر گرفته شده است. برای یک شب اقامت نفر اضافه (در بهار ۱۴۰۲) مبلغ ۳۵۰,۰۰۰ تومان دریافت می‌شود. جدول قیمت و اطلاعات واحدها به شرح زیر است:

نام واحدزیر بنا (متر مربع)ظرفیت کل امکاناترنج قیمت (تومان)
دونفره۱۶دو نفر پایه + یک نفر اضافهیک تخت دونفره از ۲,۳۶۸,۰۰۰ تا ۳,۵۰۰,۰۰۰
چهار نفره۳۶چهار نفر پایه + دو نفر اضافهدو تخت دو نفرهاز ۳,۵۶۴,۰۰۰ تا ۴,۵۰۰,۰۰۰

منبع جدول: وب‌سایت جاباما / موضوع: جدول انواع واحدها، ویژگی‌ها و هزینه یک شب اقامت در بومگردی نخل ناخدا (بهار ۱۴۰۲)

بوم گردی دلحمید

 • آدرس: بخش حرا، دهستان صلخ، روستای سهیلی (مشاهده روی نقشه)
 • شماره تماس: ۰۹۳۳۴۳۳۸۷۳۳ - ۰۹۱۰۹۲۰۰۱۹۸
 • اینستاگرام: boomgardi_delhamid@
 • رده قیمتی: متوسط (اقتصادی)
 • ساعت ورود: ۱۴
 • ساعت خروج: ۱۲

بومگردی دلحمید

منبع عکس: وب‌سایت جاباما

بوم گردی دلحمید در غرب جزیره زیبای قشم و در روستای نمونه گردشگری سهیلی قرار دارد. در این مجموعه اقامتی از طراحی به‌روز و زیبا و المان‌های بومی منطقه برای دکوراسیون محوطه و اتاق‌ها استفاده شده است. بهداشت محیط و نظافت عالی، خدمات جانبی رایگان و باکیفیت و خون‌گرمی و مهمان‌نوازی میزبان، نکات مثبت بومگردی دلحمید قشم از نگاه میهمانان مجموعه هستند.

بومگردی دلحمید حدود ۶۸ کیلومتر (یک ساعت رانندگی) با مرکز قشم و حدود ۱۶ کیلومر (۱۶ دقیقه رانندگی) با فرودگاه قشم فاصله دارد. برای دسترسی به این بوم گردی وارد بزرگراه شمالی قشم (بزرگراه خلیج فارس) شوید. با رسیدن به میدان درگهان به‌سمت گیاهدان برانید و تا میدان فرودگاه پیش بروید. در میدان به‌سمت تنبان حرکت کنید. بعد از روستای دهخدا جاده اختصاصی بوم گردی دلحمید قشم در سمت چپ جاده شما را به‌سمت مقصد هدایت می‌کند.

بومگردی دلحمید قشم در جنوب جنگل حرای سهیلی و فاصله پنج کیلومتری آن واقع شده است. این بومگردی دسترسی مطلوبی به جاذبه‌های معروف قشم همچون تنگه چاهکوه، دره ستارگان، تنگه چاکاویر و  بازار قدیم درگهان دارد.

بومگردی دلحمید

منبع عکس: وب‌سایت جاباما

اقامتگاه دلحمید قشم در فضایی به وسعت ۷۰۰ متر مربع احداث شده است. آقای «ایمان طولی» میزبان این بومگردی هستند. دیوارهای سفید، در و پنجره‌های آبی‌رنگ، درختان نخل سرسبز، حوض زیبا، آلاچیق‌های آبی‌رنگ و تاب‌های حصیری مناظر پیش روی شما را در بدو ورود می‌سازند. 

حمل و نقل رایگاه به تفرجگاه‌های نزدیک، عصرانه رایگان بخشی از خدمات اضافی بومگردی دلحمید قشم هستند

همه واحدهای اقامتی بومگردی دلحمید مجهز به یخچال، سیستم سرمایش کولر گازی، تخت و سرویس فرنگی و حمام هستند. برای نفرات اضافه رختخواب سنتی در نظر گرفته شده است. تور بازدید از جاذبه‌های جزیره، حمل و نقل رایگان به تفرجگاه‌های نزدیک، صبحانه متنوع و باکیفیت همراه رزرو، موسیقی زنده و محلی، پذیرایی عصرانه رایگان، طبخ و سرو غذاهای بومی و سنتی و کافی‌شاپ فعال از امکانات رفاهی و خدمات مجموعه هستند. میهمانان این بومگردی شب‌نشینی‌های دلحمید را بسیار خاطره‌انگیز می‌دانند.

استعمال دخانیات، ورود حیوانات خانگی و برگزاری مراسم از ممنوعه‌های بوم گردی دلحمید قشم هستند. این اقامتگاه گروه‌های مجردی را پذیرش می‌کند.

منبع عکس‌ها: وب‌سایت جاباما

اقامتگاه دلحمید هفت واحد مجزا برای اقامت دارد. چهار واحد دو نفره، دو واحد چهار نفره و واحد دو اتاق‌های این بومگردی هستند. برای نفرات اضافه رختخواب سنتی در نظر گرفته شده است. بومگردی دلحمید برای یک شب اقامت نفر اضافه (در بهار ۱۴۰۲) مبلغ ۳۵۰,۰۰۰ تومان دریافت می‌کند. جدول قیمت و اطلاعات واحدها به شرح زیر است:

نام واحدزیر بنا (متر مربع)ظرفیت کل امکاناترنج قیمت (تومان)
دو نفره ۱۲دو نفر پایه + یک نفر اضافهیک تخت دو نفرهاز ۱,۴۴۰,۰۰۰ تا ۲,۹۶۰,۰۰۰
واحد دو۱۸دو نفر پایه + دو نفر اضافهیک تخت دو نفرهاز ۱,۵۳۹,۰۰۰ تا ۲,۹۶۰,۰۰۰
چهار نفره۲۰چهار نفر پایه + یک نفر اضافهدو تخت دو نفرهاز ۲,۴۵۰,۰۰۰ تا ۳,۲۰۰,۰۰۰

منبع جدول: وب‌سایت جاباما / موضوع: جدول انواع واحدها، ویژگی‌ها و هزینه یک شب اقامت در بومگردی دلحمید (بهار ۱۴۰۲)

اقامتگاه بومگردی پیرحرا

 • آدرس: بخش حرا، شهر طبل، جنب مسجد بازار طبل (مشاهده روی نقشه)
 • شماره تماس: ۰۹۰۴۶۷۴۲۴۴۸
 • اینستاگرام: boomgardi_pirhara@
 • رده قیمتی: ارزان
 • ساعت ورود: ۱۴
 • ساعت خروج: ۱۲

بومگردی پیر حرا

منبع عکس: وب‌سایت جاباما

اقامتگاه بوم گردی پیر حرا در جزیره قشم و بافت محلی شهر طبل واقع شده است. این اقامتگاه معماری سنتی و قدیمی و جوی ساده و بی‌آلایش دارد و جلوه‌ای از زندگی روزمره جزیره‌نشینان را به نمایش می‌گذارد. پیر حرا حدود ۷۱ کیلومتر (۶۰ دقیقه رانندگی) با مرکز قشم و حدود ۱۹ کیلومتر (۱۹ دقیقه رانندگی) با فرودگاه قشم فاصله دارد. 

