چگونه به کانادا مهاجرت کنیم؟

بخش تبلیغات
دوشنبه، ۲۸ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۰
چگونه به کانادا مهاجرت کنیم؟

اگر دوست دارید در کشوری امن و آزاد با درآمدی فوق‌العاده و آینده‌ای روشن زندگی کنید، کانادا بهترین گزینه است.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ کجارو در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

کانادا کشوری در آمریکای شمالی است که طرفداران بسیاری دارد. اگر به مهاجرت فکر کنید، احتمالا یکی از گزینه‌های شما کانادا خواهد بود. سرزمینی دوست‌داشتنی با مردمانی خوش برخورد که از همه ملیت‌ها و فرهنگ‌های مختلف. زمستان‌های سرد و برفی، پاییزی پر از برگ‌های قرمز رنگ افرا، فستیوال ها و جشن‌های متنوع، حیات وحشی با گونه‌های خاص همچون گوزن شمالی و هزاران چیز دوست داشتنی دیگر.

اگر دوست دارید در کشوری امن و آزاد با درآمدی فوق‌العاده و آینده‌ای روشن زندگی کنید، کانادا بهترین گزینه است. شاید دانشجو هستید و می‌خواهید در دانشگاه‌های بین المللی و معتبر همچون دانشگاه تورنتو، مک گیل، مک مستر، واترلو و... درس بخوانید. شاید هم رویای کار در بازارهای کاری کانادایی را دارید. ممکن است برای سرمایه‌های خود نقشه‌های طلایی داشته باشید و بخواهید آن‌ها را در کشوری مثل کانادا بکار بگیرید. ثبت شرکت، خرید ملک، خرید بیزینس، برنامه ICT، کارآفرینی، راه‌اندازی استارتاپ، سیستم اکسپرس اینتری و بسیاری موارد دیگر هم از جمله راه‌ها و روش‌های مهاجرت به کانادا هستند.

کم هزینه‌ترین راه‌ها برای مهاجرت به کانادا کدامند؟

مطمئنا زمانی که از خودتان می پرسید چگونه به کانادا مهاجرت کنیم؟ به‌دنبال راهی هستید که کمترین هزینه، کوتاه‌ترین زمان و بهترین شرایط برای شما باشد. هزینه مهاجرت، دغدغه‌ای است که اغلب مهاجران با آن درگیر هستند.

خوب است بدانید که ارزان‌ترین روش مهاجرت به کانادا، ازدواج با یک شهروند کانادایی است. البته این روش تنها درباره کانادا صدق نمی‌کند و تمامی کشورها برای مهاجرانی که از طریق ازدواج وارد خاکشان می‌شوند، شرایط کم هزینه‌ای دارند. دلیل این امر آن است که شریک زندگی شما در خاک کانادا همه هزینه‌های شما را تقبل می‌کند و شما می‌توانید به واسطه او با پرداخت اندک هزینه‌ای اقامت و در نهایت شهروندی این کشور را به‌دست بیاورید.

پس از روش ازدواج روش تحصیلی دارای هزینه کمی است. کسانی که می‌خواهند تحصیل در کانادا را تجربه کنند، تنها باید شهریه یکسال دانشگاه و خوابگاه خودشان را جور کنند. به این ترتیب می‌توانند پس از ورود به کانادا با انجام کار دانشجویی مخارج زندگی و تحصیل ترم های بعدی را کسب کنند. برخی از دانشگاه‌ها برنامه کوآپ (CO-OP) یا تحصیل با تضمین کار را دارند. دانشجویان می‌توانند با آموزش و شرایط خاصی به بازار کار کانادا وارد شوند و کسب درآمد کنند.

