برگزاری سومین جشنواره ایده‌ها و محصولات نوآورانه برای حفاظت از تالاب‌های ایران

تیم  کجارو
شنبه، ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۰
برگزاری سومین جشنواره ایده‌ها و محصولات نوآورانه برای حفاظت از تالاب‌های ایران

سومین جشنواره ایده‌ها و محصولات نوآورانه با تاکید بر جلب مشارکت مردم در حفاظت و احیای تالاب‌های کشور برگزار می‌شود.

طرح حفاظت از تالاب‌های ایران، سومین جشنواره ایده‌ها و محصولات نوآورانه با تاکید بر جلب مشارکت مردم در حفاظت و احیا تالاب‌های کشور با الویت دریاچه ارومیه و تالاب‌های اقماری آن برگزار می‌کند.

موضوع محوری این جشنواره معیشت‌های پشتیبان تالاب است. تمرکز بر این موضوع در راستای حفظ منابع طبیعی میان جوامع محلی و تالاب با نگاه توسعه پایدار است تا بتوان با پیشبرد این نگاه، فشار را از محیط طبیعی تالاب کم کرد.

محورهای جشنواره شامل «ابزارهای نوین در آموزش، اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌ سازی در حوزه معیشت پشتیبان تالاب»، «راهبردها، راهکارها و شیوه‌های نوآورانه در شناسایی معیشت‌های پیشتیبان تالاب»، «طرح‌های مبتکرانه معیشت‌های پیشتیبان تالاب»، «بهره‌برداری از خدمات اکوسیستمی در معیشت‌های پشتیبان و سازگار تالاب»، «راهکارهای تسریع و تسهیل توسعه معیشت‌های پیشتیبان تالاب‌ها در جوامع محلی» و «راهکار مبتکرانه بازاریابی و برندسازی محصولات و تولیدات معیشت‌های پشتیبان تالاب» است.

رپورتاژ

سومین جشنواره ایده‌ها و محصولات نوآورانه در دو بخش ایده‌های مستقل و استارتاپ از تاریخ ۲۲ تا ۲۵ شهریور ماه سالجاری برگزار خواهد شد و در پایان از ایده‌های برتر حمایت می‌شود. علاقه‌مندان تا یکم شهریور ماه فرصت دارند در جشنواره به آدرس  http://www.fiwci.ir  ثبت‌نام کنند.   

طرح حفاظت از تالاب‌های ایران با همکاری سازمان حفاظت از محیط زیست، برنامه توسعه ملل متحد از سال ۱۳۸۴ فعالیت خود را آغاز کرد و در چند سال اخیر نیز مورد حمایت مالی دولت ژاپن برای احیاء دریاچه ارومیه قرار گرفته است. این طرح طی سال‌های فعالیت خود برنامه‌های گسترده و وسیعی را در حوضه‌های تالابی منتخب در سراسر کشور اجرا کرده است.

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها جشنواره

    دیدگاه