برای دسترسی به بومگردی پیرحرا وارد بزرگراه ساحلی خلیج فارس شوید و تا درگهان پیش بروید. در میدان جنوبی درگهان به‌سمت گیاهدان حرکت کنید و بعد از رمکان در دوراهی به راست برانید. با رسیدن به میدان فرودگاه از وارد خروجی اول شوید. از تنبان و گوزین بگذرید تا بعد از روستای هفت رنگو به شهر طبل برسید. این بومگردی جنب مسجد بازار طبل قرار دارد.

بومگردی پیر حرای قشم

منبع عکس: وب‌سایت جاباما

بوم گردی پیر حرا در جنوب منطقه حفاظت‌شده جنگل حرا و اسکله طبل (سه کیومتر فاصله) قرار دارد. دره ستارگان، تنگه چاهکوه، غار نمکی یا تنگه کریان، کارگاه لنج سازی گوران و تنگه چاکاویر دیدنی‌های اطراف این اقامتگاه هستند. 

اقامتگاه پیر حرا بنایی قدیمی و وسیع (۸۰۰ متر مربع) به سبک و سیاق خانه‌های سنتی قشم است. حیاط مرکزی و اتاق‌های دورتادور ویژگی اصلی این خانه‌‌ها است. وقتی وارد حیاط شوید میزبانان خوش‌رو و متعدد (آقای اسماعیل مرادی) مجموعه به استقبال شما می‌آیند و ماکت زیبای قایق نظرتان را جلب خواهد کرد.

کارگاه لنج سازی گوران

منبع عکس: گوگل مپ / عکاس: Farbod The Dentist

خدماتی چون برگزاری شب‌نشینی‌های گرم و صمیمی همراه با روشن کردن آتش و اجرای موسیقی زنده و سنتی، صبحانه‌های باکیفیت و متنوع (به‌همراه رزرو)، طبخ و سرو غذاهای سنتی و بومی دریایی (در صورت تمایل و با هزینه جدا) و برگزاری تور جزیره گردی با لیدر محلی اقامت در بومگردی پیر حرا را لذت‌بخش می‌کنند. سرویس سرمایش اتاق‌ها کولر گازی است. این بومگردی پارکینگ روباز دارد. 

ورود حیوانات خانگی به بوم گردی پیر حرا ممنوع است. استعمال دخانیات و برگزاری مراسم در این بومگردی ممنوعیتی ندارد. پیرحرا گروه‌های مجردی را پذیرش می‌کند.

منبع عکس‌ها: وب‌سایت جاباما

اقامتگاه بومگردی پیرحرا ۶ واحد مجزا با ویژگی‌ها و امکانات مختلف دارد و میهمانان می‌توانند برحسب نیاز خود یکی از آن‌ها را انتخاب کنند. اتاق لابستر کف‌خواب است و برای نفرات اضافه سایر اتاق‌ها رختخواب سنتی (تشک خوشخواب) مهیا کرده‌اند. میهمانان اتاق‌هایی که حمام و سرویس بهداشتی اختصاصی ندارد، از این امکانات به‌صورت مشترک (در حیاط) استفاده می‌کنند. جدول قیمت و اطلاعات واحدها به شرح زیر است:

نام واحدزیر بنا (متر مربع)ظرفیت کل امکاناترنج قیمت اقامت (تومان)هزینه نفر اضافه (تومان)
 لابستر۳۰پنج نفر پایه+ پنج نفر اضافه۱۰ رختخواب سنتی، یخچالاز ۱,۰۰۰,۰۰۰ تا ۱,۵۰۰,۰۰۰۲۵۰,۰۰۰
جداف۲۰دو نفر پایه + یک نفر اضافهیک تخت دو نفره، حمام و سرویس ایرانی، یخچالاز ۶۰۰,۰۰۰ تا ۹۰۰,۰۰۰۳۰۰,۰۰۰
گنجر۲۵چهار نفر پایه + سه نفر اضافهیک تخت دو نفره و پنج رختخواب سنتیاز ۱,۰۰۰,۰۰۰ تا ۱,۶۰۰,۰۰۰۲۵۰,۰۰۰
میداف۱۵سه نفر پایه + یک نفر اضافهیک تخت دو نفره، یک تخت یک نفره، حمام و سرویس ایرانی، یخچالاز ۹۰۰,۰۰۰ تا ۱,۳۰۰,۰۰۰۳۰۰,۰۰۰
سینگو۲۴سه نفر پایه + دو نفر اضافهیک تخت دو نفره، یک تخت یک نفره، حمام و سرویس ایرانی، یخچالاز ۹۰۰,۰۰۰ تا ۱,۵۰۰,۰۰۰۳۰۰,۰۰۰
حرا۲۰سه نفر پایه + سه نفر اضافهسه تخت یک نفرهاز ۷۵۰,۰۰۰ تا ۱,۴۰۰,۰۰۰۳۰۰,۰۰۰

منبع جدول: وب‌سایت جاباما / موضوع: جدول انواع واحدها، ویژگی‌ها و هزینه یک شب اقامت در بومگردی پیر حرا (بهار ۱۴۰۲)

اقامتگاه بومگردی ناخدا علی

 • آدرس: بخش مرکزی، شهر بندر لافت (مشاهده روی نقشه)
 • شماره تماس: ۰۹۱۱۶۴۹۱۰۴
 • رده قیمتی: ارزان
 • ساعت ورود: ۱۴
 • ساعت خروج: ۱۲

بومگردی ناخدا علی

منبع عکس: وب‌سایت جاباما

بومگردی ناخدا علی از اقامتگاه‌های شهر بندری لافت است. این منطقه تاریخی تا پیش از سال ۱۴۰۰ در تقسیمات کشوری به‌عنوان روستای لافت معرفی می‌شد. لافت در شمال غربی قشم و در پیش‌آمدگی خشکی جزیره قرار دارد. مسافران و گردشگرانی که قصد دارند با خودرو به قشم بروند، خود را از اسکله بندر پهل در شهر بندر پل (شهرستان خمیر، استان هرمزگان) با لندیگراف به بندر لافت جزیره می‌رسانند. پیمایش این مسیر دریایی حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه طول می‌کشد. 

