عدم کاهش قیمت بلیط هواپیما با حذف فاصله‌گذاری اجتماعی در پروازها

پوریا  محمدی پیوند
یکشنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۴
عدم کاهش قیمت بلیط هواپیما با حذف فاصله‌گذاری اجتماعی در پروازها

 سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد که با پایان دوره کرونا و حذف فاصله‌گذازی اجتماعی، قیمت بلیط هواپیما کاهش نخواهد یافت.

محمدحسن ذیبخش، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری، با اشاره به عدم ارتباط افزایش قیمت بلیط هواپیما در سال گذشته با لزوم فاصله‌گذاری اجتماعی در پروازها، اعلام کرد که حتی با پایان دوره کرونا و حذف فاصله‌گذازی اجتماعی، قیمت بلیط هواپیما کاهش نخواهد یافت. وی با یادآوری افزایش ۱۰ درصدی قیمت بلیط در آبان سال گذشته، اذعان داشت:

با مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا، از پاییز سال گذشته تمام شرکت‌های هواپیمایی در پرواز‌های داخلی برای حفظ سلامت مسافران باید فقط به‌اندازه ۶۰ درصد ظرفیت هواپیما پذیرش مسافر داشته باشند.

ذیبخش با اشاره به غربالگری بین مسافران با اتصال به سامانه وزارت بهداشت هنگام بلیط‌فروشی و در فرودگاه‌ها، تصریح کرد:

افزایش قیمت بلیط هواپیما ارتباطی با این اقدامات ندارد و مردم منتظر کاهش قیمت بلیط هواپیما پس از پایان دوره کرونا نباشند. برای تعیین قیمت بلیط هواپیما کف و سقف در نظر گرفته شده که در دوران کرونا برای جبران خسارت‌های ناشی از پذیرش ۶۰ درصدی مسافران، تنها کمکی که شرکت‌ها شد، این بود که کف قیمتی برداشته شود.

سختگوی سازمان هواپیمایی کشوری ضمن تاکید بر جلوگیری نسبی از ضرر شرکت‌های هواپیمایی با این اقدام، اظهار داشت:

باید توجه داشته باشیم که صنعت هوانوردی در دنیا و حتی بزرگ‌ترین شرکت‌های هواپیمایی هم از پاندومی کرونا دچار ضرر و زیان زیادی شده‌اند و این موضوع جهانی است، البته در کشورمان تسهیلاتی برای جبران بخشی از این زیان شرکت‌ها در نظر گرفته شد.

محمدحسن ذیبخش همچنین در خصوص پزداخت وام دو هزار میلیارد تومانی به شرکت‌های هواپیمایی در سال گذشته، خاطرنشان کرد:

در سال گذشته تسهیلاتی به ایرلاین‌ها پرداخت شد و ارائه این تسهیلات با بررسی صورت‌های مالی شرکت‌های هواپیمایی ادامه دارد. صورت‌های مالی شرکت‌های هواپیمایی توسط وزارت راه و شهرسازی و معاونت حمل و نقل در حال بررسی است و فقط دو شرکت صورت مالی خود را ارائه نداده‌اند.

 

اگر قصد خرید بلیط هواپیما به هر یک از مقصدهای داخلی یا خارجی را دارید، با کمک موتور جست‌وجوی پرواز کجارو می‌توانید به آسانی فهرستی از فروشندگان معتبر را مشاهده و ارزان‌ترین بلیط را خریداری کنید.

منبع برنا

دیدگاه