بازگشایی موزه هنرهای معاصر با برپایی ۲ نمایشگاه هنری

پوریا  محمدی پیوند
یکشنبه، ۹ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۵
بازگشایی موزه هنرهای معاصر با برپایی ۲ نمایشگاه هنری

موزه هنرهای معاصر تهران با برگزاری دو نمایشگاه هنری بازگشایی خواهد شد. این موزه از ۱۵ فروردین ماه با تصمیم ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا تعطیل شده بود.

پس از قرارگیری تهران در وضعیت بحرانی شیوع ویروس کرونا، موزه‌ هنرهای معاصر نیز مانند سایر موزه‌های پایتخت از ۱۵ فروردین ماه تعطیل شد. با این وجود و پس از کاهش نسبی آمار مبتلایان به ویروس کرونا، مقرر شده است که این موزه با برگزاری دو نمایشگاه جدید بازگشایی شود.

بر همین اساس نشست خبری بازگشایی نمایشگاه جدید موزه هنرهای معاصر تهران روز سه‌شنبه (۱۱ خردادماه) ساعت ۱۰:۳۰ باحضور هادی مظفری (مدیرکل هنرهای تجسمی)، احسان‌آقایی (رییس موزه هنرهای‌ معاصرتهران)، شهریارحاتمی (کیوریتور نمایشگاه «نهان‌ برعیان») و امیرراد (کیوریتور نمایشگاه «مروری بر آثار پرسونا») در محل موزه برگزار شود.

نمایشگاه‌های برنامه‌ریزی‌شده برای بازگشایی موزه شامل نمایشگاه «نهان‌ برعیان» با موضوع مهندسی تصویر در نقاشی ایرانی و نمایشگاه «مروری بر آثار پرسونا» با مروری بر آثار اندی وارهول از گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران خواهد بود.

گفتنی است که موزه هنرهای معاصر تهران بعد از بیش از دو سال تعطیلی به‌منظور مرمت و بازسازی، در نهایت ۹ بهمن‌ماه با نمایش مجموعه آثار اهدایی زنده‌یاد منیژه میرعمادی، از هنرمندان معاصر ایران، به‌صورت رسمی افتتاح شد.

منبع ایسنا

دیدگاه