بومگردی ناخدا علی حدود ۵۶ کیلومتر (۴۸ کیلومتر) با مرکز قشم و حدود ۲۵ کیلومتر (۲۳ دقیقه) با فرودگاه قشم فاصله دارد. برای دسترسی به شهر بندری و تاریخی لافت باید وارد آزادراه خلیج فارس شوید. در میدان درگهان مسیر خروجی اول را در پیش بگیرید و سپس وارد جاده درگهان - لافت شوید تا به مقصد برسید. برای دسترسی از فرودگاه در میدان (فرودگاه) از خروجی دوم به سوی تنبان حرکت کنید. با رسیدن به دوراهی قبل از شهرک جدید گوزین به راست برانید و وارد جاده گوزین شوید. در دوراهی‌های بعدی مسیر سمت چپ را در پیش بگیرید تا به شهر لافت برسید.

شهر لافت

منبع عکس: وب‌سایت دوباره سفر / شهر تاریخی  لافت

شهر تاریخی لافت یکی از جاذبه‌های گردشگری جزیره قشم است. لافت با برخورداری از کوچه‌های باریک، نخل‌های بلند قامت و خانه‌های سنتی با بادگیر‌های زیبا، نمای شهرهای کویری را دارد و خود به‌تنهایی مقصدی عالی برای گشت‌وگذاری چند ساعته است. بام لافت، جنگل حرا، قلعه نادری، قلعه پرتغالی‌ها، چاه های تلا، موزه ناخدا علی، پارک ساحلی و اسکله لافت و گورستان تاریخی از دیدنی‌های شهر لافت هستند. بومگردی ناخدا علی به دیدنی‌های معروفی چون درخت انجیر معابد، بام قشم و تنگه چاکاویر نزدیک است. 

ناخدا علی

منبع عکس: وب‌سایت جاباما

بومگردی ناخداعلی خانه‌ای سنتی و قدیمی به وسعت ۵۰۰ متر مربع است. میزبان این بومگردی «آقای عبدالله سفاری» هستند. این خانه حیاطی سرسبز در مرکز دارد و اتاق‌ها دوتادور آن قرار گرفته‌اند. درهای چوبی کلون‌دار اتاق‌ها نشان از قدمت خانه دارند. تخت‌های سنتی با گلیم و پشتی در بالکن‌ها مهیا هستند تا مسافران شب‌نشینی‌های خاطره‌انگیزی را تجربه کنند.

اجرای موسیقی محلی شبانه از برنامه‌ها و خدمات جانبی بومگردی ناخداعلی است. پارکینگ، آشپرخانه عمومی، یخچال مشترک، سیستم گرمایش بخاری برقی و سیستم سرمایش کولر گازی و پنکه از جمله امکانات رفاهی این مجموعه محسوب می‌شوند. تمامی واحدها، دوش حمام اختصاصی دارند. استعمال دخانیات، ورود حیوانات خانگی و برگزاری مراسم در بومگردی ناخدا علی لافت مجاز هستند. این اقامتگاه امکان پذیرش گروه‌های مجردی را دارد. 

منبع عکس‌ها: وب‌سایت جاباما

بومگردی ناخداعلی هفت واحد مجزا دارد. سه واحد لافت کهنه، چاه‌های تلا و گل یاسمن کف‌خواب هستند و چهار واحد دیگر تخت یک نفره دارند. رختخواب سنتی برای نفرات اضافه اتاق‌ها در نظر گرفته شده است. جدول قیمت و اطلاعات واحدها به شرح زیر است:

نام واحدزیر بنا (متر مربع)ظرفیت کل امکاناترنج قیمت (تومان)هزینه نفر اضافه (تومان)
لافت سیدان۱۵چهار نفر پایه + دو نفر اضافهچهار تخت یک نفره، یخچال، سرویس ایرانیاز ۷۶۵,۰۰۰ تا ۸۵۰,۰۰۰۴۵۰,۰۰۰
واحد گل محمدی۹ سه نفر پایه + سه نفر اضافهسه تخت یک نفره، سرویس ایرانیاز ۷۰۰,۰۰۰ تا ۹۰۰,۰۰۰۴۵۰,۰۰۰
گل یاس۲۰سه نفر پایه + سه نفر اضافهسه تخت یک نفره، سرویس ایرانیاز ۶۸۰,۰۰۰ تا ۸۵۰,۰۰۰۴۵۰,۰۰۰
جنگل حرا۹یک نفر پایه + سه نفر اضافهیک تخت یک نفره، سرویس فرنگیاز ۶۷۵,۰۰۰ تا ۸۰۰,۰۰۰۴۵۰,۰۰۰
لافت کهنه۹۹ نفر پایه + یک نفر اضافه۱۰ رختخواب سنتی، سرویس فرنگیاز ۹۰۰,۰۰۰ تا ۲,۵۰۰,۰۰۰۴۵۰,۰۰۰
چاه‌های تلا۹چهار نفر چهار رختخواب سنتی، سوریس ایرانیاز ۶۵۰,۰۰۰ تا ۷۵۰,۰۰۰۳۵۰,۰۰۰
گل یاسمنهفتسه نفر پایه + یک نفر اضافهچهار رختخواب سنتی، سرویس فرنگیاز ۶۰۰,۰۰۰ تا ۸۰۰,۰۰۰۳۵۰,۰۰۰

منبع جدول: وب‌سایت جاباما / موضوع: جدول انواع واحدها، ویژگی‌ها و هزینه یک شب اقامت در بومگردی ناخدا علی (بهار ۱۴۰۲)

اقامتگاه بومگردی میرزا

 • آدرس: بخش مرکزی، شهرک جدید گوزین (مشاهده روی نقشه)
 • شماره تماس: ۰۹۱۷۱۶۸۴۱۳۷ - ۰۹۳۷۹۵۰۵۲۳۲
 • اینستاگرام: qeshmirzaa@
 • رده قیمتی: متوسط (اقتصادی)
 • ساعت ورود: ۱۴
 • ساعت خروج: ۱۲

بومگردی میرزا

منبع عکس: وب‌سایت جاباما

اقامتگاه بومگردی میرزا در شهرک جدید و سرسبز گوزین، کنار نخلستان و در محدوده مرکزی جزیره واقع شده است. این اقامتگاه حدود ۶۰ کیلومتر (۵۰ دقیقه رانندگی) با مرکز قشم و حدود هشت کیلومتر (۱۱ دقیقه رانندگی) با فرودگاه قشم فاصله دارد. برای دسترسی به بومگردی میرزا وارد بزرگراه شمالی قشم (خلیج فارس) شوید. در میدان درگهان به‌سمت جنوب حرکت کنید و در میدان فرودگاه به‌سمت غرب (روستای تنبان) برانید. در دوراهی مسیر سمت چپ را پیش بگیرید تا به شهرک جدید گوزین و مقصد برسید. 

