آموزش کسب درآمد از یوتیوب

بخش تبلیغات
شنبه، ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۰
آموزش کسب درآمد از یوتیوب

در سال‌های اخیر محتوای ویدئویی یکی از روش‌های بازاریابی بسیار مطرح در سراسر دنیا است و کسب درآمد از یوتیوب روش بسیار پردرآمدی محسوب می‌شود. 

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ کجارو در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

در ابتدا برای اینکه بتوانیم کانال خود را در قسمت درآمدزایی یوتیوب ثبت کنیم و در واقع یوتیوب ما را به‌عنوان کانالی بشناسد که می‌تواند درآمد کسب کند، باید دو شرط اساسی داشته باشیم.

چطور درآمدزایی با یوتیوب را شروع کنیم؟

اولین شرط شروع درآمدزایی در یوتیوب این است که ۱۰۰۰ سابسکرایبر یا مشترک در کانال یوتیوب خود داشته باشیم.

دومین شرط در مسیر آموزش کسب درآمد از یوتیوب این است که کانال یوتیوبی که می‌خواهد درآمدزایی داشته باشد باید چهار هزار ساعت یا ۲۴۰ هزار دقیقه واچ تایم داشته باشد. این شرط بدین معنی است که ویدئوهای کانال شما باید به این میزان دیده شده باشند. اما به دست آوردن این چهار هزار ساعت شرط دیگری نیز دارد. مجموع تماشای چهار هزار ساعت باید در ۱۲ ماه گذشته باشد و در واقع یوتیوب میزان تماشا را نهایتا تا ۱۲ ماه قبل حساب می‌کند.

اگر در ماه ۱۵ فعالیت به چهار هزار ساعت رسیده باشید، یوتیوب از ماه سوم تا ۱۵ را بررسی می‌کند.

آموزش کسب درآمد از یوتیوب  

برای اینکه بفهمیم تاکنون چه میزان از این دو شرط آموزش کسب درآمد از یوتیوب  محقق شده است راه ساده‌ای وجود دارد. کافی است وارد داشبورد یوتیوب شوید و از قسمت سمت چپ monetization را باز کنید. در این قسمت هم میزان ساعت تماشا و هم تعداد مشترکان نمایش داده می‌شود. در این بخش همچنین یوتیوب اعلام کرده است که با رسیدن به شرایط مورد نظر این سایت طی ایمیلی به شما اعلام خواهد کرد تا بتوانید برای پیوستن به برنامه youtube partner program درخواست خود را ثبت کنید.

رپورتاژ

پس از رسیدن به شرایط گفته شده در مرحله اول آموزش کسب درآمد از یوتیوب  باید قوانین و شرایط یوتیوب را تایید و درخواست خود را ارسال کنید. در مرحله بعدی باید حساب ادسنس را وصل کرده و منتظر ایمیل یوتیوب بمانید.

در بخش سوم یوتیوب کانال شما را بررسی می‌کند تا بفهمد شرایط مورد نیاز را دارید یا خیر. این مرحله ممکن است چند روز طول بکشد.

برای اینکه در این مرحله تایید شوید باید قوانین گوگل و یوتیوب را رعایت کنید.

یکی از مهم‌ترین قوانین رعایت کپی رایت در این مسیر است. کانال شما نباید مشکل کپی رایت داشته باشد و در زمان درخواست اگر چنین مشکلی داشته باشید، کانال شما تایید نخواهد شد.

ویدئوهای پربازدید از جمله مواردی است که توسط یوتیوب بررسی می‌شود. تم و شرایط کلی کانال شما نیز توسط یوتیوب بررسی می‌شود و ممکن است اگر تم مشخصی برای فعالیت نداشته باشید، کانال شما رد بشود. فراموش نکنید در صورت داشتن پیش زمینه کلی در کانال مخاطبان شما نیز راضی‌تر خواهند بود.

مثلا اگر ویدئوی اول در مورد آموزش باشد و ویدئوی دوم ویدئویی خنده دار ممکن است، کانال شما تایید نشود؛ چراکه یک تم و پیش زمینه مشخص و واحد ندارد.

فعالیت مستمر و جدیدترین ویدئوهای شما نیز بررسی می‌شود تا یوتیوب مطمئن شود شما در حال فعالیت هستید و به‌صورت اتفاقی به این عدد نرسیده‌اید. فعالیت مداوم باعث می‌شود احتمال تایید شما بیشتر شود.

