محدودیت سفرهای نوروزی ابلاغ شد

پوریا  محمدی پیوند
سه شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۸
محدودیت سفرهای نوروزی ابلاغ شد

وزیر میراث فرهنگی با اشاره به مصوبات جلسه ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا و ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی، از پیش‌بینی سه امکان مختلف برای سفرهای نوروزی خبر داد.

علی‌اصغر مونسان، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، با اشاره به ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک و دوری از اجتماعات در مدت زمان باقی‌مانده تا نوروز ۱۴۰۰، از مصوبه کمیته امنیتی و اجتماعی ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا در خصوص سفرهای نوروزی خبر داد. وی در این رابطه اذعان کرد:

برای گردشگری نوروز، سه امکان دیده شده است که یکی از آن‌ها شامل تورهای گردشگری است که از مبدا تا مقصد و برگشت به مبدا شرایط کاملا مدیریت شده و تحت پروتکل‌های دقیق بهداشتی است و نگرانی برای وزارت بهداشت نخواهیم داشت. سفرهایی که اقامت آن‌ها در اماکن اقامتی باشد، قطعا تحت مدیریت و کنترل خواهد بود، همچنین رفت و آمد توسط ناوگان هوایی، زمینی و ریلی نیز انجام می‌شود و نگرانی کمتری در این راستا وجود دارد؛ اما در دسته سوم، سفرهای عموم مردم را پیش رو داریم که کنترل و مدیریت آن‌ها کمی دشوار است و در حال حاضر بر این سفرها تمرکز شده است و مجموعه وزارت بهداشت نیز در این راستا نگران است.

مونسان با اشاره به ابلاغ محدودیت‌ها به استانداران، بر ممنوعیت نصب چادر، ایجاد کمپ های چادری، اقامت در مدارس و مراکز غیرمجاز وزارت گردشگری تاکید کرد. وی همچنین اظهار داشت:

امیدواریم با این محدودیت‌ها و ممنوعیت ها بتوانیم ایام نوروز خوبی را تجربه کنیم و با رعایت همه پروتکل‌های بهداشتی در نوروز، می‌توانیم افتخاری در مقابله با کرونا به دست آوریم و نشاط اجتماعی مردم را نیز رقم بزنیم.

طبق اعلام وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تصمیم نهایی درباره چگونگی سفرهای نوروزی روز شنبه اعلام می‌شود.

منبع ایسنا
برچسب‌ها سفر نوروزی

دیدگاه