بومگردی میرزا به جنگل‌های حرا قشم نزدیک است. پرنده‌نگری در این بخش از جزیره بسیار خاطره‌انگیز خواهد بود. بازار قدیم درگهان، دره تندیس‌ها، ساحل نقاشه، جاده عشق و تنگه چاهکوه از دیدنی‌های اطراف این اقامتگاه هستند.

آلاچیق شناور در قشم

منبع عکس: وب‌سایت جاباما

اقامتگاه بومگردی و رستوران میرزا در زمینی به وسعت ۲,۰۰۰ متر مربع احداث شده است. آقای «محمد ایمانی» مدیریت این مجموعه را بر عهده دارند. تنوع در ویژگی‌های اتاق‌ها، بهره‌گیری از معماری و مصالح بومی، خدمات رفاهی و تفریحی مطلوب و مشتری مداری این مجموعه را در میان میهمانان محبوب کرده‌اند. باغچه و فضای سبز زیبا، بالکن‌های مفرش و دنج، تاب‌های پارچه‌ای روبه‌روی اتاق‌ها، اجرای موسیقی شبانه و نظافت مطلوب اتاق‌ها (سرویس روزانه اتاق) حس خوشایندی را در زمان اقامت در این بومگردی رقم می‌زنند. 

رزرو در بومگردی میرزا به‌همراه صبحانه خواهد بود. رستوران مجموعه لذیذ‌ترین غذاهای محلی و دریایی را تهیه و طبخ می‌کند و میهمانان از بابت تهیه غذا دغدغه‌ای ندارند.

بومگردی میرزا

منبع عکس: وب‌سایت جاباما

برگزاری تورهای تفریحی گشت در جزیره و برنامه‌های تفریحی همچون جت اسکی، قایق‌سواری، موج‌سواری، پدل برد، غواصی و آلاچیق شناور روی آب از خدمات جانبی مدیریت بومگردی میرزا هستند. این اقامتگاه پارکینگ اختصاصی برای میهمان‌ها دارد و اتاق‌ها به سیستم سرمایش (کولر گازی) مجهز هستند. 

فعالیت‌هایی همچون استعمال دخانیات و برگزاری مراسم در اقامتگاه میرزا مجاز است. ورود حیوانات خانگی به بومگردی ممنوع خواهد بود. بومگردی میرزا گروه‌های مجردی را پذیرش می‌کند.

منبع عکس‌‌ها: وب‌سایت جاباما

بومگردی میرزا درمجموع هشت واحد ۳۶ متری با امکانات و تجهیزات متفاوت دارد. این اقامتگاه برای یک شب اقامت نفر اضافه (در بهار ۱۴۰۲) مبلغ ۴۰۰,۰۰۰ تومان دریافت می‌کند. جدول قیمت و اطلاعات واحدها به شرح زیر است:

نام واحدظرفیت کل امکاناترنج قیمت (تومان)
سه تخت (چهار واحد)سه نفر پایه + دو نفر اضافهیک تخت دو نفره، یک تخت یک نفره، سرویس فرنگی، حمام، یخچالاز ۱,۲۰۰,۰۰۰ تا ۲,۶۰۰,۰۰۰
دو تخته (چهار واحد)دو نفر پایه + دو نفر اضافهیک تخت دونفره، یخچال، سرویس فرنگی و حمام از ۸۰۰,۰۰۰ تا ۱,۳۰۰,۰۰۰
چهار نفرهچهار نفر پایه + چهار نفر اضافههشت رختخواب سنتیاز ۱,۱۰۰,۰۰۰ تا ۱,۵۰۰,۰۰۰
مسترچهار نفر پایه + یک نفر اضافهیک تخت دو نفره، دو تخت یک نفره، سرویس فرنگی و حماماز ۱,۴۴۰,۰۰۰ تا ۲,۰۰۰,۰۰۰

منبع جدول: وب‌سایت جاباما / موضوع: جدول انواع واحدها، ویژگی‌ها و هزینه یک شب اقامت در بوم گردی نخل ناخدا (بهار ۱۴۰۲)

اقامتگاه بوم گردی صفا آباد

 • آدرس: روستای گوزین، جاده نخلستان (مشاهده روی نقشه)
 • شماره تماس: ۰۹۳۶۴۴۴۴۷۹۳
 • اینستاگرام: safaabadqeshm@
 • رده قیمتی: متوسط (اقتصادی)
 • ساعت ورود: ۱۴
 • ساعت خروج: ۱۲

بومگردی صفا آباد قشم

منبع عکس: وب‌سایت جاباما

مجموعه گردشگری صفا آباد قشم در سال ۱۳۹۹ در زمینی به وسعت ۱۵,۰۰۰ متر مربع افتتاح شده است. این اقامتگاه، رستوران و تالار در روستای گوزین جزیره قرار دارد. فاصله مجموعه از مرکز قشم حدود ۶۲ کیلومتر (۵۲ دقیقه رانندگی) و از فرودگاه هشت کیلومتر (۱۰ دقیقه رانندگی) است.

برای دسترسی به بومگردی صفا آباد (از مرکز قشم) باید وارد بزرگراه خلیج فارس شوید، تا دوراهی شهر لافت پیش بروید و در دوراهی مسیر جنوب را در پیش بگیرید تا به جاده نخلستان (سمت راست جاده) برسید. بومگردی در انتهای این جاده قرار دارد. برای دسترسی از فرودگاه در میدان (فرودگاه) به‌سمت تنبان حرکت کنید، از شرق شهرک جدید گوزین بگذرید و سپس وارد خروجی جاده نخلستان شوید. ساختمان مجموعه از بیرون شبیه قلعه طراحی شده است و سردر بزرگی دارد.

محوطه بومگردی صفا آباد

منبع عکس: وب‌سایت جاباما

جنگل‌های حرای قشم و اسکله گردشگری حرا در فاصله اندگی از مجموعه گردشگری صفا آباد و در غرب آن واقع شده‌اند. بندر لافت، بازار سنتی درگهان، پارک آبی گوزین، ساحل نقاشه و جاده عشق دیدنی‌های اطراف بومگری صفا آباد هستند.