رپورتاژ

بعد از تحصیل نوبت به روش کاری می‌رسد. اگر قصد کار در کانادا را داشته باشید، دولت فدرال کانادا از شما به‌خوبی استقبال می‌کند و راه‌های مهاجرتی ویژه‌ای را برایتان در نظر گرفته است. از آنجایی که این کشور با توجه به وسعت و فرصت‌های شغلی بسیار، نیروی کاری بسیار کمی دارد، از همه متقاضیان کار که دانش و تخصص لازم را داشته باشند، استقبال می‌کند. اشتغال در شرکت‌های کانادایی می‌تواند به روش‌های گوناگونی حاصل شود. شاید شما با گذاشتن رزومه کاری خود در لینکدین بتوانید توجه کارفرمایی را در کانادا جلب کنید و دعوت نامه همکاری بگیرید. شاید هم با ویزای توریستی، زمانی که برای گردش و تفریح در کانادا هستید، یک کارفرما تحت‌تاثیر مهارت کاری و تخصص شما قرار بگیرد.

 

شرایط و مدارکی که باید برای مهاجرت به کانادا داشته باشید

همان طور که می‌دانید کانادا کشوری است که در آن زبان انگلیسی رایج است. بنابراین شما برای برطرف کردن نیازهای روزانه خود و همچنین برقراری ارتباط با افراد و زندگی در این کشور، نیاز به تسلط زبان انگلیسی دارید.

نکته جالب اینجا است که زبان فرانسه نیز در کانادا رایج است و برخی از استان‌های آن همچون کبک با زبان فرانسوی ارتباط برقرار می‌کنند. بنابراین از ابتدایی‌ترین شرایطی که باید داشته باشید، این است که مدرک زبان IELTS (مدرک معتبر و بین المللی زبان انگلیسی) یا TEF (مدرک مهارت زبان فرانسه) را کسب کرده باشید.

رپورتاژ

نکته دیگر داشتن تمکن مالی مورد نیاز است. باید توان پرداخت مخارج و هزینه هایی همچون تهیه ویزا، انگشت نگاری، اخذ مدارکی همچون زبان، گرفتن وکیل مهاجرتی، بلیط هواپیما و... را در این سوی مرز کانادا داشته و در خاک کانادا، توانایی خرید یا اجازه مسکن، خوراک و پوشاک، مالیات و... را داشته باشید.

اگر برای تحصیل می‌روید، مدارک و سوابق تحصیلی، نمرات، تحقیق‌ها و پروژه‌ها و بسیاری موارد دیگر را باید ارائه دهید. اگر هم برای کار می‌روید، باید سوابق کاری، مهارت و تخصص لازم و غیره را داشته باشید. در صورتی هم که از سایر روش‌ها مثلا روش سرمایه‌گذاری در کانادا استفاده کنید، باید مدارک و شرایط ویژه آن روش را تهیه کنید.

مثلا در صورتی که سرمایه داشته باشید، داشتن مدرک زبان با نمره بالا چندان مهم نیست و می‌توانید حتی به کمک برنامه ICT مهاجرت کنید. این برنامه امکان مهاجرت بدون داشتن مدرک زبان را برای فرد متقاضی محیا می‌کند. اما شرط آن این است که سرمایه کافی، شرکتی ثبت شده در ایران، شعبه‌ای از شرکت خود در کانادا با عمری ۱۸ تا ۲۴ ماهه و نیروهای بیمه شده و گردش مالی مناسب داشته باشد. پس می‌بینید که راه‌های فراوانی وجود دارد و مهم این است که کدام‌یک برای شما مناسب ترند.

چنانچه نمی‌دانید از کجا شروع کنید و چه اقداماتی را انجام دهید، توصیه می‌کنیم که از مشاوره رایگان کارشناسان خبره موسسه مهاجرتی آتیه آفرینان ایرانیان استفاده کنید. وکلای این مجموعه دارای بیشترین تجربه و سابقه هستند. راهنمایی‌های سودمند آن‌ها شما را به‌خوبی در امر مهاجرت‌تان به کانادا یاری می‌کند و باعث می‌شود بهترین روش را در پیش بگیرید و زودتر به آرزوهایتان برسید.

مطالب مرتبط:

    دیدگاه