بررسی ویدئویی که بیشترین واچ تایم را داشته است نیز یکی دیگر از موارد است چراکه ممکن است ویدئوهای مختلف شما بازدید پایین داشته باشند و فقط یک ویدئو پربازدید باشد.

تیترها و توضیحات ویدئوهای مختلف شما نیز از جهت تطبیق با قوانین نیز بررسی می‌شوند تا امکان تایید کانال فراهم شود.

قانون نانوشته در مسیر آموزش کسب درآمد از یوتیوب

یکی از قوانین نانوشته مهمی که توسط یوتیوب بررسی می‌شود و باید از آن در مسیر آموزش کسب درآمد از یوتیوب در ایران مطلع باشید  بازنشر ویدئوهای دیگران حتی بدون حق کپی رایت است. اگر ویدئوی دیگران را بازنشر کنید چون ارزش افزوده‌ای برای کاربران ندارد یوتیوب کانال شما را تایید نخواهد کرد و به این محتوا پولی پرداخت نمی‌کند.

رپورتاژ

اگر کانال شما به‌دلایل مختلف تایید نشود یوتیوب به شما ۳۰ روز فرصت می‌دهد تا بتوانید مشکلات گفته شده را رفع کنید و دوباره برای پولی شدن درخواست دهید و بتوانید کسب درآمد کنید.

شرکت‌های واسطه یکی از راه‌های ساده برای کسب درآمد از یوتیوب است که می‌توانید با استفاده از آن‌ها کانال خود را پولی کرده و درآمد کسب کنید.

بعد از فعال شدن پولی شدن کانال یوتیوب گزینه ماناتایز هم اضافه می‌شود. بعد از کلیک کردن روی ان گزینه‌های مختلف وضعیت تبلیغ و بنرهای مختلف نمایش داده می‌شود که می‌توانید تیک‌های آن‌ها را تغییر دهید.

شما در این قسمت می‌توانید تبلیغی استفاده کنید که بازدیدکننده می‌تواند آن‌ها را رد کند یا نتواند آن‌ها را رد کند.

تمام ویدئوهایی که بالاتر از یک میزان مشخص باشند می‌تواند در اواسط پخش نیز تبلیغ نمایش دهند.  برای این کار کافی است گزینه مربوط را انتخاب کنید و زمان‌های مورد نظر خود برای نمایش تبلیغ را انتخاب کنید. البته باید توجه کنید که نباید تعداد این تبلیغات زیاد باشد چراکه ممکن است بازدیدکننده به‌صورت کلی از دیدن ویدئو منصرف شود.

موضوعات مناسب یوتیوب

برای اینکه بتوانید از یوتیوب درآمدزایی کنید باید موضوعات موردعلاقه مخاطبان را به‌عنوان موضوع کانال خود انتخاب کنید.

آموزش و آشپزی و نیز ورزش و بدن‌سازی از جمله مواردی است که طرفداران زیادی دارد و با استفاده از آموزش آن‌ها می‌توانید مخاطبان زیادی کسب کنید.

تجهیزات مورد نیاز

برای اینکه کار در یوتیوب را شروع کنید باید تصویر و صدایی که ضبط می‌کنید کیفیت نسبتا مطلوبی داشته باشد. نیازی نیست که در ابتدای کار با تجهیزات گران قیمت کار را شروع کنید بلکه می‌توانید با میکروفونی ساده و گوشی هوشمند خود کارتان را آغاز کنید و با پیش رفتن در تولید ویدئو ابزارهای خود را نیز تجهیز کنید. رعایت مواردی مانند کپی رایت موسیقی‌های استفاده شده در ویدئوها از جمله مهم‌ترین شرایط فعالیت در یوتیوب است.

میزان درآمد از یوتیوب

یوتیوب به ویدئوها و کانال های مختلف مبالغ مختلفی را اختصاص می‌دهد. تعرفه درآمد از یوتیوب از حدود ۲ دلار به‌ازای هر ۱۰۰۰ ویو شروع می‌شود و ممکن است برخی از ویوهای شما نیز توسط یوتیوب حذف شود. هرچه کیفیت ویدئو و کانال بیشتر باشد این تعرفه بالاتر نیز می‌رود. برای خواندن راهنمای کامل کسب درآمد از یوتیوب به مجله اینترنت چک مراجعه کنید.

برچسب‌ها تبلیغات

دیدگاه