بومگردی صفاآباد خدمات و فضای ویژه‌ای برای برگزاری مراسم، در اختیار میهمانان قرار می‌دهد

آقای «طیب مفیدی» مدیریت مجموعه گردشگری صفا آباد را بر عهده دارند. در ساخت این اقامتگاه تلفیقی از سبک سنتی و مدرن به‌کار رفته است. در نظر گرفتن نظر میهمانان، رفتار صمیمانه و خون‌گرمی پرسنل، نظافت مطلوب و خدمات رفاهی جانبی با کیفیت نکات مثبت مجموعه محسوب می‌شوند. رستوران فعال با منوی متنوعی از انواع غذاهای ایرانی، کباب، فست‌فود و دریایی، کافی‌شاپ به‌روز، حیاط زیبا و با صفا با میزهای راحت برای شب‌نشینی و استراحت بعد از تفریح و اجرای موسیقی محلی شبانه خدمات رفاهی مجموعه هستند. رزرو در این بومگردی به‌همراه صبحانه خواهد بود.

بومگردی صفا آباد قشم

منبع عکس: وب‌سایت جاباما

بومگردی صفا آباد گروه‌های مجردی را پذیرش می‌کند. ورود حیوانات خانگی به این مجموعه ممنوع است. این اقامتگاه شرایط و امکانات لازم برای برگزاری مراسم‌های دوستانه و خانوادگی میهمانان را فراهم می‌کند. امکان سفارش و استفاده از قلیان در بومگردی صفا آباد وجود دارد. در این مجموعه نمایشگاه و فروشگاه محصولات و صنایع دستی بومی قشم فعال است. 

بومگردی صفا آباد قشم ۱۶ واحد مجزا با ویژگی‌های مختلف دارد و گردشگران می‌توانند برحسب تعداد نفرات و نیاز خود یکی از آن‌ها را رزرو کنند. واحدهای اقامتی مجموعه در حاشیه محیط مرکزی و با فاصله مناسب از هم قرار گرفته‌اند و این موضوع آرامش بیشتری برای میهمانان فراهم می‌کند. اتاق‌ها به یخچال، چای‌ساز، سینک، اتو و میز اتو، سیستم سرمایش (کولر گازی) و گرمایش (بخاری برقی)، سرویس فرنگی و حمام مجهز هستند.

منبع عکس‌ها: وب‌سایت جاباما

بومگردی صفا آباد برای یک شب اقامت نفر اضافه (در بهار ۱۴۰۲) مبلغ ۵۰۰,۰۰۰ تومان دریافت می‌کند. جدول قیمت و اطلاعات واحدها به شرح زیر است:

نام واحدزیر بنا (متر مربع)ظرفیت کل امکاناترنج قیمت (تومان)
دو تخته (چهار واحد)۳۵دو نفر پایه + یک نفر اضافهدو تخت یک نفرهاز ۱,۴۴۰,۰۰۰ تا ۱,۶۰۰,۰۰۰
واحد دوتخته یک ۳۰دو نفر پایه + یک نفر اضافهدو تخت یک نفره، مبل دو نفره، تلویزیون۱,۵۰۰,۰۰۰
واحد پنج تخته (سه واحد)۶۰پنج نفر پایه + سه نفر اضافهیک‌خوابه (دو تخت در اتاق، دو تخت پشت پارتیشن و یک تخت در حال)، مبل دو نفره و تلویزیون۲,۸۰۰,۰۰۰
واحد سه تخته (سه واحد)۳۵سه نفر پایه + یک نفر اضافهسه تخت یک نفره، مبل دو نفره، تلویزیوناز ۱,۷۰۰,۰۰۰ تا ۱,۹۰۰,۰۰۰
واحد پنج تخته (دو واحد)۶۰ متر پنج نفر پایه + یک نفر اضافهدو خوابه (دو تخت در هر اتاق و یک تخت در حال)، میز ناهارخوری، مبل دو نفره، تلویزیون۳,۰۰۰,۰۰۰
واحد چهار تخته (سه واحد)۶۰چهار نفر پایه + دو نفر اضافهیک‌خوابه (دو تخت در هر اتاق و دو تخت در حال)، مبل دو نفره، آشپرخانهاز ۲,۱۶۰,۰۰۰ تا ۲,۶۰۰,۰۰۰

منبع جدول: وب‌سایت جاباما / موضوع: جدول انواع واحدها، ویژگی‌ها و هزینه یک شب اقامت در بومگردی صفا آباد قشم (بهار ۱۴۰۲)

بوم گردی تورگن

 • آدرس: بخش مرکزی، دهستان حومه، روستای ساحلی تورگان (مشاهده روی نقشه)
 • شماره تماس: ۰۹۳۶۷۶۳۲۸۸۹
 • اینستاگرام: qeshm.tourgon@
 • رده قیمتی: ارزان
 • ساعت ورود: ۱۴
 • ساعت خروج: ۱۲

بومگردی تورگن قشم

منبع عکس: وب‌سایت جاباما

اقامتگاه بومگردی تورگن در شرق جزیره قشم و در روستای ساحلی تورگان واقع شده است. فاصله اندک اقامتگاه از ساحل (۵۰۰ متر، پنج دقیقه پیاده‌روی) و مرکز شهر قشم ( ۱۰ کیلومتر، ۱۲ دقیقه رانندگی)، سادگی و فضای سنتی خانه و همچنین برخورد حمایتگرانه و محترمانه میزبان از نکاث مثبت این بومگردی در نظر میهمانان هستند. بوم گردی تورگن از فرودگاه قشم ۴۱ کیلومتر (۴۱ دقیقه رانندگی) فاصله دارد. این اقامتگاه نزدیک‌ترین بومگردی به شهر قشم است.

برای دسترسی به بومگردی تورگن (از مرکز قشم) باید وارد بلوار آزادگان جنوبی شوید. در ادامه مسیر جاده دریا (جاده ساحل جنوبی قشم) را ادامه دهید تا بعد از خروجی دفاری به روستای تورگان برسید. برای دسترسی از فرودگاه باید در میدان وارد خروجی اول شوید و قبل از رمکان در دوراهی را راست بپیچید. از نخل گل و برکه خلف بگذرید تا به جاده ساحلی دریا برسید. این جاده شما را به روستای تورگان می‌رساند.

غار خربس قشم

منبع عکس: گوگل مپ / عکاس: محسن قراخانی

غار خربس، ساحل تورگان، دره ستارگان، بام دفاری، گورستان تاریخی روستای همیری، پارک ساحلی آفتاب قشم از دیدنی‌های اطراف بوم گردی تورگن هستند. 

بوم گردی تورگن خانه‌ای قدیمی و کاه‌گلی به وسعت ۱,۵۰۰ متر مربع است. میزبان این اقامتگاه آقای «شبخه نحوی» هستند. این خانه زیبا سه واحد برای اجاره دارد. سرویس بهداشتی عمومی ایرانی در حیاط، سیستم سرمایش کولر گازی و پنکه، آشپرخانه عمومی، میز پینگ‌پنگ و باربیکیو از امکانات عمومی این اقامتگاه هستند. برای نفرات اضافه اتاق‌ها رختخواب سنتی در نظر گرفته شده است. اجرای موسیقی زنده و برگزاری شب‌نشینی‌های مفرح حضور در این بومگردی را دانشین‌تر می‌کند. 

