رکورد بیشترین مبتلا به ویروس کرونا در یکی از پروازهای بین‌المللی

پوریا  محمدی پیوند
چهار شنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۵
رکورد بیشترین مبتلا به ویروس کرونا در یکی از پروازهای بین‌المللی

 تعداد بی‌سابقه‌ای از مسافرانی که توسط یک شرکت هواپیمایی هندی وارد هنگ‌کنگ شدند، مبتلا به ویروس کرونا بودند.

دو هفته پس از اینکه پرواز شماره ۶۳۹۵ دهلی به مقصد هنگ‌کنگ به زمین نشست، مشخص شد که ۴۷ مسافر این پرواز مبتلا به ویروس کرونا بودند. پرواز این هواپیما که متعلق به شرکت هواپیمایی «ویستارا» بود، در روز چهارم آوریل ۲۰۲۱ انجام شده بود.

بنا بر گزارش سازمان گردشگری هنگ‌کنگ، نتیجه آزمایش ویروس کرونا برای تمامی مسافران این هواپیما در بازه زمانی ۷۲ ساعت پیش از پرواز منفی بوده است؛ با این حال، تست‌های اولیه پس از پرواز، از ابتلای ۲۵ مسافر به ویروس کرونا حکایت داشت. آزمایش ویروس کرونای ۲۲ مسافر دیگر نیز در طول ۱۲ روز بعد مثبت اعلام شد. سابقه قبلی بیشترین آمار مبتلا در پروازی به هنگ‌کنگ، مربوط به ۲۶ مسافری بود که ۲۰ ژوئن ۲۰۲۰ از مقصد امارات به این کشور سفر کرده بودند.

کشور هند در حال حاضر با ویروسی جهش‌یافته‌ و خطرناک‌تر از ویروس انگلیسی دست‌به‌گریبان است. این ویروس از ابتدای آوریل با شیبی ملایم، آمار مبتلایان را در هند به‌صورت چشم‌گیری افزایش داده است.

دکتر «شراد آواچار»، متخصص بیمارستانی در بمبئی، در گفت‌‌وگویی با ایندیپندنت (The Independent) اظهار کرد:

آنچه در واقع با آن مواجه هستیم، یک فاجعه است. وضعیت پاندمی در هند با بیش از ۲۰۰ هزار مبتلا در ۴۸ ساعت گذشته بسیار وخیم است.

«انجمن حمل‌و‌نقل هوایی بین‌المللی» (IATA) پیش از این اذعان داشته بود که احتمال ابتلا به ویروس کرونا در پرواز حتی کمتر از احتمال برخورد صاعقه با فرد است. تحقیقات این انجمن نشان می‌دهد که بین ژانویه و ژوئیه ۲۰۲۰، تنها ۴۴ مورد مشاهده شده است که احتمال می‌رود حین پرواز مبتلا شده باشند.

در همان زمان، «انجمن صنعت» The Industry Association با اشاره به ۱٫۲ میلیارد مسافر پروازی در بازه زمانی مشابه، تاکید کرد که در هر ۲۷ میلیون نفر، یک نفر در پروازها به کرونا مبتلا شده است که حتی از احتمال برخورد صاعقه با افراد نیز کمتر است. بنا بر داده‌های انجمن مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا، امکان برخورد صاعقه به هر فرد، میزان یک در ۵۰۰ هزار نفر است.

اگر قصد خرید بلیط هواپیما به هر یک از مقصدهای داخلی یا خارجی را دارید، با کمک موتور جست‌وجوی پرواز کجارو می‌توانید به آسانی فهرستی از فروشندگان معتبر را مشاهده و ارزان‌ترین بلیط را خریداری کنید.

مطالب مرتبط:

    منبع independent

    دیدگاه