شهرهای ممنوعه برای سفر در تعطیلات ۲۲ بهمن کدامند؟

پوریا  محمدی پیوند
شنبه، ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۶
شهرهای ممنوعه برای سفر در تعطیلات ۲۲ بهمن کدامند؟

جانشین رئیس پلیس راهور جزئیات ممنوعیت سفر به برخی از استان‌ها و شهرهای کشور را در شرف تعطیلات پیش رو تشریح کرد.

سردار تیمور حسینی، جانشین رئیس پلیس راهور، با تشریح جزئیات ممنوعیت سفر به برخی از استان‌ها و شهرهای کشور در روزهای آتی و تعطیلات پیش‌رو، از ممنوعیت ورود خودروهای غیربومی به استان‌های شمالی از روز شنبه و به‌دلیل جلوگیری از گسترش ویروس کرونا خبر داد. وی در این رابطه تصریح کرد:

مصوبه کمیته امنیتی ـ انتظامی وزارت کشور از روز شنبه ۱۸ بهمن تردد خودروهای غیربومی به استان‌های مازندران، گیلان و گلستان ممنوع شد.

حسینی همچنین با اشاره به ممنوعیت تردد خودروهای غیربومی به شهرهای هدف و مسافرپذیر شامل مشهد، اصفهان، شیراز، بندرعباس، بوشهر، جزیره قشم و کیش از روز شنبه هجدهم بهمن ماه، تاکید کرد:

بر جلوگیری از ورود خودروهای غیربومی به شهرهای اعلام شده، رانندگانی که به این مصوبه توجه نکنند، مبلغ پانصد هزار تومان جریمه خواهند شد.

همچنین طبق اعلام استاندار تهران، خروج از تهران به مقصد این شهرها ممنوع است و هیچ مجوزی در سامانه صدور مجوز صادر نخواهد شد.

به‌روزرسانی ۱۳۹۹/۱۱/۲۰، ۱۴:۲۰

سیما لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، شهرهای پرخطر و نقاط بحرانی را که ممنوعیت تردد شامل حال آن‌ها می‌شود به تفکیک این‌گونه اعلام کرده است:

عجب‌شیر در آذربایجان شرقی، زواره و اردستان در اصفهان، اسفراین در خراسان شمالی، گرمسار و ایوانکی در سمنان، بافت در کرمان، پاوه در کرمانشاه، بندرگز و کردکوی در گلستان، آستانه اشرفیه، بندرانزلی، رشت، رودبار، رودسر، صومعه‌سرا و لاهیجان در گیلان، آمل، بابل، بابلسر، بهشهر، تنکابن، جویبار، رامسر، ساری، سوادکوه، قائم‌شهر، محمودآباد، نکا و نوشهر در مازندران، بستک، بندرلنگه، قشم، هنگام، لارک، هرمز، کیش، لاوان و هندورابی در هرمزگان، بهار، تویسرکان، رزن و درگزین در همدان و ابرکوه در یزد.

استاندار همدان نیز با افزایش تعداد شهرهای نارنجی در این استان، اعلام کرد:

ورود خودروهای شخصی با پلاک بومی از شهرهای نارنجی به سایر شهرها و ورود خودروهای شخصی با پلاک غیربومی به شهرهای نارنجی ممنوع است.

استاندار هرمزگان نیز بیشتر از دو هفته است که ورود خودروهای غیربومی به این استان و به‌ویژه جزایر قشم و کیش و برپایی چادر مسافرتی در سواحل و بوستان‌ها را ممنوع اعلام کرده، اما همچنان تردد به این استان و برپایی چادر مسافرتی در سواحل در حال انجام است. همراه داشتن تست منفی کرونا شرط دیگر سفر به استان هرمزگان است.

جانشین و سخنگوی ستاد استانی مدیریت کرونا در هرمزگان هم این هفته برای چندمین بار تاکید کرد که ورود خودروهای پلاک غیربومی به شهرستان‌های بندرعباس، بندرلنگه، بستک، قشم و جزیره کیش ممنوع است و از خروج خودروهای پلاک بومی از این شهرستان‌ها نیز جلوگیری خواهد شد. علاوه بر این، ممنوعیت تردد شبانه خودروها از ساعت ۲۱ تا ۴ بامداد در شهرستان‌های بندرعباس، بندرلنگه، بستک و قشم اعمال می‌شود.

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها سفر امن جاده

    دیدگاه