در بومگردی تورگن استعمال دخانیات و برگزاری مراسم مجاز است. این بومگردی گروه‌های مجردی را نیز پذیرش می‌کند. ورود حیوانات خانگی به داخل بومگردی ممنوع است. 

منبع عکس‌ها: وب‌سایت جاباما

جدول قیمت و اطلاعات واحدهای بومگردی تورگن به شرح زیر است:

نام واحدزیر بنا (متر مربع)ظرفیت کل امکاناترنج قیمت (تومان)هزینه نفر اضافه (تومان)
ساحل۲۰چهار نفر پایه + دو نفر اضافهیک تخت دونفره، دو تخت یک نفره، سرویس ایرانی و حماماز ۱,۲۰۰,۰۰۰ تا ۱,۶۰۰,۰۰۰۱۵۰,۰۰۰
دریا۵۰۱۰ نفر پایه + پنج نفر اضافه۱۵ رختخواب سنتی، یخچال، سرویس فرنگی و حماماز ۲,۵۰۰,۰۰۰ تا ۳,۰۰۰,۰۰۰۲۰۰,۰۰۰
موج۲۵چهار نفر پایه + دو نفر اضافهدو تخت دو نفره، یخچال، سرویس ایرانی و حماماز ۱,۲۰۰,۰۰۰ تا ۱,۶۰۰,۰۰۰۲۰۰,۰۰۰

منبع جدول: وب‌سایت جاباما / موضوع: جدول انواع واحدها، ویژگی‌ها و هزینه یک شب اقامت در بومگردی تورگن (بهار ۱۴۰۲)

بوم گردی دهلیز قشم

 • آدرس: بخش حرا، دهستان سلخ، روستای دهخدا (مشاهده روی نقشه)
 • شماره تماس: ۰۹۱۷۹۵۵۶۰۴۱
 • رده قیمتی: ارزان
 • ساعت ورود: ۱۴
 • ساعت خروج: ۱۲

بومگردی دهلیز قشم

منبع عکس: وب‌سایت جاباما

بومگردی دهلیز قشم (بادلا) از خانه‌های قدیمی و سنتی در روستای دهخدا قشم است. این بومگردی حدود ۵۸ کیلومتر (۶۲ دقیقه رانندگی) با مرکز قشم و حدود ۱۱ کیلومتر (۱۷ دقیقه رانندگی) با فرودگاه دیرستان قشم فاصله دارد. برای دسترسی به اقامتگاه دهلیز از مرکز قشم باید از بزرگراه خلیج فارس استفاده کنید و با رسیدن به درگهان به سوی جنوب برانید. در میدان فرودگاه به‌سمت غرب حرکت کنید. از جنوب گوزین بگذرید تا به روستای دهخدا (سمت چپ جاده) برسید.

منطقه حفاظت‌شده جنگل حرا، پارک دهخدا، اسکله طبل، بازار قدیم درگهان، روستای تاریخی لافت و دره تندیس‌ ها از دیدنی‌های نزدیک به بوم گردی دهلیز هستند. 

بومگردی دهلیز قشم

منبع عکس: وب‌سایت جاباما

این بومگردی ۷۰۰ متر زیربنا و سه واحد (با ظرفیت‌های مختلف) برای اقامت دارد. «محمد ایمانی» میزبان خون‌گرم بومگردی دهلیز است. همه اتاق‌ها سرویس بهداشتی ایرانی و حمام اختصاصی دارند. سیستم سرمایش مجموعه کولر گازی و سیستم گرمایش آن بخاری برقی است. آلاچیق، رستوران و تاکسی سرویس از جمله خدمات رفاهی بوم گردی دهلیز هستند.

در بومگردی دهلیز استعمال دخانیات مجاز است، از ورود حیوانات خانگی جلوگیری می‌شود و برگزاری مراسم مجاز نیست. این اقامتگاه امکان پذیرش گروه‌های مجردی را ندارد. 

منبع عکس‌ها: وب‌سایت جاباما

جدول قیمت و اطلاعات واحدهای اقامتگاه بوم گردی دهلیز (بادلا) به شرح زیر است:

نام واحدزیر بنا (متر مربع)ظرفیت کل امکاناترنج قیمت (تومان)
کوشکن۱۷دو نفریک تخت دو نفرهاز ۴۶۵ تا ۵۵۰,۰۰۰
مجلس۱۷چهار نفریک تخت دو نفره، دو رختخواب سنتیاز ۱,۳۰۲,۰۰۰ تا تا ۱۷۰۰,۰۰۰
ساوات-سه نفریک تخت دو نفره، یک رختخواب سنتیاز ۲۸۲,۰۰۰ تا ۳۵۰,۰۰۰

منبع جدول: وب‌سایت جاباما / موضوع: جدول انواع واحدها، ویژگی‌ها و هزینه یک شب اقامت در بومگردی دهلیز قشم (بهار ۱۴۰۲)

اقامتگاه بوم گردی چوک ناخدا قشم

 • آدرس: مرکز بخش حرا، شهر طبل (مشاهده روی نقشه)
 • شماره تماس: ۰۹۱۷۰۹۹۶۸۳۵ 
 • اینستاگرام: boomgardi_chooknakhoda@
 • رده قیمتی: متوسط (اقتصادی)
 • ساعت ورود: ۱۴
 • ساعت خروج: ۱۲

بمگردی چوک ناخدا

منبع عکس: وب‌سایت جاباما

بومگردی چوک ناخدا خانه‌ای سنتی به وسعت ۶۵۰ متر مربع در شهر ساحلی طبل است. این اقامتگاه با مرکز قشم حدود ۷۱ کیلومتر (۵۹ دقیقه رانندگی) و با فرودگاه قشم حدود ۱۹ کیلومتر (۱۹ دقیقه رانندگی) فاصله دارد. برای دسترسی به بومگردی چوک ناخدا وارد بزرگراه خلیج فارس شوید. در درگهان به سوی جنوب حرکت کنید تا به میدان فرودگاه برسید. در میدان از خروجی اول به سوی تنبان و شهرک جدید گوزین برانید. شهر طبل بعد از روستای سهیلی واقع شده است. 

پارک و اسکله طبل، جنگل حرا، بام قشم، دره تندیس‌ها، ساحل گامبرون، چاکاویر و روستای گوران از دیدنی‌های نزدیک به بومگردی چوک ناخدا هستند. 

