ورودی‌های سواحل مازندران مسدود شد

سعیده خلیلی‌صفا
سه شنبه، ۱۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۲
ورودی‌های سواحل مازندران مسدود شد

طبق اعلام مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران با توجه به آغاز موج جدید شیوع کرونا و افزایش آمار مبتلایان به کووید ۱۹ در استان، تمام ورودی‌های سواحل بسته شده است.

علی رجبی وندچالی، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران از راه‌های ورود به سواحل دریای خزر در این استان خبر داد. رجبی دراین‌باره تصریح کرد که فرمانداری‌های شهرستان‌های ساحلی با نصب بنر و پارچه نوشته در مبادی ورودی به ساحل، این موضوع را اطلاع‌رسانی کرده‌اند و لازم است شهروندان از حضور در سواحل به خاطر اجرا نشدن طرح دریا خودداری کنند.

وی در این رابطه چنین توضیح داد:

با هدف کنترل بیشتر و جلوگیری از ورود مسافران و گردشگران به سواحل دریا، ناجیان غریق و ماموران انتظامی و هلال احمر علاوه بر حضور در مناطقی که طرح دریا قبلا اجرا می شد، در دیگر نقاط حادثه خیز نیز حضور دارند تا اجازه ندهند کسانی که بدون توجه به بسته بودن ساحل وارد این منطقه می‌شوند، وارد آب شوند.

رجبی وندچالی تعداد مناطق حادثه خیز شناسایی شده در سواحل مازندران را ۳۷۶ نقطه اعلام کرد و گفت:

این مناطق که با نصب تابلو مشخص شده‌اند، برای شنا خطرناک هستند و ورود به آب و شنا کردن در این مناطق ممنوع است.

مدیرکل دفتر اجتماعی استانداری مازندران در باره وضعیت طرح دریا در مناطقی که از اوایل تیر ماه دایر شده بود، گفت:

در پی موج جدید کرونا، تمامی این طرح‌ از اوایل هفته جاری تعطیل شده‌اند و مشخص نیست تا چه زمانی باید تعطیل بمانند.

وی افزود:

طرح دریا امسال تنها در برخی شهرهای مازندران از جمله ساری، بابلسر، رویان، نوشهر و فریدون‌کنار از اول تیر ماه اجرا شد و قرار بود از نیمه دوم هم در بقیه شهرستان‌ها فعال شود که با توجه به وضع موجود متوقف شده است.

او ادامه داد:

در مناطقی از مجریان طرح دریا نسبت به استقرار چادر اقدام کرده بود، با شیوع موج جدید کرونا و با هدف جلوگیری از ورود مردم به دریا در حال جمع‌آوری آن‌ها هستند.

رجبی وندچالی از حضور حدود ۷۰۰ ناجی غریق و همچنین ۵۰۰ نفر از ماموران انتظامی و هلال احمر در نوار ساحلی استان خبر داد و گفت:

با افزایش تعداد ناجیان غریق در روزهای آینده با کمک فرمانداران در سایر شهرها، تعداد این نیروها به حدود ۹۰۰ نفر افزایش می‌یابد تا از ورود مردم به دریا جلوگیری و در صورت بروز حوادث احتمالی، امدادرسانی کنند.

وی از مسافران و گردشگران خواست با توجه به آغاز موج جدید شیوع ویروس کرونا تا حد امکان به مازندران سفر نکنند و در صورت ورود به سواحل این استان از ورود به دریا خودداری کنند تا سلامت خود و دیگران را با خطر مواجه نکنند.

مدیرکل دفتر اجتماعی استانداری مازندران با بیان اینکه ورود مردم بومی و مسافران به داخل دریا، خطر شیوع ویروس کرونا را بیش از پیش افزایش می‌دهد، گفت:

طبق بررسی‌های علمی، در صورت ورود فرد کرونایی به داخل دریا، دیگر افراد باید حداقل ۴/۵ از او فاصله بگیرند تا به این بیماری مبتلا نشوند.

پیش‌تر نیز استاندار مازندران با اشاره به سرعت بالای شیوع موج پنجم کرونا در استان، از ممنوعیت شنا در سواحل مازندران و طرح دریا خبر داده بود.

منبع ایرنا
برچسب‌ها ساحل

دیدگاه