آغاز برنامه‌های رویداد ساری ۲۰۲۲ در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران

پوریا  محمدی پیوند
سه شنبه، ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۵
آغاز برنامه‌های رویداد ساری ۲۰۲۲ در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران

با اعلام سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران، برنامه‌های رویداد ساری ۲۰۲۲ در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته در تهران آغاز خواهد شد.

مهدی ایزدی، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران، با بیان اینکه پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران در پیش است،  اظهار کرد:

نگاه ما به این نمایشگاه علاوه بر همه کارکردهای نمایشگاهی‌ و ایجاد روابط بین فعالان حوزه‌های گردشگری، با توجه به انتخاب ساری و مازندران به‌عنوان پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو در سال ۲۰۲۲ متفاوت از سال‌های گذشته است.

ایزدی نمایشگاه گردشگری تهران را فرصت جریان‌سازی و آغازی برای رویداد ساری ۲۰۲۲ دانست و اعلام کرد که مازندران با تمام توان خود و ترکیبی کاملا متفاوت در ساختار و محتوا در این نمایشگاه حضور خواهد داشت. وی در این رابطه افزود:

رویکرد و محور اصلی ما نیز در این دوره از نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران رویداد بین‌المللی ساری ۲۰۲۲ است و برگزاری هر برنامه از سوی مازندران در این نمایشگاه مرتبط با جریان‌سازی این رویداد خواهد بود.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران با اشاره به اهمیت رویداد بین‌المللی ساری ۲۰۲۲ و پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو، معرفی شهرها و روستاهای ثبت ملی صنایع‌دستی، معرفی ظرفیت‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری و همچنین معرفی میراث‌معنوی و آیین‌های مازندران را بخشی از غرفه متفاوت مازندران در نمایشگاه تهران معرفی کرد و گفت:

با توجه به توان بالای هنرمندان موسیقی و همچنین اهمیت معرفی ساز دوتار مازندرانی که در کنار دیگر سازهای دوتار ایران در فهرست میراث‌جهانی به ثبت رسیده است، چهار گروه حرفه‌ای موسیقی مازندرانی بر اساس برنامه از پیش تعیین شده به اجرای نغمات و منظومه‌های مازندرانی خواهند پرداخت.

مهدی ایزدی نمایش آثار شاخص و دارای مهر اصالت هنرمندان صنایع‌دستی استان را در غرفه مازندران نیز از دیگر برنامه‌های مدنظر برای غرفه مازندران عنوان کرد و اذعان داشت:

در کنار این بخش‌های روتین که در دوره‌های گذشته نیز مورد توجه قرار داشت، امسال تالار گفتمان رویداد ساری ۲۰۲۲ و بخش معرفی موزه‌های استان و حضور مجازی آن‌ها نیز در غرفه مازندران برپا می‌شود.

شایان ذکر است که پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران از ۹ تا ۱۲ بهمن ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی برگزار می‌شود. غرفه مازندران در سالن ۳۸B میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

منبع ایرنا
برچسب‌ها نمایشگاه

دیدگاه