چوک ناخدا

منبع عکس: وب‌سایت جاباما

میزبان بوم گردی چوک ناخدا آقای مهربان خون‌گرمی به نام «عبدالطیف امینی» است. پارکینگ اختصاصی، تاکسی سرویس، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی و حمام مشترک، سیستم گرمایش بخاری برقی و سیتم سرمایش کولر گازی و پنکه، یخچال مشترک و باربیکیو از امکانات رفاهی مجموعه چوک ناخدا هستند. در این بومگردی اتاق‌ها روزانه نظافت می‌شوند. برای نفرات اضافه اتاق‌ها رختخواب سنتی در نظر گرفته شده است. واحد‌های «گاهی» و «سهیلی» شرایط رفاهی یکسان دارند و تنها در دیزاین اتاق‌ها متفاوت هستند. 

میهمانان چوک ناخدا می‌توانند با هماهنگی قبلی و پرداخت هزینه جداگانه از سرویس صبحانه، ناهار و شام استفاده کنند. برگزاری تورهای گردشگری و تفریحات آبی از خدمات جانبی این اقامتگاه سنتی هستند. استعمال دخانیات و برگزاری مراسم در بومگردی چوک ناخدا مجاز است. این مجموعه اقامتی امکان پذیرش گروه‌های مجردی را دارد و ورود حیوانات خانگی به آن ممنوع است. 

منبع عکس: وب‌سایت جاباما

جدول قیمت و اطلاعات واحدهای بوم گردی چوک ناخدا به شرح زیر است:

نام واحدزیر بنا (متر مربع)ظرفیت کل امکاناترنج قیمت برای یک شب اقامت (تومان)
دو دری۳۰پنج نفر پایه + سه نفر اضافههشت رخت‌خواب سنتیاز ۱,۰۸۰,۰۰۰ تا ۱,۶۰۰,۰۰۰۱۰۰,۰۰۰
کلبه ای۲۵دو نفر پایه + دو نفر اضافهیک تخت دونفره، سرویس فرنگی و حماماز ۱,۰۸۰,۰۰۰ تا ۱,۳۰۰,۰۰۰۳۰۰,۰۰۰
گاهی۲۰دو نفر پایه + دو نفر اضافهیک تخت دو نفرهاز ۹۰۰,۰۰۰ تا تا ۱,۱۰۰,۰۰۰۳۰۰,۰۰۰
سهیلی۲۰دو نفر پایه + دو نفر اضافهیک تخت دو نفرهاز ۹۰۰,۰۰۰ تا ۱,۱۰۰,۰۰۰۳۰۰,۰۰۰

منبع جدول: وب‌سایت جاباما / موضوع: جدول انواع واحدها، ویژگی‌ها و هزینه یک شب اقامت در بومگردی چوک ناخدا (بهار ۱۴۰۲)

اقامتگاه بومگردی مالوک

 • آدرس: مرکز بخش حرا، شهر طبل، روستای ملکی (مشاهده روی نقشه)
 • شماره تماس: ۰۹۱۷۳۶۳۹۶۳۷
 • رده قیمتی: متوسط (اقتصادی)
 • ساعت ورود: ۱۴
 • ساعت خروج: ۱۲

بومگردی مالوک قشم

منبع عکس: وب‌سایت جاباما

اقامتگاه مالوک در روستای ملکی شهر طبل قرار دارد. «مالوک» نام نوعی صدف دریایی در گویش محلی است. تمیزی اتاق‌ها، نو بودن وسایل، برخورد محترمانه و دوستانه پرسنل و نزدیک بودن به جاذبه‌های طبیعی قشم دلایل رضایت میهمانان این مجموعه هستند. 

بومگردی مالوک حدود ۷۵ کیلمتر (یک ساعت رانندگی) با مرکز شهر قشم و حدود ۲۳ کیلومتر (۲۵ دقیقه رانندگی) با فرودگاه دیرستان قشم فاصله دارد. برای دسترسی به این اقامتگاه (از شهر قشم) باید وارد بزرگراه خلیج فارس شوید و تا درگهان پیش بروید. در میدان درگهان به سوی جنوب حرکت کنید و در میدان فرودگاه از خروجی اول خارج شوید. این جاده شما را به روستای ملکی (بعد از شهر طبل) می‌رساند. 

بومگردی مالوک

منبع عکس: وب‌سایت جاباما

اقامتگاه بومگردی مالوک در زمینی به وسعت ۲,۰۰۰ متر مربع احداث شده است. آقای «عبدالجواد ایرانی» میزبان مالوک هستند. این بومگردی با ۱۲ واحد اقامتی، ظرفیت پذیرش ۵۰ میهمان را دارد. رزرو در بومگردی مالوک به‌همراه صبحانه خواهد بود. میزبان اجازه برگزاری مراسم (با هماهنگی قبلی) را می‌دهد. استعمال دخانیات در مالوک مجاز است. این بومگردی گروه‌های مجردی را پذیرش می‌کند. ورود حیوانات خانگی به اقامتگاه ممنوع است. 

همه واحدهای بومگردی مالوک یخچال، سرویس فرنگی و حمام دارند. سکوهای سیمانی مفرش برای استراحت عصرگاهی و شب‌نشینی، فضای سبز و آلاچیق از جمله ویژگی‌های محوطه این اقامتگاه هستند. اتاق‌ها به سیستم سرمایش کولر گازی و سیستم گرمایش بخاری برقی مجهز شده‌اند. یک کافی‌شاپ در مجموعه فعال است.

منبع عکس‌ها: وب‌سایت جاباما

مدیریت بومگردی مالوک برای یک شب اقامت نفر اضافه (در بهار ۱۴۰۲) مبلغ ۲۵۰,۰۰۰ تومان دریافت می‌کند. جدول قیمت و اطلاعات واحدهای مجموعه به شرح زیر است:

نام واحدزیر بنا (متر مربع)ظرفیت کل امکاناترنج قیمت برای یک شب اقامت (تومان)
واحدهای یک، چهار  و پنج۱۲دو نفریک تخت دونفره ۷۲۰,۰۰۰
واحد دو، سه، ۶، هشت، ۹ و ۱۱۱۵دو نفر پایه + یک نفر اضافهیک تخت دو نفره، یک رختخواب سنتی۷۲۰,۰۰۰
واحد هفت و ۱۰۱۲دو نفر پایه + یک نفر اضافهیک تخت دو نفره۷۲۰,۰۰۰
واحد ۱۲۲۱چهار نفردو تخت دو نفرهاز ۱,۲۰۰,۰۰۰ تا ۲,۲۰۰,۰۰۰

