۹ حقیقت شگفت‌انگیز از سالاد سزار

بخش تبلیغات
دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۰
۹ حقیقت شگفت‌انگیز از سالاد سزار

سالاد سزار از سالادهای بسیار معروف و پرطرفدار ایتالیایی است که طعم خاص و عالی دارد.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ کجارو در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

سالاد سزار از محبوب‌ترین سالادها برای پذیرایی در مهمانی‌ است. سفارش سالاد سزار در میان مشتریان کسب‌وکارهای غذایی بسیار محبوب است. مزبار یک فروشگاه اینترنتی محصولات پذیرایی است که خرید سالاد سزار را برای شما بسیار آسان کرده است. شما در این سایت علاوه بر قیمت سالاد سزار، قیمت انواع فینگر فودها را هم می‌توانید ببینید و در زمانی کوتاه محصولات مورد نظرتان را سفارش و تحویل بگیرید.

این سالاد محبوب تاریخچه جالبی دارد که می‌تواند حتی خبره‌ترین متخصصان غذا را نیز متعجب کند.

ترکیبات سالاد سزار چیست؟

سالاد سزار شامل کاهو، کروتان (نان برشته‌شده)، سیر، آب‌لیمو، تخم‌مرغ، پارمسان، سس ورسترشایر یا آنچوی، نمک و فلفل است. مقدار مواد به‌کاررفته با توجه به هر آشپز متغیر است.

۱. سالاد سزار هیچ ربطی به ژولیوس سزار ندارد

نام سزار این سالاد از شخصیت رومی ژولیوس سزار گرفته نشده است. با اینکه مطمئنیم این شخصیت رومی بدش نمی‌آمد بشقاب سالادی به نام خود داشته باشد. سالاد سزار در اصل متعلق به یک رستوران‌دار و آشپز به نام سزار کاردینی است. کاردینی این سالاد را در رستورانش در تیجوانا (شهری در مکزیک) در سال ۱۹۲۴ اختراع کرد. در طی یک مهمانی در چهارم ژوئیه با کمبود مواد غذایی مواجه شدند و این سالاد با استفاده از مواد غذایی موجود در رستوران سر هم شد. نتیجه این سرهم کردن تا حدی خوشمزه بوده که تاکنون محبوبیت خود را در تمام حفظ کرده است.

۲. سالاد سزار روز جهانی مخصوص خود را دارد

چهارم ژوئیه روز جهانی سالاد سزار است. این روز رو با خوردن سالاد سزار در کنار غذاهای گریل جشن می‌گیرند. چون سالاد سزار یک انتخاب عالی برای همراهی با چنین غذاهایی است.

۳. دستور اصلی حاوی آنچوی نیست

در دستورهای مرسوم بابت سس سزار آنچوی را یکی از بایدهای مواد اولیه این سالاد می‌دانند؛ در صورتی‌که کاردینی از سس وورسترشایر در دستور اصلی سس سالاد سزار استفاده می‌کرده است و آنچوی هیچ جایگاهی نداشته است.

رپورتاژ

۴. رکورد گنیس برای وزن بزرگ‌ترین سالاد سزار دنیا بیشتر از ۳ تن است

این سالاد توسط رستوران کانیراک در تیجوانا در روز ۲۰ اکتبر ۲۰۰۷ درست شد. یک گروه ۱۶۰ نفری در تهیه این سالاد دست داشتند. حتی یک دایناسور عظیم‌الجثه هم نمی‌توانست این سالاد را کامل بخورد!

۵. سالاد سزار عامل اصلی افزایش تولید کاهو است

قرارگیری سالاد سزار در منو فست فودهای زنجیره‌ای تاثیر مستقیمی بر افزایش تولید کاهو در سراسر دنیا داشته است.

۶. یک سالاد سزار اصیل هیچ مرغ گریل شده یا بیکنی در خود ندارد

گوشت‌خوارهای عزیز عذر می‌خواهیم! می‌دانیم به پروتئین نیاز دارید، اما کاردینی این موضوع را در سالادش قبول ندارد. (که مطمئن هستیم این موضوع برای مک‌دونالد و بقیه رستوران‌های زنجیره‌ای اصلا مهم نیست!)

۷. سالاد سزار در اصل به‌عنوان فینگرفود سرو می‌شد

چطور فینگر فود؟ چون به‌جای خرد کردن برگ‌های کاهو، آن‌ها را به‌صورت کامل در ظرف قرار می‌دادند و سایر مواد را رو و داخل کاهوها می‌ریختند و مشتریان می‌توانستند آن‌ها را از انتها بگیرند و بخورند.

رپورتاژ

۸. شما همیشه باید از تخم‌مرغ خام استفاده کنید

با خودتان تعارف نکنید، تخم‌مرغ خام در سس سالاد سزار استفاده می‌شود. اگر از بیماری سالمونلا می‌ترسید، ترسی نداشته باشید! اسیدی بودن آب‌لیمو هرگونه باکتری موجود در سس سزار را می‌کشد.

۹. سالاد سزار یک وعده غذایی کامل!

قبل از اختراع سالاد سزار، سالادها همیشه یک وعده غذایی فرعی حساب می‌شدند؛ اما مزه سالاد سزار و پر حجم بودن این سالاد باعث شده که به یک وعده غذایی کامل تبدیل شود.

 

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها تبلیغات

    دیدگاه