هشدار نارنجی هواشناسی برای اهالی تهران: نه کوه بروید نه کنار رودخانه

سعیده خلیلی‌صفا
سه شنبه، ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۹
هشدار نارنجی هواشناسی برای اهالی تهران: نه کوه بروید نه کنار رودخانه

اداره‌کل هواشناسی استان تهران به‌دلیل رشد قابل ملاحظه ابرهای همرفتی و فعالیت سامانه بارشی، هشدار نارنجی برای پایتخت صادر کرد.

اداره‌کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار نارنجی رنگ از رشد قابل‌ملاحظه ابرهای همرفتی و فعالیت سامانه بارشی و رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید، در نواحی مستعد احتمال بارش تگرگ از چهارشنبه تا پنجشنبه (۱۲ و ۱۳ مردادماه) در مناطق شمالی به‌ویژه ارتفاعات استان تهران خبرداد.

بر اثر این مخاطره، جاری شدن روان‌آب، آبگرفتگی بعضی معابر، سیلابی شدن رودخانه‌های فصلی و مسیل‌ها، رخداد صاعقه، احتمال خسارت در اثر وزش باد شدید لحظه‌ای، رخداد مه و کاهش شعاع دید در ارتفاعات و گردنه‌های کوهستانی، اختلال در آمد و شد به‌ویژه در جاده‌های کوهستانی امکان شکستن درختان فرسوده و آسیب به صنایع و بخش‌های مختلف کشاورزی و وزش باد شدید در نواحی جنوبی و غرب استان پیش‌بینی می‌شود.

همچنین شهروندان از پارک خودرو در کنار درختان فرسوده خودداری کنند و نسبت به مستحکم سازی سازه‌های موقت مانند پوشش گلخانه‌ها و تابلوهای تبلیغاتی توجه لازم را داشته باشند.

هشدار نارنجی‌رنگ سازمان هواشناسی زمانی صادر می‌شود که طبق پیش‌بینی‌ها پدیده‌ای جوی اثرات منفی به‌دنبال داشته باشد و خسارت‌های احتمالی را سبب شود. این هشدار به‌منظور آماده‌باش دستگاه‌های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت‌زا صادر می‌شود.

عکس کاور: خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط:

    دیدگاه