منبع جدول: وب‌سایت جاباما / موضوع: جدول انواع واحدها، ویژگی‌ها و هزینه یک شب اقامت در بومگردی مالوک قشم (بهار ۱۴۰۲)

اقامتگاه بومگردی فردیس قشم

 • آدرس: بخش شهاب، دهستان سوزا، روستای دیرستان، ساحل جنوبی قشم (مشاهده روی نقشه)
 • شماره تماس:  ۰۹۱۷۳۶۸۱۶۷۰
 • وب‌سایت: fardisqeshm.com
 • اینستاگرام: fardisbeach@
 • رده قیمتی: متوسط (اقتصادی)
 • ساعت ورود: ۱۴
 • ساعت خروج: ۱۲

بومگردی فردیس قشم

منبع عکس: وب‌سایت جاباما

مجموعه اقامتی فردیس قشم از اولین بومگردی‌های ساحلی قشم است و در روستای دیرستان و ساحل جنوبی قشم قرار دارد. این اقامتگاه در بهار سال ۱۳۹۶ در زمینی به مساحت ۵,۰۰۰ متر مربع افتتاح شده است. روستای زیبای نقاشه در غرب، اکوپارک جنگل‌های مانگرو در شرق، فرودگاه در شمال (فاصله سه کیلومتری) و ساحل جزیره در جنوب ( فاصله ۵۰ متری) بومگردی فردیس قرار دارند.

مجموعه فردیس در ۵۵ کیلومتری مرکز قشم واقع شده است و برای دسترسی به آن باید در بلوار آزادگان شهر قشم به سوی جنوب حرکت کنید؛ سپس وارد جاده ساحلی دریا شوید. بعد از خروجی دیرستان به بومگردی فردیس می‌رسید. برای دسترسی از فرودگاه در میدان (فرودگاه) از خروجی سوم به سوی جنوب حرکت کنید و در دوراهی به چپ بپیچید تا به بومگردی (سمت راست جاده) برسید.

اسکله کندالو، اسکله گردشگری دلفین‌های هنگام، جزیره هنگام، ساحل نقاشه، جاده عشق و پارک آبی دیرستان از دیدنی‌های نزدیک به مجموعه اقامتی فردیس قشم هستند. 

ساحل اختصاصی بومگردی فردیس قشم

منبع عکس: وب‌سایت جاباما

بومگردی فردیس اولین اقامتگاه ساحلی جزیره است و ساحل اختصاصی دارد. آقای «محمد کنعانیان» مدیریت این مجموعه را بر عهده دارند. معماری سنتی (کلبه‌های کپری) و مصالح بومی (کاه گل و چوب نخل) فضایی جذاب و دلنشین به مجموعه بخشیده است. کلبه‌ها عایق، ضدآب و رطوبت هستند.

پارکینگ اختصاصی، زمین والیبال ساحلی، آلاچیق، کافه، سایبان و میز و صندلی کنار ساحل، رستوران و تاکسی سرویس از خدمات و امکانات رفاهی بومگردی فردیس محسوب می‌شوند. طراحی و راه‌اندازی اپلیکیشن (اندرویدی) اختصاصی بومگردی فردیس قشم نشان از تلاش مدیریت این مجموعه در راستای رضایت مشتریان دارد. 

برگزاری مراسم، استعمال دخانیات و ورود حیوانات خانگی از ممنوعات بومگردی ساحلی فردیس قشم هستند. این مجموعه گروه‌های مجردی را نیز پذیرش می‌کند. اتاق‌ها به‌صورت روزانه نظافت می‌شوند. رزرو در این اقامتگاه به‌همراه صبحانه خواهد بود.

اقامتگاه فردیس درمجموع ۲۶ واحد یا کلبه با ظرفیت‌های دو (یک کلبه)، چهار (۲۴ کلبه) و هشت نفره (یک کلبه) دارد. نمای داخلی اتاق‌ها مشابه است. تمام واحدها به سیستم سرمایش (کولر گازی) و گرمایش (بخاری برقی) و یخچال مجهز هستند. سرویس فرنگی و حمام در اتاقی متصل به هر کلبه (به‌صورت اختصاصی) تعبیه شده‌اند. 

منبع عکس: وب‌سایت جاباما

اقامت کودکان زیر هفت سال در بوم گردی ساحلی فردیس رایگان است. مدیریت مجموعه برای یک شب اقامت نفر اضافه (در بهار ۱۴۰۲) مبلغ ۳۰۰,۰۰۰ تومان دریافت می‌کند. جدول قیمت و اطلاعات واحدها به شرح زیر است:

نام واحدزیر بنا (متر مربع)ظرفیت کل امکاناترنج قیمت برای یک شب اقامت (تومان)
کلبه ۲۱-دو نفر-از ۱,۰۰۰,۰۰۰ تا ۱,۵۰۰,۰۰۰
کلبه‌های یک تا ۲۰ و ۲۲ تا ۲۵۱۰چهار نفرتخت دو نفره، یخچالاز ۱,۵۰۰,۰۰۰ تا ۲,۰۰۰,۰۰۰
کلبه ۲۶-هشت نفر-از ۳,۰۰۰,۰۰۰ تا ۴,۰۰۰,۰۰۰

منبع جدول:  fardisqeshm.com / موضوع: جدول انواع واحدها، ویژگی‌ها و هزینه یک شب اقامت در بومگردی ساحلی فردیس قشم (بهار ۱۴۰۲)

خانه دوست

منبع عکس: وب‌سایت جاباما / بومگردی خانه دوست واحد - ساحل ناز

چنانچه از مردمان شریف و مهمان‌نواز قشم هستید یا تجربه اقامت در بومگردی‌های جزیره را دارید، لطفا نظرات خود را با مخاطبان کجارو به اشتراک بگذارید.

پرسش‌های متداول

معروف ترین بوم گردی های قشم کدامند؟

خانه دوست، فردیس، مانگرو، مرد ماهیگیر، پیر حرا، صفا آباد، نخل جابری، دهلیز و...

نام اولین اقامتگاه بومگردی ساحلی قشم چیست؟

بومگردی فردیس قشم

کدام بومگردی های قشم رستوران فعال در مجموعه دارند؟

بوم گردی‌های خانه دوست، مرد ماهیگیر، نخل ناخدا، دلحمید، پیر حرا، صفا آباد، چوک ناخدا و فردیس

کدام بومگردی قشم ترنسفر رایگان از فرودگاه و اسکله‌های مسافری قشم دارد؟

بومگردی نخل ناخدا با هماهنگی قبلی، خدمات ترانسفر به فرودگاه و اسکله شهید ذاکری را به مهمانان خود ارائه می‌کند.

منبع عکس کاور: 1stquest.com/ غروب بندر لافت در جزیره قشم

مطالب مرتبط:

دیدگاه